Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy / Listopadowe wydanie „Świata DRUKU”

Listopadowe wydanie „Świata DRUKU”

Lada dzień do Państwa rąk trafi październikowe wydanie „Świata DRUKU” (na naszej stronie internetowej jest już dostępna wersja online), w którym znajdą Państwo pokaźną porcję interesujących artykułów. M.in. Piotr Dobrołęcki pisze o sytuacji na rynku poligrafii dziełowej, Jan Grochocki przybliża oprawy pergaminowe, Piotr Czołczyński zaś dzieli się wiedzą o kolejnych narzędziach niezbędnych w pracowni introligatorskiej. Katarzyna Kozińska opowiada o efektach, jakie można uzyskać dzięki uszlachetnianiu wydruków rozmaitymi foliami, Piotr Kaczorowski mówi o niszowych i nieco kontrowersyjnych produktach, do wykonania których wykorzystano druk cyfrowy, a Radosław Grabski kontynuuje temat farb do tampondruku. Przygotowaliśmy także solidną porcję wieści z rynku oraz aż trzy relacje z wrześniowych targów.
Tymczasem intensywnie pracujemy nad kolejnym, listopadowym numerem naszego miesięcznika. Gros miejsca w tym wydaniu poświęcimy przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Tym bardziej, że wzbogaci ono 15. Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 24 listopada br. w Warszawie, jeśli tylko zalecenia z powodu pandemii nie zobligują nas do formy online.

Co jeszcze planujemy w tym wydaniu „Świata DRUKU”?

Kolejnym tematem przewodnim będą urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi ich przygotowania. Planujemy publikacje o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy oraz na temat faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. W wydaniu listopadowym zajmiemy się również tematyką dotyczącą rozwiązań do korespondencji masowej, opakowań klasy premium i projektowania opakowań.

Firmom, których działalność związana jest z tematyką przewodnią numeru, proponujemy publikację modułu reklamowego w wybranym zestawieniu:

  • Dostawców rozwiązań i usług dla prepressu (rozwiązania do kontroli, zarządzania produkcją – CMS, CRM, Color Management, oprogramowania Web-to-Print i przygotowania form drukowych);
  • Dostawców rozwiązań do druku transakcyjnego i korespondencji masowej;
  • Dostawców usług w zakresie finansowania i pozyskiwania środków z funduszy UE;
  • Producentów opakowań klasy premium.

Wydanie listopadowe będzie także naszą wizytówką na zbliżających się targach Warsaw Pack w dniach 23–25.11.2021 w Nadarzynie.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego numeru „Świata DRUKU”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.