Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Zmiany w strukturze firmy Alstor

Zmiany w strukturze firmy Alstor

Fot. Alstor

W dniu 1 kwietnia 2019 r. decyzją zarządu spółka Alstor Sp.j. przekazała część swojego biznesu powołanej pod koniec ubiegłego roku Spółce Alstor SDS Sp. z o.o. Powodem była potrzeba sprawnego połączenia rozbudowanej oferty produktów firmy z płynną obsługą klientów rekrutujących się z różnych rynków.

Alstor działa na polskim rynku IT już od ponad 30 lat. W tym czasie wielokrotnie zmieniała się struktura i kierunki rozwoju firmy – już jakiś czas temu powstały jednostki biznesowe, specjalizujące się w obsłudze poszczególnych grup klientów. Rozwiązania prawne, które weszły w życie z dniem 1 kwietnia są naturalnym następstwem tych zmian w strukturze. Do życia powołana została odrębna spółka Alstor SDS Sp. z o.o., która przejmie część dotychczasowych zobowiązań Alstor w zakresie rozwiązań pamięci masowych, sieciowych czy serwerowych. Alstor Sp.j. kontynuuje swoją działalność w oparciu o dotychczasową ofertę kierowaną na rynek medyczny, konsumencki oraz profesjonalnych rozwiązań obrazowania.

Alstor Sp.j. będzie kontynuować swoją działalność w oparciu o trzy główne filary – jednostki biznesowe, które dystrybuować będą rozwiązania medyczne, produkty konsumenckie i rozwiązania obrazowania. Te ostatnie kierowane są głównie do zastosowań specjalistycznych: w fotografii, grafice, medycynie, monitoringu oraz na inne rynki wertykalne, dla których ofertę EIZO rozwinęło w przeciągu ostatnich pięciu lat. Wymienione linie produktów łącznie stanowią ponad 70% dotychczasowego obrotu Alstor. Z kolei Spółka Alstor SDS Sp. z o.o. oferować będzie rozwiązania dotyczące przetwarzania dokumentów (DMS), szeroko pojętej infrastruktury IT i Data Center oraz sieci informatycznych. Właścicielami spółki Alstor Sp.j. pozostają Adam Zwierzynski i Jan Siwek. Dotychczasowi udziałowcy, Tomasz Szukała i Jarosław Kupiec odeszli z firmy i założyli własną spółkę Alstor SDS Sp. z o.o., która przejmie część dotychczasowych zobowiązań stanowiących kontynuację działalności w zakresie rozwiązań dla przedsiębiorstw. Spółka Alstor sp.j nadal oferuje swoim partnerom produkty w zakresie dystrybucji, poprzez swoje jednostki biznesowe. A wyodrębnienie spółki Alstor SDS pozwoli na podwyższenie jakości współpracy pomiędzy partnerami handlowymi obu spółek oraz pracownikami, ułatwienie przepływu informacji, a także podniesienie jakości oferowanych usług.

„Podział ten był konsekwencją naturalnych zmian, które nastąpiły w efekcie dywersyfikacji oferty i utworzenia specjalizowanych departamentów obsługujących klientów z różnych rynków. Przy dużej ilości i różnorodności oferowanych przez Alstor rozwiązań sprostanie oczekiwaniom klientów i partnerów handlowych stało się trudne. Decyzja o podziale zobowiązań z pewnością poprawi funkcjonowanie i efektywność obu firm” – komentuje Adam Zwierzynski.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wielkanocny, rodzinny czas za nami, na horyzoncie majówka i spotkania w gronie przyjaciół, tymczasem zespół „Świata DRUKU” intensywnie pracuje nad majowym wydaniem naszego miesięcznika. Przygotowujemy je z myślą o nadchodzących wielkimi krokami targach FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17.05.2019 r.), targach Film Video Foto (Łódź, 23–25 maja) i Targach Plastpol (Kielce, 28–31 maja), na których będzie ono dystrybuowane.

Polski Drukarz, wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator szkoleń i konferencji branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na 2. konferencję „Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania”, która odbędzie się 16 maja br. w sali konferencyjnej C w Centrum Expo XXI w Warszawie. Konferencja organizowana jest przy wsparciu firm MERCK, Reprograf-Grafikus i SCORPIO, partnerem wydarzenia jest spółka Multifol. Konferencja jest forum wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielami marek, projektantami, agencjami reklamowymi, producentami opakowań, etykiet i materiałów promocyjnych oraz ich dostawcami.

Program wydarzenia zapowiada się niezwykle interesująco.

Już za trzy tygodnie, 14 maja br., w Monachium rozpoczną się targi druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo 2019. Przypominamy, że specjalnie dla naszych Czytelników mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na to wydarzenie. Wystarczy przy rejestracji na stronie FESPA Global Print Expo podać kod

FESH923 lub FESA931

Koszt biletu przy zakupie on-line bez użycia kodu promocyjnego wynosi 40 euro.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu