Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Zmiany w strukturze firmy Alstor

Zmiany w strukturze firmy Alstor

Fot. Alstor

W dniu 1 kwietnia 2019 r. decyzją zarządu spółka Alstor Sp.j. przekazała część swojego biznesu powołanej pod koniec ubiegłego roku Spółce Alstor SDS Sp. z o.o. Powodem była potrzeba sprawnego połączenia rozbudowanej oferty produktów firmy z płynną obsługą klientów rekrutujących się z różnych rynków.

Alstor działa na polskim rynku IT już od ponad 30 lat. W tym czasie wielokrotnie zmieniała się struktura i kierunki rozwoju firmy – już jakiś czas temu powstały jednostki biznesowe, specjalizujące się w obsłudze poszczególnych grup klientów. Rozwiązania prawne, które weszły w życie z dniem 1 kwietnia są naturalnym następstwem tych zmian w strukturze. Do życia powołana została odrębna spółka Alstor SDS Sp. z o.o., która przejmie część dotychczasowych zobowiązań Alstor w zakresie rozwiązań pamięci masowych, sieciowych czy serwerowych. Alstor Sp.j. kontynuuje swoją działalność w oparciu o dotychczasową ofertę kierowaną na rynek medyczny, konsumencki oraz profesjonalnych rozwiązań obrazowania.

Alstor Sp.j. będzie kontynuować swoją działalność w oparciu o trzy główne filary – jednostki biznesowe, które dystrybuować będą rozwiązania medyczne, produkty konsumenckie i rozwiązania obrazowania. Te ostatnie kierowane są głównie do zastosowań specjalistycznych: w fotografii, grafice, medycynie, monitoringu oraz na inne rynki wertykalne, dla których ofertę EIZO rozwinęło w przeciągu ostatnich pięciu lat. Wymienione linie produktów łącznie stanowią ponad 70% dotychczasowego obrotu Alstor. Z kolei Spółka Alstor SDS Sp. z o.o. oferować będzie rozwiązania dotyczące przetwarzania dokumentów (DMS), szeroko pojętej infrastruktury IT i Data Center oraz sieci informatycznych. Właścicielami spółki Alstor Sp.j. pozostają Adam Zwierzynski i Jan Siwek. Dotychczasowi udziałowcy, Tomasz Szukała i Jarosław Kupiec odeszli z firmy i założyli własną spółkę Alstor SDS Sp. z o.o., która przejmie część dotychczasowych zobowiązań stanowiących kontynuację działalności w zakresie rozwiązań dla przedsiębiorstw. Spółka Alstor sp.j nadal oferuje swoim partnerom produkty w zakresie dystrybucji, poprzez swoje jednostki biznesowe. A wyodrębnienie spółki Alstor SDS pozwoli na podwyższenie jakości współpracy pomiędzy partnerami handlowymi obu spółek oraz pracownikami, ułatwienie przepływu informacji, a także podniesienie jakości oferowanych usług.

„Podział ten był konsekwencją naturalnych zmian, które nastąpiły w efekcie dywersyfikacji oferty i utworzenia specjalizowanych departamentów obsługujących klientów z różnych rynków. Przy dużej ilości i różnorodności oferowanych przez Alstor rozwiązań sprostanie oczekiwaniom klientów i partnerów handlowych stało się trudne. Decyzja o podziale zobowiązań z pewnością poprawi funkcjonowanie i efektywność obu firm” – komentuje Adam Zwierzynski.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu