Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / manroland przejmuje GWS Printing Systems

manroland przejmuje GWS Printing Systems

fot. GWS

Dostawca rozwiązań poligraficznych, Grupa manroland Goss web systems (MGWS), oraz holenderska firma GWS Printing Systems (GWS), specjalizująca się w sprzedaży i serwisie używanych maszyn do offsetu zwojowego, podpisały umowę, na mocy której MGWS stał się właścicielem GWS. Postanowiono jednocześnie, że dotychczasowi właściciele holenderskiego przedsiębiorstwa, Eric van Kessel i Walter Donkers, będą nim nadal kierować.

Przejęcie GWS, podobnie jak zakup firmy Dovak, stanowi kolejny ważny krok w realizacji strategii grupy manroland, mającej na celu osiągnięcie pozycji największego dostawcy rozwiązań dla branży offsetowego druku zwojowego. Obie firmy już wcześniej ściśle współpracowały w zakresie sprzedaży i serwisu używanych urządzeń, oraz w ramach platformy e-commerce MARKET-X, uruchomionej przez MGWS w minionym roku.

Dyrektor generalny manroland Goss, Alexander Wassermann, tak komentuje tę transakcję: „Przejęcie GWS i Dovak jest logiczną konsekwencją wieloletniej współpracy między firmami i licznych wspólnych sukcesów. Dzięki połączonym siłom i rozwiązaniom będziemy mogli zaoferować naszym klientom na całym świecie jeszcze szersze portfolio rozwiązań. Spodziewamy się, że rynek używanych maszyn poligraficznych i powiązanych z nim usług będzie rósł w ciągu najbliższych lat, dlatego przejęcie GWS pozwoli nam stać się jeszcze silniejszym i większym dostawcą w tym obszarze biznesowym”. Walter Donkers i Eric van Kessel, dotychczasowi właściciele firm GWS i Dovak, dodają: „Przemysł drukarski stoi w obliczu ciągłych zmian i oczywistym jest, że dostawcy starają się współpracować. Bycie częścią manroland Goss Group pozwoli nam się rozwijać i zwiększać obecność na rynku. GWS otrzyma szansę działania jako samodzielna firma zgodnie z jasną wizją MGWS”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu