Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Zrównoważony rozwój w sektorze opakowań

Zrównoważony rozwój w sektorze opakowań

Dostawca papierowych rozwiązań opakowaniowych – Smurfit Kappa – ogłosił zwiększenie swojego zaangażowania w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez, weryfikację dotychczasowych celów i wyznaczenie kolejnych w nowych obszarach działalności. Cele te, sformułowane w programie Better Planet 2050, dotyczą dalszego ograniczania wpływu firmy na środowisko naturalne, zwiększenia wsparcia dla społeczności, wśród których funkcjonuje i poprawy warunków życia swoich pracowników.

Wśród podejmowanych działań, zapisanych w programie, można wymienić cele pozwalające na osiągnięcie wyników w krótkim, średnim i dłuższym okresie. Najbardziej ambitnym celem jest osiągnięcie do 2050 r. co najmniej zerowej emisji netto dwutlenku węgla. Firma zamierza też zwiększyć odsetek certyfikowanych dostaw z obecnych 90% do 95% (certyfikat kontroli pochodzenia produktu zapewnia przejrzystość dostaw, co przekłada się na zaufanie klientów do marki i daje im pewność, że surowce są pozyskiwane w sposób zrównoważony). Nowe cele zakładają także ograniczenie całkowitego poboru wody, której Smurfit Kappa jest nie tyle konsumentem, co przetwórcą. Wytwarzając produkty, które są odnawialne, biodegradowalne i przetwarzalne, firma będzie nadal poszukiwać alternatywnych sposobów ponownego wykorzystania, recyklingu i odzysku odpadów, aby zmniejszyć ich ilość na wysypiskach. Wreszcie producent chce wspierać lokalne społeczności, promować różnorodność i tolerancję oraz zdrowie i bezpieczeństwo – m.in. przez obniżenie rocznego łącznego wskaźnika wypadków podlegających zgłoszeniu, zwiększenie liczby kobiet wśród pracowników (ma być ich ponad 30% wśród wszystkich zatrudnionych) oraz przekazanie ponad 24 mln euro w ciągu najbliższych pięciu lat na wsparcie inicjatyw lokalnych na całym świecie.

Zobowiązując się do realizacji powyższych celów Smurfit Kappa będzie w dalszym ciągu wytwarzać produkty z asortymentu Better Planet Packaging, zużywając przy tym mniej surowców i energii oraz produkując mniej odpadów, przez co zamierza nie tylko zmniejszyć wpływ dostarczanych opakowań na środowisko, ale też pomagać swoim klientom w realizacji ich własnych krótko- i długoterminowych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej liczy się to, w jaki sposób traktujemy naszą planetę oraz jak możemy uczynić świat bardziej tolerancyjnym i wspierać społeczną równość. Trzeba większych starań, by zmierzyć się z tymi globalnymi wyzwaniami” – podkreśla

Tony Smurfit, dyrektor generalny Smurfit Kappa Group.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.