Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Wpływ eksplozji w chińskiej fabryce na globalny rynek

Wpływ eksplozji w chińskiej fabryce na globalny rynek

W marcu w jednym z chińskich zakładów chemicznych – Jiangsu Tianjiayi Chemical – miał miejsce poważny w skutkach, rozległy pożar. W jego wyniku zginęło ponad 80 osób, rannych zostały setki ludzi, tysiące ewakuowano. Cały park przemysłowy został wyłączony z użycia, co z kolei ma istotny wpływ na globalny łańcuch dostaw surowców i materiałów do druku, w tym farb UV, ponieważ zamknięcia zakładów wpływają na funkcjonowanie firm dostarczających materiały do fotoinicjatorów oraz pigmentów w kolorach czerwonym i żółtym.

Arno de Groot, wiceprezes ds. zakupów w firmie Flint Group Packaging, mówi: „Tysiące fabryk zostało już zamkniętych. Dochodzenia prowadzone przez rząd i inspekcje bezpieczeństwa wpłyną na cały przemysł chemiczny w Chinach i nie będą ograniczone do prowincji, w której zdarzył się ten katastrofalny wypadek”. Jednocześnie Michael Podd, dyrektor ds. zaopatrzenia w należącej do grupy Flint firmie CPS Inks, zapewnia, że niedobór surowców nie wpłynie na dostawy atramentów dla klientów Flint Group: „Status, jaki mamy u dostawców partnerskich, pomaga nam zminimalizować zakłócenia dostaw, nawet podczas nieprzewidzianych kryzysów, takich jak ten. Klienci mogą polegać na nas licząc na nieprzerwane dostawy farb, chociaż koszty surowców będą wyższe z powodu braku równowagi podażowo-popytowej, jaki spowodowało to wydarzenie”.

Nie jest znana data ponownego uruchomienia zamkniętych obiektów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wielkanocny, rodzinny czas za nami, na horyzoncie majówka i spotkania w gronie przyjaciół, tymczasem zespół „Świata DRUKU” intensywnie pracuje nad majowym wydaniem naszego miesięcznika. Przygotowujemy je z myślą o nadchodzących wielkimi krokami targach FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17.05.2019 r.), targach Film Video Foto (Łódź, 23–25 maja) i Targach Plastpol (Kielce, 28–31 maja), na których będzie ono dystrybuowane.

Polski Drukarz, wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator szkoleń i konferencji branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na 2. konferencję „Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania”, która odbędzie się 16 maja br. w sali konferencyjnej C w Centrum Expo XXI w Warszawie. Konferencja organizowana jest przy wsparciu firm MERCK, Reprograf-Grafikus i SCORPIO, partnerem wydarzenia jest spółka Multifol. Konferencja jest forum wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielami marek, projektantami, agencjami reklamowymi, producentami opakowań, etykiet i materiałów promocyjnych oraz ich dostawcami.

Program wydarzenia zapowiada się niezwykle interesująco.

Już za trzy tygodnie, 14 maja br., w Monachium rozpoczną się targi druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo 2019. Przypominamy, że specjalnie dla naszych Czytelników mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na to wydarzenie. Wystarczy przy rejestracji na stronie FESPA Global Print Expo podać kod

FESH923 lub FESA931

Koszt biletu przy zakupie on-line bez użycia kodu promocyjnego wynosi 40 euro.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu