Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Udanego weekendu

Szanowni Państwo,
przed nami kolejny w tym roku „długi weekend”. Życzymy ciekawych spotkań, frapującego zwiedzania, błogiego leniuchowania, wiatru w żaglach i pogody na szlaku – jednym słowem wypoczynku bez względu na to, kto jaką formę preferuje. Zamiast telewizora polecamy jednak np. „kometkę” albo chociaż spacer w długi czerwcowy wieczór...

Zespół „Świata DRUKU”

Poligrafia na polskim rynku

Przypominamy Państwu, że pracujemy nad kolejną edycją katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację nasze Wydawnictwo zaplanowało na przełom lipca i sierpnia br. Zapraszamy Państwa do jego współtworzenia. Część z Państwa pewnie pamięta, że do tej pory, w cyklu dwuletnim, wydaliśmy trzy katalogi (2011, 2013 – „Poligrafia w twoim regionie”, 2015 – „Poligrafia na polskim rynku”). W ciągu dwóch lat wiele w branży się zmienia. Pewne tendencje w poligrafii nabierają znaczenia, powstają nowe firmy, część z nich zmienia profil swojej działalności, część zmienia nazwę. Nadszedł więc czas na aktualizację i nową edycję katalogu.

Czerwiec w „Świecie DRUKU”

Prace nad czerwcowym wydaniem dobiegają końca. Jeśli chcieliby Państwo jeszcze dołączyć do jego współtwórców, serdecznie zapraszamy.

VI „Tektura falista” za nami

Tak, tak, było – minęło. Szósta edycja „Tektury falistej” to już historia. Mamy nadzieję, że wynieśli z niej Państwo same dobre wrażenia, sporą garść przydatnych informacji, że dobrze się Państwo bawili (wszak pogodę zamówiliśmy pierwsza klasa). Dziękujemy uczestnikom, współorganizatorom i partnerom – bez Was konferencji by nie było. Trochę wspomnień znajdą Państwo na naszym profilu facebookowym, materiały tradycyjnie na stronie Akademii Wiedzy. Relację z konferencji zamieścimy we wrześniowym wydaniu „Świata DRUKU”. A na następną edycję zapraszamy za rok.

VI konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie”

Polski Drukarz sp. z o.o. – wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, ma zaszczyt zorganizować w ramach Akademii Wiedzy szóstą konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”. Spotkanie to będzie stanowiło forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji tektury falistej i opakowań, a jej producentami i przetwórcami. Konferencja odbędzie się w dniach 25-26.05.2017 w ośrodku rekreacyjno-konferencyjnym MOLO w Smardzewicach. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z zakresu produkcji tektury falistej i opakowań.Patronat nad konferencją objął Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej. Zasady uczestnictwa i formularz rejestracyjny dostępne są tutaj.

„Innowacyjne opakowania” już za nami

26 kwietnia 2017 r. odbyła się VII Konferencja z cyklu „Innowacyjne opakowania – Projektowanie i produkcja opakowań kartonowych”. Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, przygotował ją ze współorganizatorami – firmami: Digiprint, Digiprint.pl, Esko, hp, Heidelberg, HKM, CMC, MMDS, Proint Cycero, Scorpio, Xeikon. Prelegenci przedstawili m.in. nowe rozwiązania i technologie do projektowania opakowań, prepressu, druku opakowań i postpressu, sposoby na ochronę marki, zagadnienia standaryzacji w produkcji opakowań. .

Zespół „Świata DRUKU” serdecznie dziękuje współorganizatorom, partnerom i słuchaczom konferencji i już teraz zaprasza wszystkich Państwa na kolejne imprezy organizowane przez Wydawnictwo.

Trwa konferencja „INNOWACYJNE OPAKOWANIA - Projektowanie i produkcja opakowań kartonowych"!

Konferencja ta jest okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji opakowań a drukarniami i ich klientami. Tegoroczna edycja poświęcona jest opakowaniom kartonowym, ich projektowaniu i produkcji. Przygotowaliśmy ją wspólnie z partnerami, firmami: CMC, Digiprint.pl – Esko, Digiprint – HP, HKM, Heidelberg, MMDS Machines, Print Cycero, Scorpio, Xeikon.

Po raz kolejny do tego grona dołączył portal branżowy Opakowania.com.pl.

Majowy „Świat DRUKU”

Pracujemy intensywnie nad majowym wydaniem „Świata DRUKU”, a że przyjemnie pracuje się wspólnie, zapraszamy Państwa do współtworzenia tego numeru. Będzie on dystrybuowany na Warszawskich Targach Książki (18–21 maja) i targach Plastpol w Kielcach (23–26 maja).
Tematyka przewodnia wydania:
• Technologie, maszyny, urządzenia i materiały poligraficzne do druku offsetowego i cyfrowego broszur i książek. Rynek książki w Polsce. Drukarnie dziełowe
• Maszyny, urządzenia i materiały do druku na podłożach niechłonnych. Inkjet. Druk UV.

Konferencja i szkolenia – ostatnie dni zgłoszeń

Szanowni Państwo,
to już ostatnie dni, by zgłosić udział w konferencji i szkoleniach organizowanych w ramach Akademii Wiedzy.
Konferencja „Innowacyjne opakowania” – rejestracja – to forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji opakowań a drukarniami i ich klientami. Tegoroczną edycję poświęcimy opakowaniom kartonowym, ich projektowaniu i produkcji. 26 kwietnia, hotel Czerniewski w Warszawie.
Szkolenia:
Poligrafia w marketingu – rejestracja
Effective Packaging – rejestracja
27 kwietnia, hotel Wald w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy.

Poligrafia w marketingu

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, organizuje, w ramach Akademii Wiedzy, jednodniowe szkolenie „Poligrafia w marketingu”, przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych, a także dla wszystkich zainteresowanych. Szkolenie odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. w godzinach 9:00-17:00, w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym Wald, ul.Połczyńska 52, w Warszawie.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.