Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / York Repro-Graphic Group korzysta z płyt AWP Asahi

York Repro-Graphic Group korzysta z płyt AWP Asahi

Firma Asahi Photoproducts ogłosiła, że przedsiębiorstwo York Repro-Graphic Group (YRG) zaadoptowało do swoich rozwiązań system fleksograficznych płyt drukarskich Asahi AWP klasy premium, przygotowany dla klientów korzystających z procesu drukowania ze stałą paletą kolorów.

Mark Gration, dyrektor zarządzający grupy YRG, powiedział: „Zauważamy rosnące zapotrzebowanie na opakowania wyprodukowane w technologii stałej palety kolorów ze względu na jej różne cechy poprawiające wydajność, włączając w to redukcję zapasów farby, szybsze uruchamianie, rzadsze przestoje pracy i mniejszą ilość odpadów. Znacząco pozwala to zmniejszyć czasy związane ze zmianą prac, ponieważ nie wymaga zmywania pomiędzy zadaniami. Osiągnięcie wydajności, jakiej wymagają właściciele marki, wymaga jednak dużej precyzji. Dlatego właśnie wybraliśmy płyty AWP (wymywane wodą) firmy Asahi, które stanowią idealne rozwiązanie dla klientów korzystających z metody drukowania ze stałą paletą kolorów. Jakość, którą można osiągnąć dzięki tym płytom przewyższa jakość druku w technologii Flat Top Dot, sprawiając, że płyta AWP jest najlepszym rozwiązaniem na rynku”.

YRG, pierwsza na świecie firma świadcząca usługi reprograficzne, która spełniła normę regulującą druk ISO-12647 w zakresie standardów kolorów, wierzy, że drukowanie ze stałą paletą kolorów może zapewnić przyszłą efektywność procesów drukowania fleksograficznego.
Idąc dalej, YRG planuje rozwinąć swoje usługi w zakresie wytwarzania form drukowych w firmie u klienta. Jak twierdzi Gration, „Pozwoli nam to wspierać naszych klientów w jeszcze większej redukcji czasów w procesie przenoszenia płyty na i sprostania zmiennym warunkom rynku, który w coraz większym stopniu wymaga produkcji w systemie Just-in-Time”. „Prostota wykorzystania systemu Asahi AWP i nieszkodliwy wpływ na środowisko będą istotnymi czynnikami, które pozwolą dostosować go do działania”.
Technologia Asahi AWP od początku zaprojektowana została z myślą o równowadze ze środowiskiem ekologicznym, minimalizując tam gdzie to możliwe odpady powstałe z cennych zasobów. Płyty wymywane są za pomocą wody i nie wymagają użycia silnych rozpuszczalników. Woda podlega procesowi ponownego wykorzystania, jest filtrowana i przepuszczana przez system przetwarzania. System jest wolny od emisji szkodliwych lotnych związków organicznych (volatile organic compounds – VOC), które są zazwyczaj emitowane przez rozpuszczalnik i procesy termiczne.
Jak zapewnia producent, cały proces wytwarzania płyty nie generuje odpadów innych niż pozostałości polimerów, które są zbierane jako „suchy plaster” i bezpiecznie przystosowywane do wykorzystania jako łatwopalny środek w spalarniach odpadów. Płyty AWP nie absorbują znacznych ilości wody, zmniejszając czas schnięcia płyty od dwóch do trzech razy w stosunku do systemów wymywania płyt opartych na rozpuszczalniku. Efektem tego jest redukcja kosztów i zajmowanej przestrzeni w pomieszczeniu, w którym wytwarzana jest płyta, ponieważ nie trzeba w nim umieszczać pobierających duże ilości energii suszarek.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.