Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / W Indiach powstała fabryka przetwarzalnych opakowań

W Indiach powstała fabryka przetwarzalnych opakowań

Constantia Flexibles Group z siedzibą w Wiedniu, międzynarodowy producent opakowań elastycznych na produkty żywnościowe, farmaceutyczne oraz higieny osobistej i domowej, otworzył w listopadzie 2019 r. nowoczesny zakład produkcyjny w Ahmedabad w Gudżaracie (zachodnie Indie). Jak podaje firma, jest to pierwsza na świecie fabryka zajmująca się wytwarzaniem wyłącznie elastycznych opakowań nadających się w całości do recyklingu.

Produkcja w zakładzie Constantia Ecoflex Ahmedabad ma być skoncentrowana na produktach z rodziny Ecolution firmy EcoLam. Obejmują one lekkie laminaty monopolimerowe na bazie PE o śladzie węglowym 32%. Koncepcja i projekt fabryki powstały w oparciu o założenia europejskiej strategii dotyczącej tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym, zgodnie z którą wszystkie tworzywa sztuczne od 2030 r. muszą być poddawane recyklingowi. Fabryka o powierzchni 24,5 tys. m2, w której zatrudnienie znalazło ponad 200 osób, została wyposażona w najnowocześniejszą technologię zapewniającą wysoką jakość produktów, które z Indii będą dostarczane do klientów na całym świecie. Ponadto została zaprojektowana zgodnie z koncepcją Plug & Play, co oznacza, że ​​może być bez trudu odtworzona w dowolnym miejscu na świecie.

„Jako trzeci co do wielkości producent elastycznych opakowań na świecie jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za środowisko, znamy również wymagania konsumentów końcowych. Według badania Komisji Europejskiej wskaźnik recyklingu odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych stale rośnie – w UE około 42% odpadów z opakowań z tworzyw sztucznych w 2017 r. poddano recyklingowi. Dlatego naszym celem jest zainicjowanie zmiany w branży i zaoferowanie naszym klientom bardziej ekologicznych opakowań. Dzięki produktom wytwarzanym w Constantia Ecoflex Ahmedabad pomożemy przemysłowi spożywczemu w spełnieniu wymogów prawnych, a rosnącej liczbie konsumentów dbających o przyrodę zaoferujemy zrównoważone produkty o minimalny wpływ na środowisko” – powiedział Alexander Baumgartner, CEO, Constantia Flexibles.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.