Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Weilburger neutralny dla klimatu

Weilburger neutralny dla klimatu

Weilburger Graphics GmbH, producent lakierów, klejów i farb fleksograficznych, poinformował, że od teraz osiągnął status firmy neutralnej dla klimatu. Oznacza to, że przedsiębiorstwo poprzez wdrożone programy ochrony klimatu całkowicie kompensuje emisję CO2 wytwarzanego w wyniku działalności przemysłowej. Stan ten został osiągnięty dzięki współpracy z firmą ClimatePartner, która udzieliła producentowi stosownego certyfikatu.

ClimatePartner to międzynarodowy dostawca usług z zakresu ochrony klimatu, który oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta połączone z chmurami obliczeniowymi, dzięki czemu firmy mogą obliczyć emisję CO2, zredukować ją oraz wdrożyć kompensatę jej nieuniknionej części. Przy wsparciu ClimatePartner firma Weilburger zidentyfikowała i zminimalizowała emisję dwutlenku węgla oraz wprowadziła programy mające wyrównać bilans cieplarniany. Należą do nich zalesianie oraz zastępowanie niszczących klimat technologii rozwiązaniami przyjaznymi środowisku, mającymi również pozytywny wpływ na lokalne społeczności i ich rozwój. Wszystkie projekty w ClimatePartner są certyfikowane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami przez niezależne organizacje, które przeprowadzają audyt na miejscu, a wszelkie dane firm są przejrzyste i dostępne na stronie www.climatepartner.com.

„Nasza firma od wielu lat stawia na ochronę środowiska, zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną – to nasza filozofia biznesowa, realizowana przez cały zespół z pełnym przekonaniem. Dlatego produkcja w naszych zakładach odbywa się przy najniższej możliwej emisji CO2, a dodatkowo regularnie inwestujemy w prośrodowiskowe rozwiązania, pozwalające nam pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych, a ostatnio rozpoczęliśmy budowę nowoczesnej, neutralnej dla klimatu fabryki farb wodnych i UV. Współpraca z ClimatePartner i wszystkie wysiłki z nią związane była dla nas logicznym krokiem. Cieszymy się, że uzyskany certyfikat daje naszym klientom pewność, że wybór produktów naszej firmy przyczynia się do ochrony środowiska” – skomentował Günter Korbacher, dyrektor generalny Weilburger Graphics.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mack-Brooks Exhibitions, organizator targów InPrint, ICE Europe i CCE International podał datę dwukrotnie już odsuwanego w czasie wydarzenia. Mają się one odbyć w dn. 15–17 marca 2022 r. w Monachium.

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe.

Firma Bluejet z Gdańska w ostatnim czasie zainstalowała nową maszynę Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną (automatyczny podajnik i odbiornik). Celem inwestycji jest rozbudowanie oferty oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.