Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Jak opakować brandy – zapraszamy do rejestracji!

Wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU” wraz ze spółką Targi w Krakowie – organizatorem targów Packaging Inovations oraz partnerami organizuje w ramach Akademii Wiedzy w pierwszym dniu targów, 4 kwietnia br., w godz. 9-15, kolejną edycję warsztatów:
JAK OPAKOWAĆ BRANDY?
Dowiedz się od praktyków, w jaki sposób opakowanie pozycjonuje produkt i markę.
Zapraszamy brand managerów, product managerów, pracowników działów marketingu i właścicieli małych firm na warsztaty, które poprowadzą specjaliści-praktycy: w dziedzinie zarządzania wizerunkiem marki, projektowania, przygotowania projektów do druku, uszlachetniania druków, materiałów wykorzystywanych do tworzenia opakowań.
Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi tematami wystąpień i do rejestracji.

Zapraszamy na szkolenie „Poligrafia w marketingu”

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, organizuje w ramach Akademii Wiedzy jednodniowe szkolenie „Poligrafia w marketingu”, przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych, a także dla wszystkich zainteresowanych. Szkolenie jest zaplanowane na 27 kwietnia br. w Warszawie. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z praktycznymi i teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi przygotowania projektu, druku, uszlachetniania i introligatorni, a także uświadomienie możliwości i ograniczeń poszczególnych technik drukarskich w celu obniżenia kosztów, oszczędności czasu oraz wypracowania precyzyjnych i skutecznych sposobów komunikacji między działem marketingu, agencją reklamową i drukarnią.

Szkolenie EFFECTIVE PACKAGING

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, w ramach Akademii Wiedzy, organizuje 27 kwietnia w godzinach 9.00–17.00, na terenie Centrum Hotelowo-Konferencyjnego Wald w Warszawie szkolenie pt. „EFFECTIVE PACKAGING – Skuteczne opakowanie, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w zwiększaniu wartości marki”. Jest ono przeznaczone dla wszystkich osób, które w codziennej pracy zajmują się opakowaniami – dla menedżerów marki, projektantów chcących poszerzyć swoją wiedzę praktyczną w zakresie zarządzania wizerunkiem produktu oraz warsztat projektanta opakowań, a także dla osób koordynujących wdrażanie marek własnych w sieciach handlowych.

Zapraszamy na nasze stoisko na RemaDays!

Trwają Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw w Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Na tym wydarzeniu nie zabrakło naszego wydawnictwa.

Nowość w naszej witrynie wydawniczej

Miło nam poinformować, że w naszej witrynie wydawniczej pojawiła się nowa pozycja – skrypt pt. „Fleksodruk. Formy drukowe i materiały” opracowany przez prof. Herberta Czichona i dr Marię Czichon, wydany przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej. Jest to uaktualniona i znacznie rozszerzona wersja skryptu, który został wydany w 2006 roku pt. „Formy fleksodrukowe”. Skrypt jest przeznaczony przede wszystkim dla studentów studiów poligraficznych, ale może być również przydatny w zakładach fleksodrukowych oraz przedsiębiorstwach produkujących i dostarczających materiały fleksodrukowe.

Zaproszenie do numeru lutowego

Z myślą o targach:
• Warsaw Pack (07-09.03, Nadarzyn),
• ICE (International Converting Exhibition) (21-23.03, Monachium),
• CCE International (Corrugated & Carton Exhibition) (21-23.03, Monachium)
zaczęliśmy przygotowania do lutowego wydania „Świata DRUKU”.

Główne zagadnienia, jakim poświęcimy miejsce w numerze, to:
• Rozwiązania software’owe dla drukarni (m.in. workflow, automatyzacja, Web-to-Print)
• Fleksografia. Podłoża giętkie. Taśmy samoprzylepne
• Projektowanie, przygotowanie i druk opakowań. Produkcja i przetwarzanie tektury falistej i kartonu
• Faktoring i leasing dla branży poligraficznej

Zapraszamy na nasze stoisko na RemaDays!

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw coraz bliżej – odbędą się już 15–17 lutego w Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Na tym wydarzeniu nie zabraknie naszego wydawnictwa.

Akademia Wiedzy zaprasza Państwa w 2017 roku!

Miło nam poinformować, że czeka na Państwa nowy plan szkoleń, warsztatów i konferencji na rok 2017. Mamy nadzieję, że jak co roku spotkamy się z Państwem, aby wymieniać wiedzę, doświadczenie, poznawać nowości technologiczne i uczyć się od najlepszych specjalistów z branży.
Już w marcu zapraszamy na siódmą konferencję z cyklu „Innowacyjne opakowania. Projektowanie i produkcja opakowań kartonowych”.

Numer styczniowy już wkrótce

Przygotowujemy dla Państwa styczniowe wydanie „Świata DRUKU”, które pojawi się z myślą o dwóch wydarzeniach: Remadays (15–17.02, Nadarzyn) i Paperworld (28.01–31.01, Frankfurt).
W numerze znajdą Państwo wiele interesujących informacji z branży. Główne zagadnienia, jakim poświęcimy miejsce w numerze, to:
• podłoża do druku (m.in. papier, karton, folie, tekstylia, banery),
• sitodruk i tampondruk,
• druk cyfrowy na tekstyliach,
• druk w małym i wielkim formacie,
• urządzenia do obróbki po druku,
• poligrafia reklamowa,
• systemy komunikacji wizualnej.

Dużo szczęścia w Nowym Roku!

Na samym początku Nowego Roku zespół „Świata DRUKU” składa Państwu najserdeczniejsze życzenia wszystkiego dobrego, zdrowia, szczęścia, pomyślności, zrealizowania wszystkich planów zawodowych i samych radosnych chwil w życiu prywatnym.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.