Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Weilburger neutralny dla klimatu

Weilburger neutralny dla klimatu

Weilburger Graphics GmbH, producent lakierów, klejów i farb fleksograficznych, poinformował, że od teraz osiągnął status firmy neutralnej dla klimatu. Oznacza to, że przedsiębiorstwo poprzez wdrożone programy ochrony klimatu całkowicie kompensuje emisję CO2 wytwarzanego w wyniku działalności przemysłowej. Stan ten został osiągnięty dzięki współpracy z firmą ClimatePartner, która udzieliła producentowi stosownego certyfikatu.

ClimatePartner to międzynarodowy dostawca usług z zakresu ochrony klimatu, który oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta połączone z chmurami obliczeniowymi, dzięki czemu firmy mogą obliczyć emisję CO2, zredukować ją oraz wdrożyć kompensatę jej nieuniknionej części. Przy wsparciu ClimatePartner firma Weilburger zidentyfikowała i zminimalizowała emisję dwutlenku węgla oraz wprowadziła programy mające wyrównać bilans cieplarniany. Należą do nich zalesianie oraz zastępowanie niszczących klimat technologii rozwiązaniami przyjaznymi środowisku, mającymi również pozytywny wpływ na lokalne społeczności i ich rozwój. Wszystkie projekty w ClimatePartner są certyfikowane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami przez niezależne organizacje, które przeprowadzają audyt na miejscu, a wszelkie dane firm są przejrzyste i dostępne na stronie www.climatepartner.com.

„Nasza firma od wielu lat stawia na ochronę środowiska, zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną – to nasza filozofia biznesowa, realizowana przez cały zespół z pełnym przekonaniem. Dlatego produkcja w naszych zakładach odbywa się przy najniższej możliwej emisji CO2, a dodatkowo regularnie inwestujemy w prośrodowiskowe rozwiązania, pozwalające nam pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych, a ostatnio rozpoczęliśmy budowę nowoczesnej, neutralnej dla klimatu fabryki farb wodnych i UV. Współpraca z ClimatePartner i wszystkie wysiłki z nią związane była dla nas logicznym krokiem. Cieszymy się, że uzyskany certyfikat daje naszym klientom pewność, że wybór produktów naszej firmy przyczynia się do ochrony środowiska” – skomentował Günter Korbacher, dyrektor generalny Weilburger Graphics.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Intensywnie pracujemy nad ostatnim tegorocznym wydaniem „Świata DRUKU”. Będzie jak zwykle wyjątkowe i trafi do rąk naszych Czytelników tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wśród tematów przewodnich grudniowego wydania znajdą się: materiały poligraficzne, komunikacja wizualna, druk cyfrowy wielkoformatowy, druk na tekstyliach, upominki reklamowe i dekoracje okolicznościowe, ekologiczne rozwiązania w poligrafii, nauka i szkolnictwo poligraficzne. W numerze także sekcja „Etykiety samoprzylepne”, a w niej relacja z Pre-Kongresu „Etykiety samoprzylepne” 2020 Online.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za współpracę w tym niewątpliwie trudnym i wymagającym roku oraz zachęcamy do udziału w świątecznym wydaniu i – tradycyjnie – do złożenia życzeń Państwa klientom w wybranej formie. Oprócz standardowych reklam i udziału w najobszerniejszym w roku zestawieniu dostawców materiałów poligraficznych oferujemy Państwu wspólne dekorowanie choinki – jak zwykle na czwartej okładce świątecznego wydania pojawi się bożonarodzeniowe drzewko pełne bombek z logotypami firm branży poligraficznej. Jest to produkt łączący tradycyjną drukowaną reklamę wraz z komunikacją internetową – choinka do końca stycznia będzie opublikowana w formie banneru na stronie: www.swiatdruku.eu.

Już 10 grudnia br. w godz. 9–17, za pośrednictwem platformy Click Meeting odbędzie się organizowane co roku przez wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy szkolenie „Poligrafia w marketingu”. Poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński.
Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z poligrafią. Jego cel to zapoznanie uczestników z praktycznymi i teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi przygotowania projektu, druku, uszlachetniania i introligatorni, a także uświadomienie możliwości i ograniczeń poszczególnych technik drukarskich w celu obniżenia kosztów, oszczędności czasu oraz wypracowania precyzyjnych i skutecznych sposobów komunikacji między działem marketingu, agencją reklamową i drukarnią. W trakcie szkolenia zapewniamy możliwość zadawania pytań trenerowi, który postara się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości, aby obcowanie ze sztuką poligrafii stało się łatwe i przyjemne.
Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ. Na stronie www.akademia-wiedzy.eu dostępne są również regulamin i warunki udziału w szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy.
Serdecznie zapraszamy!

W dniach 26 października – 12 listopada br. odbyło się wydarzenie online o nazwie Printing United Digital Experience, skierowane do wszystkich segmentów branży poligraficznej z całego świata i poruszające tematy dotyczące m.in. technologii, materiałów eksploatacyjnych, edukacji, oprogramowania czy usług. Organizator tego globalnego wydarzenia – Printing United Alliance – podał, że ogółem wzięło w nim udział ponad 8,2 tys. zarejestrowanych osób z 5,7 tys. firm i 108 krajów (odnotowano ponad 100 tys. odsłon platformy internetowej i obejrzano ponad 7,5 godzin nagrań; liczba ta stale rośnie, ponieważ do końca stycznia 2021 r. można bezpłatnie się rejestrować i korzystać z zasobów platformy).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.