Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Viva Magenta kolorem roku 2023 wg Pantone

Viva Magenta kolorem roku 2023 wg Pantone

Fot. Pantone

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

„W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. Pantone 18-1750 wywodzi się z rodziny czerwonych kolorów i jest inspirowany czerwienią koszenili – jednego z najcenniejszych, a zarazem najsilniejszych barwników naturalnych znanych na świecie. Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury, pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę” – mówi Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Instytutu Kolorów Pantone.

Specjaliści Pantone Color Institute co roku tworzą raporty, które są poprzedzone drobiazgowymi analizami niemal wszystkich branż wpływających na styl życia, m.in. przemysłu rozrywkowego, filmowego, turystycznego, modowego, sportowego, sztuki, ale też warunków społeczno-ekonomicznych. Wskazują w nich najmodniejsze kolory obowiązujące w danym sezonie, kreują trendy, inspirują projektantów.

Jakie kolory królowały w latach poprzednich? W 2022 r. był to Very Peri (niebieski wpadający w fiolet), w 2021 wyjątkowo wybrano dwa – szary w połączeniu z cytrynową żółcią, w 2020 r. był to klasyczny niebieski, a w 2019 energetyczny Living Coral.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.