Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / manroland przejmuje GWS Printing Systems

manroland przejmuje GWS Printing Systems

fot. GWS

Dostawca rozwiązań poligraficznych, Grupa manroland Goss web systems (MGWS), oraz holenderska firma GWS Printing Systems (GWS), specjalizująca się w sprzedaży i serwisie używanych maszyn do offsetu zwojowego, podpisały umowę, na mocy której MGWS stał się właścicielem GWS. Postanowiono jednocześnie, że dotychczasowi właściciele holenderskiego przedsiębiorstwa, Eric van Kessel i Walter Donkers, będą nim nadal kierować.

Przejęcie GWS, podobnie jak zakup firmy Dovak, stanowi kolejny ważny krok w realizacji strategii grupy manroland, mającej na celu osiągnięcie pozycji największego dostawcy rozwiązań dla branży offsetowego druku zwojowego. Obie firmy już wcześniej ściśle współpracowały w zakresie sprzedaży i serwisu używanych urządzeń, oraz w ramach platformy e-commerce MARKET-X, uruchomionej przez MGWS w minionym roku.

Dyrektor generalny manroland Goss, Alexander Wassermann, tak komentuje tę transakcję: „Przejęcie GWS i Dovak jest logiczną konsekwencją wieloletniej współpracy między firmami i licznych wspólnych sukcesów. Dzięki połączonym siłom i rozwiązaniom będziemy mogli zaoferować naszym klientom na całym świecie jeszcze szersze portfolio rozwiązań. Spodziewamy się, że rynek używanych maszyn poligraficznych i powiązanych z nim usług będzie rósł w ciągu najbliższych lat, dlatego przejęcie GWS pozwoli nam stać się jeszcze silniejszym i większym dostawcą w tym obszarze biznesowym”. Walter Donkers i Eric van Kessel, dotychczasowi właściciele firm GWS i Dovak, dodają: „Przemysł drukarski stoi w obliczu ciągłych zmian i oczywistym jest, że dostawcy starają się współpracować. Bycie częścią manroland Goss Group pozwoli nam się rozwijać i zwiększać obecność na rynku. GWS otrzyma szansę działania jako samodzielna firma zgodnie z jasną wizją MGWS”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu