Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Współpraca w obszarze cyfrowego tworzenia wzorców kolorystycznych

Współpraca w obszarze cyfrowego tworzenia wzorców kolorystycznych

Sun Chemical poinformował o nawiązaniu współpracy z GMG Color – firmą specjalizującą się w technologii zarządzania barwą. Jej celem jest stworzenie nowego rozwiązania do cyfrowych wydruków próbnych, mającego zastosowanie przy produkcji wzorników kolorystycznych. W związku z tym rozwiązanie firmy GMG – ColorCard – będzie globalnie dostępne jako część usługi SunDigiProof, w ramach oferowanego przez Sun Chemical pakietu SunColorBox.

Firma stworzyła w tym celu aplikację SunDigiProof Seine, w ramach której oferuje rozwiązanie, które może zastąpić manualną i czasochłonną procedurę tworzenia wzorników kolorystycznych. W efekcie, przy zastosowaniu tego rozwiązania, powstaje wydrukowana cyfrowo wersja tego samego standardu, zapewniająca przy tym – jak podkreśla Sun Chemical – wyższą niezawodność i spójność kolorystyczną. Włączenie GMG ColorCard do portfolio firmy ma sprawić, że rozwiązanie SunDigiProof będzie oferowało wyższy poziom elastyczności i wygody w użytkowaniu. Ma być przy tym dostosowane – pod względem cenowym i technicznym – do indywidualnych oczekiwań użytkownika. W efekcie wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw zyskają możliwość szybszej i bardziej efektywnej współpracy, uwzględniającej redukcję kosztów, stymulowanie innowacyjności i wyższą elastyczność w działaniu.

Stosując GMG ColorCard, jego użytkownicy będą mogli w łatwy sposób zautomatyzować produkcję wzorców barwnych w centrach kolorystycznych Sun Chemical, wykorzystując przy tym globalnie dostępne referencje. Oprogramowanie, jak podkreśla jego dostawca, jest niezwykle intuicyjne i może być obsługiwane przez dowolną osobę. Klienci obu firm będą też mogli wykonywać dokładne cyfrowe wydruki barwne w swoich siedzibach. To pozwoli na tworzenie wzorców kolorystycznych w trybie „na żądanie” i wyeliminowanie kosztów związanych z czasem, zaangażowaniem i dostawą wzorców tradycyjnych, wcześniej stosowanych w komunikacji kolorystycznej i procesach akceptacji.

Marc Levine, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie GMG Color, mówi: „Z punktu widzenia łańcucha dostaw w branży opakowań, punktualna i precyzyjna komunikacja kolorystyczna jest niezwykle ważna. Mamy nadzieję, że GMG ColorCard to następny, ewolucyjny krok w rozwoju komunikacji kolorystycznej, także w kontekście jej prędkości i dokładności. Nasza współpraca z Sun Chemical pokazuje, że cyfrowe wydruki próbne to najlepszy jej sposób, a klienci uzyskają dzięki temu szybsze i dokładniejsze narzędzie do właściwej, zakończonej powodzeniem specyfikacji kolorów”.

Patrice Aurenty, Business Leader w firmie Sun Chemical, dodaje: „Współpraca z GMG Color to z naszego punktu widzenia ciąg dalszy rozbudowy zestawu innowacyjnych narzędzi, składających się na pakiet SunColorBox. Dzięki niej możemy obecnie zaoferować najlepsze w swojej klasie rozwiązanie, wspierające klientów w zautomatyzowaniu tworzenia wzorców kolorystycznych, komunikacji, redukcji czasu niezbędnego na ich powstanie, zwiększeniu spójności barwnej oraz szybszym dotarciu z produktem na rynek”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.