Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / swissQprint świętuje jubileusz 15-lecia

swissQprint świętuje jubileusz 15-lecia

Od lewej: Kilian Hintermann, Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Siedziba główna firmy znajduje się w Kriessern w Szwajcarii – tam na co dzień pracuje ok. 130 osób, w tym założyciele. Pozostała część załogi zatrudniona jest w filiach w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Japonii.

Zespół – Reto Eicher, Roland Fetting, Peter Zünd, Werner Bösch i Hansjörg Untersander – w czasie, gdy powstawał pierwszy Oryx.

Pierwszym modelem swissQprint wprowadzonym na rynek był Oryx, mający swoją premierę na targach drupa 2008. Jak podkreślają założyciele firmy, prototyp nadal stoi w fabryce i jest w pełni sprawny. Zaledwie dwa lata później firma zaprezentowała maszynę Impala, a podczas targów drupa 2012 debiutowała największa dotychczas maszyna swissQprint – model Nyala. Po dwóch latach od premiery modelu Nyala na rynek trafiła jego druga generacja – Nyala 2. Instalację 500. maszyny swissQprint dokonano w lutym 2015 roku, zaś trzy miesiące później zaprezentowano druga generację ploterów Oryx i Impala. Na początku 2017 roku na rynek trafiły ulepszone modele Impala 2 i Onyx 2 w wersjach 4 × 4, a podczas targów Fespa 2017 firma swissQprint zaprezentowała plotery Impala LED i Nyala LED, wykorzystujące do utrwalania wydruków technologię LED. W 2019 r. podbój nowych rynków rozpoczął ploter Karibu – pierwsza rolowa drukarka producenta. W październiku 2021 r., podczas targów Fespa w Amsterdamie swissQprint zaprezentował 4. generację drukarek wielkoformatowych z płaskim stołem, co stanowiło kolejny skok jakościowy. Najnowszym produktem jest Kudu – wysokiej klasy płaska maszyna drukująca, wprowadzona na rynek w maju tego roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.