Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Zakład w Husum zwiększy produkcję tektury litej

Zakład w Husum zwiększy produkcję tektury litej

Zakład w Husum

Metsä Board w ubiegłym roku poinformowała o inwestycji mającej zwiększyć potencjał produkcyjny zakładu w Husum w zakresie tektury litej o 200 tys. ton rocznie. Jak informuje producent, obecnie w zakładzie są prowadzone prace inżynieryjne, a od kilku miesięcy również roboty budowlane. Maszyna do produkcji tektury zostanie przedłużona o 54 m (wymaga to m.in. przedłużenia części podziemnej hali). Jej uruchomienie planowane jest na jesień 2023 r., a osiągnięcie pełnej zdolności produkcyjnej na koniec 2025 r.

Rozbudowa maszyny do produkcji tektury litej została zaplanowana z użyciem symulacji i modeli trójwymiarowych. Przeprowadzona zostanie modernizacja części suszącej maszyny papierniczej, a obsługa zwojów będzie całkowicie zautomatyzowana. Ponadto wprowadzone zostaną ulepszenia infrastruktury, aby umożliwić sprawne funkcjonowanie zakładu. Zrealizowano już zakupy podstawowych elementów wyposażenia instalowanego w ramach projektu, którego głównym dostawcą jest firma Valmet.

„Wybudowaliśmy budynek wewnątrz budynku, aby móc bezpiecznie wykonywać rozległe prace wyburzeniowe, a jednocześnie kontynuować produkcję na maszynie BM1. Planowana, w pełni automatyczna obsługa tamborów robi wrażenie i umożliwi płynny przebieg produkcji. Przeprowadziliśmy symulację, aby upewnić się, że w żadnym punkcie systemu nie będą występowały miejscowe ograniczenia wydajności. Operatorzy będą mogli skupić się na wydajności maszyny i jakości tektury” – mówi Håkan Jonsson, kierownik projektu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.