Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Wpływ eksplozji w chińskiej fabryce na globalny rynek

Wpływ eksplozji w chińskiej fabryce na globalny rynek

W marcu w jednym z chińskich zakładów chemicznych – Jiangsu Tianjiayi Chemical – miał miejsce poważny w skutkach, rozległy pożar. W jego wyniku zginęło ponad 80 osób, rannych zostały setki ludzi, tysiące ewakuowano. Cały park przemysłowy został wyłączony z użycia, co z kolei ma istotny wpływ na globalny łańcuch dostaw surowców i materiałów do druku, w tym farb UV, ponieważ zamknięcia zakładów wpływają na funkcjonowanie firm dostarczających materiały do fotoinicjatorów oraz pigmentów w kolorach czerwonym i żółtym.

Arno de Groot, wiceprezes ds. zakupów w firmie Flint Group Packaging, mówi: „Tysiące fabryk zostało już zamkniętych. Dochodzenia prowadzone przez rząd i inspekcje bezpieczeństwa wpłyną na cały przemysł chemiczny w Chinach i nie będą ograniczone do prowincji, w której zdarzył się ten katastrofalny wypadek”. Jednocześnie Michael Podd, dyrektor ds. zaopatrzenia w należącej do grupy Flint firmie CPS Inks, zapewnia, że niedobór surowców nie wpłynie na dostawy atramentów dla klientów Flint Group: „Status, jaki mamy u dostawców partnerskich, pomaga nam zminimalizować zakłócenia dostaw, nawet podczas nieprzewidzianych kryzysów, takich jak ten. Klienci mogą polegać na nas licząc na nieprzerwane dostawy farb, chociaż koszty surowców będą wyższe z powodu braku równowagi podażowo-popytowej, jaki spowodowało to wydarzenie”.

Nie jest znana data ponownego uruchomienia zamkniętych obiektów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu