Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / W Strykowie powstaje nowa fabryka tektury falistej

W Strykowie powstaje nowa fabryka tektury falistej

W Strykowie k. Łodzi, na terenie obecnej fabryki firmy Progroup, powstaje nowy zakład produkujący tekturę falistą. Będzie to dwunasta fabryka producenta, a zarazem trzecia na terenie Polski. Nowy obiekt o powierzchni 27,9 tys. m2 ma kosztować aż 72 mln euro i ma być nowoczesną, nastawioną na zrównoważony rozwój i wysoką wydajność fabryką. Jej uruchomienie planowane jest na 4. kwartał 2022 r.

W Strykowie ma powstawać do 200 tys. ton formatów tektury falistej rocznie. W ten sposób Stryków, ze zdolnością produkcyjną 825 mln m2 rocznie, stanie się jednym z największych ośrodków produkcyjnych tektury falistej na świecie. „Dzięki nowej fabryce Progroup nie tylko zwiększy rolę Strykowa, ale jednocześnie umocni swoją pozycję rynkową w Środkowej i Wschodniej Europie. Konsekwentnie kontynuujemy realizację naszej strategii rozwoju, dzięki czemu w dalszym ciągu możemy oferować naszym klientom pewność dostaw i wysoką jakość produktów, do jakiej są przyzwyczajeni” – mówi Jürgen Heindl, prezes zarządu Progroup.

W nowym zakładzie będą produkowane niemal wszystkie popularne rodzaje tektury falistej. Prędkość produkcji wyniesie 400 m/min, a szerokość robocza 3,35 m. Linia produkcyjna ma być przystosowana do wytwarzania jedno- i dwufalowych formatów tektury falistej Next Board z falami B, C i E oraz mniejszych gramatur we wszystkich kombinacjach. Zatrudnienie znajdzie tam ponad 50 wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz stażystów.

Sam obiekt będzie nowoczesny i wyposażony w wiele udogodnień zwiększających komfort pracy – m.in. wydajne instalacje filtracyjne, które będą usuwać pył nagromadzony w trakcie wykonywanej pracy, a także innowacyjny system izolacji dźwiękowej, który zmniejszy obciążenie hałasem. W celu eliminacji paliw kopalnych i znacznej redukcji emisji CO2 zastosowana zostanie wydajna instalacja trójgeneracyjna do wytwarzania energii (system ten polega na wykorzystaniu ciepła odpadowego, powstającego podczas wytwarzania prądu, m.in. w agregacie absorpcyjnym służącym do chłodzenia, a także do magazynowania w obiegu grzewczym). Na końcowym etapie budowy produkcja w Strykowie osiągnie jeden z najwyższych stopni automatyzacji w branży. Pracownicy będą mieli dostęp na bieżąco do danych eksploatacyjnych maszyny oraz procedur pracy poprzez urządzenia przypominające smartwatche lub zestawy słuchawkowe. Całkowicie zautomatyzowany magazyn wysokoregałowy o wysokości 32 m i pojemności 14 tys. miejsc magazynowych z czterema automatycznymi układnicami zapewni bezproblemową dystrybucję. Magazyn pomieści partie tektury falistej wyprodukowane w ciągu dwóch dni, umożliwiając w ten sposób precyzyjne zrealizowanie dostaw na czas poprzez optymalne rozdzielenie czasu potrzebnego na produkcję tektury falistej oraz produkcję opakowań po stronie klienta.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.