Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Węgierska maszyna fleksograficzna doceniona za design

Węgierska maszyna fleksograficzna doceniona za design

Węgierska firma Varga-Flexo Ltd., dostawca rozwiązań dla fleksografii, za swoją maszynę Oktoflex zdobyła nagrodę w konkursie Big See Product Design Award 2019. Konkurs jest organizowany przez słoweńską organizację Big, która zrzesza osoby, instytucje i firmy z 19 krajów z Europy Południowo-Wschodniej, działające w wielu sektorach gospodarki; jej głównym celem jest promowanie innowacyjności i kreatywności. W Polsce wyłącznym dystrybutorem maszyn Oktoflex jest firma Flekso Serwis.

Firmę Varga-Flexo założyli 26 lat temu Denes Varga i Laszlo Nemeth. Drukarka fleksograficzna Oktoflex, której nazwa nawiązuje do ośmiokąta, jest wynikiem długoletniego doświadczenia tych projektantów nie tylko w zakresie nagrodzonego wzornictwa, ale też rozwiązań technologicznych. Jak podają projektanci, prace nad tworzeniem tego modelu trwały blisko dwa lata, a celem było opracowanie optymalnego połączenia między człowiekiem a maszyną pod względem jej użytkowania, konserwacji i serwisu, równie ważny był dalszy rozwój modułowy maszyny. Ten formalnie, wizualnie i funkcjonalnie zsynchronizowany system został stworzony z uwzględnieniem zasad Przemysłu 4.0.

Kompaktowa, ośmiokolorowa maszyna Oktoflex z centralnym cylindrem dociskowym, przeznaczona do zadruku elastycznych materiałów opakowaniowych, oferuje – jak podaje producent – wysoką jakość druku, szybką zmianę szpuli i oprzyrządowania, łatwą obsługę oraz obudowę przyjazną dla operatora. System elektroniczny produktu jest wytwarzany przy użyciu najnowszych rozwiązań technicznych. Każda z maszyn jest wyposażona w PLC, przemysłowe sterowniki komputerowe, serwonapędy, kolorowe ekrany dotykowe oraz system kontroli wydruku z wyświetlaczem 100% obszaru zadruku. Na wypadek potrzeby wsparcia lub serwisu, każde urządzenie jest wyposażone w system zdalnego monitorowania wraz z bezpłatnym komunikatorem Skype, przez który operatorzy mogą uzyskać natychmiastową pomoc. Oprogramowanie zostało stworzone w oparciu o wymagania klientów. Nawet w podstawowej wersji urządzenia można znaleźć wszystkie dodatkowe akcesoria, którymi charakteryzują się wysokiej jakości, ekonomiczne fleksograficzne maszyny drukarskie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.