Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / W Indiach powstała fabryka przetwarzalnych opakowań

W Indiach powstała fabryka przetwarzalnych opakowań

Constantia Flexibles Group z siedzibą w Wiedniu, międzynarodowy producent opakowań elastycznych na produkty żywnościowe, farmaceutyczne oraz higieny osobistej i domowej, otworzył w listopadzie 2019 r. nowoczesny zakład produkcyjny w Ahmedabad w Gudżaracie (zachodnie Indie). Jak podaje firma, jest to pierwsza na świecie fabryka zajmująca się wytwarzaniem wyłącznie elastycznych opakowań nadających się w całości do recyklingu.

Produkcja w zakładzie Constantia Ecoflex Ahmedabad ma być skoncentrowana na produktach z rodziny Ecolution firmy EcoLam. Obejmują one lekkie laminaty monopolimerowe na bazie PE o śladzie węglowym 32%. Koncepcja i projekt fabryki powstały w oparciu o założenia europejskiej strategii dotyczącej tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym, zgodnie z którą wszystkie tworzywa sztuczne od 2030 r. muszą być poddawane recyklingowi. Fabryka o powierzchni 24,5 tys. m2, w której zatrudnienie znalazło ponad 200 osób, została wyposażona w najnowocześniejszą technologię zapewniającą wysoką jakość produktów, które z Indii będą dostarczane do klientów na całym świecie. Ponadto została zaprojektowana zgodnie z koncepcją Plug & Play, co oznacza, że ​​może być bez trudu odtworzona w dowolnym miejscu na świecie.

„Jako trzeci co do wielkości producent elastycznych opakowań na świecie jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za środowisko, znamy również wymagania konsumentów końcowych. Według badania Komisji Europejskiej wskaźnik recyklingu odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych stale rośnie – w UE około 42% odpadów z opakowań z tworzyw sztucznych w 2017 r. poddano recyklingowi. Dlatego naszym celem jest zainicjowanie zmiany w branży i zaoferowanie naszym klientom bardziej ekologicznych opakowań. Dzięki produktom wytwarzanym w Constantia Ecoflex Ahmedabad pomożemy przemysłowi spożywczemu w spełnieniu wymogów prawnych, a rosnącej liczbie konsumentów dbających o przyrodę zaoferujemy zrównoważone produkty o minimalny wpływ na środowisko” – powiedział Alexander Baumgartner, CEO, Constantia Flexibles.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drugie w tym roku wydanie naszego magazynu przygotowujemy z myślą o organizowanej przez nas w ramach Akademii Wiedzy 3. edycji konferencji Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, która odbędzie się 3 marca br. w Nadarzynie. Z tym wydaniem pojawimy się także na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 03–05.03) oraz Film Video Foto (Łódź, 02–04.04 br.).
O czym będziemy pisać?

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr. inż. Krzysztofa Stępnia – wieloletniego wykładowcy Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, przyjaciela „Świata DRUKU”.

Rodzinie i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Zespół „Świata DRUKU”

Pogrzeb odbędzie się 3 lutego br. (poniedziałek) o godz. 12.30 na cmentarzu Zarzew przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.

Firma Electronics For Imaging wprowadza na rynek nową linię drukarek atramentowych typu roll-to-roll – modele VUTEk D3r i D5r LED. Bazują one na sprawdzonych rozwiązaniach drukarek EFI VUTEk 3r+ i 5r+. Symbol „D” w nazwie nowych drukarek odnosi się do słowa „Design” i oznacza, że w nowych maszynach do zaawansowanych możliwości ich poprzedniczek dodano funkcje oferujące nowe możliwości profesjonalistom działającym na polu reklamy i grafiki.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.