Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy / Zapraszamy na 2. konferencję z cyklu „Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania”

Zapraszamy na 2. konferencję z cyklu „Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania”

Polski Drukarz, wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator szkoleń i konferencji branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na 2. konferencję „Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania”, która odbędzie się 16 maja br. w sali konferencyjnej C w Centrum Expo XXI w Warszawie. Konferencja organizowana jest przy wsparciu firm MERCK, Reprograf-Grafikus i SCORPIO, partnerami wydarzenia są: Multifol i ZAK STUDIO Agencja reklamowo-wydawnicza. Konferencja jest forum wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielami marek, projektantami, agencjami reklamowymi, producentami opakowań, etykiet i materiałów promocyjnych oraz ich dostawcami.

Program wydarzenia zapowiada się niezwykle interesująco.

O konieczności dokonania wyboru między podążaniem marki za średnią w danej kategorii a budowaniem własnej tożsamość i historii ze świadomością ryzyka porażki opowie Dorota Kałowska. Prelegentka podpowie także, co zrobić, aby dobrze przygotować strategię opakowaniową, by tej porażki uniknąć. Robert Lis i Maciej Sawina opiszą wyzwania, jakie stoją przed branżą FMCG w obliczu rozwoju handlu internetowego oraz wspólnie ze słuchaczami zastanowią się, jak w nowej sytuacji projektować opakowania, jaką strategię postępowania przyjąć. A może trzeba zmienić myślenie o samym produkcie?

Temat digitalizacji w handlu podejmie także Joanna Kwiczor, która w swoim wystąpieniu odpowie m.in. na pytania: co oznacza digitalizacja dla designu opakowań, jak przejąć kontrolę nad wizerunkiem produktów w Internecie, jak poprawić konwersję i sprzedaż produktów w e-commerce i jak się przygotować na dyktat nowych technologii. Maciej Pierzchalski poruszy zagadnienie wielokierunkowej komunikacji pomiędzy klientem, agencją reklamową i drukarnią oraz komunikacji wewnątrz firm w procesie produkcji opakowania. Opowie także, jak wspomaganie komputerowe w trakcie takiej komunikacji „internetowej” ułatwi certyfikację podczas audytów wymaganych np. przez firmy farmaceutyczne. Daniel Cedzyński wskaże pięć kluczy do zachowania spójności i rozpoznawalności marki.

Tomasz Bosak nawiąże do swojego wystąpienia podczas pierwszej edycji konferencji – tzw. drukowania RGB jako sposobu na przyciągnięcie uwagi klienta. Drugą część prezentacji poświęci zaś innowacyjnym sposobom ochrony własności marki. O spójnym i czytelnym systemie identyfikacji dla leków na receptę, korzyściach posiadania księgi znaku i standaryzacji systemu opakowań dla leków, skutecznym brandingu dla farmacji opowie Joanna Roszkowska. Doradzi także, jak zbudować wyróżniającą się markę w segmencie leków OTC i w segmencie RX oraz w jaki sposób dzięki opakowaniom zyskać przewagę na konkurencyjnym rynku farmaceutycznym.

Regulacje prawne mające na celu przekształcenie dotychczasowego modelu gospodarki na gospodarkę o obiegu zamkniętym w najbliższej przyszłości znacząco wpłyną na sektor opakowań. Zagadnienie transformacji przemysłu opakowań w kierunku GOZ oraz doskonalenia funkcji opakowań poruszy w swoim wystąpieniu Wacław Wasiak. Natomiast Marta Krawczyk odpowie na pytanie, czy jest możliwy kompromis między innowacjami w opakowaniach a rozszerzoną odpowiedzialnością producenta.

Mecenas Maurycy Organa wyjaśni słuchaczom różnicę między brandem a marką i przedstawi podstawy prawne ich ochrony, a Piotr Seges i Zbigniew Grzeszczuk przybliżą zagadnienia związane z własnością marki oraz jej wartością.

Warunki udziału w konferencji:

Koszt udziału w konferencji przy rejestracji do 8 maja 2019 r.:

- dla właścicieli marek, projektantów, agencji reklamowych i drukarń
300 zł + VAT 23% (369 zł brutto/osobę);

- dla dostawców materiałów, maszyn i urządzeń do produkcji opakowań, etykiet i materiałów promocyjnych oraz pozostałych zainteresowanych

500 zł + VAT 23% (615 zł brutto/osobę).

Cena obejmuje:
udział w konferencji, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, lunch.

Szczegółowy program konferencji i formularz rejestracyjny na stronie

http://www.akademia-wiedzy.eu/Konferencje/Poligrafia/Jak-wzmocnic-brandy-Projektowanie-i-produkcja-innowacyjnego-opakowania/Regulamin-i-formularz-zgloszeniowy

W przypadku wszelkich pytań prosimy o kontakt: 42 6871292, 601979668, biuro@swiatdruku.eu.

Program konferencji:

8.30–9.30 Rejestracja uczestników konferencji. Poranna kawa.

9.30–9.35 Powitanie gości. Rozpoczęcie konferencji.

9.35–10.05

Jak sensownie spakować e-commerce i nie dać się zwariować?

Robert Lis, Marketing Manager, Mondi Group

Maciej Sawina, E-commerce Manager, Mondi Group

10.05–10.35

Odważnie czy bezpiecznie? Jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w strategii marki.

Dorota Kałowska, Partner & Strategy Consultant Cobalt Spark, ekspertka Polskiej Izby Handlu, koordynatorka programu FUTURE PRIVATE LABELS CEE

10.35–10.55

Nowoczesna komunikacja przy projektowaniu opakowań.

Maciej Pierzchalski, kierownik ds. projektu wdrożeń oprogramowania, SCORPIO

10.55–11.25

Pięć kluczy do zachowania spójności i rozpoznawalności marki.

Daniel Cedzyński, dyrektor działu Color Solutions, Reprograf-Grafikus

11.25–11.45

Przerwa kawowa. Rozmowy z ekspertami.

11.45–12.10

Różnica między brandem a marką. Prawne podstawy ochrony marki i brandu. Jak chronić know-how? Różnica między naśladowaniem/kopiowaniem a inspiracją działaniami konkurencji.

Maurycy Organa, radca prawny, Kuźma, Organa i Wspólnicy Spółka Partnerska Radców Prawnych

12.10–12.30

Jak zaskoczyć konsumenta? – ciąg dalszy rozważań. Czy właściciel marki może czuć się bezpiecznie?

 • Druk RGB na foliach termokurczliwych – studium konkretnego przypadku.
 • Więcej niż oko może dostrzec – innowacyjny sposób ochrony własności marki.

Tomasz Bosak, Senior Product Manager, Performance Materials, Surface Solutions, Merck

12.30–13.00

Opakowanie w erze digitalizacji.

 • Co oznacza digitalizacja dla designu opakowań?
 • Jak przejąć kontrolę nad wizerunkiem produktów w internecie?
 • Jak poprawić konwersję i sprzedaż produktów w e-commerce?
 • Design i nowe technologie – jak pomóc naszym produktom w erze Smart Store – nowych technologii wprowadzanych do sieci detalicznych?
 • Innowacje technologiczne – co może się wydarzyć w najbliższych latach i jak się na to przygotować?

Joanna Kwiczor, Business Development Manager, SGK

13.00–13.20

Przerwa kawowa. Rozmowy z ekspertami.

13.20–13.50

Rola spójnego brandingu w budowaniu wizerunku marki na rynkach FMCG i farmaceutycznym. Wybrane przykłady.

 • Strategia, wyróżnienie, konsekwencja – trzy filary skutecznego brandingu.
 • Korzyści z posiadania księgi znaku i standaryzacji marki.
 • Przewaga opakowań wzorniczych na konkurencyjnym rynku farmaceutycznym.

Joanna Roszkowska, prezes zarządu, Studio DN Design Group

13.50–14.05

Doskonalenie funkcji opakowań oraz transformacja przemysłu opakowań w kierunku GOZ – determinantami innowacyjności.

Wacław Wasiak, dyrektor, Polska Izba Opakowań

14.05–14.30

Innowacje w opakowaniach a rozszerzona odpowiedzialność producenta – czy jest możliwy kompromis?

Marta Krawczyk, pełnomocnik zarządu ds. ZSZ, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań

14.30–14.50

Twoja marka, Twój biznes.

 • Czyja jest Twoja marka?
 • Firma to nie marka.
 • Marka jako aktywa – podatkowa wartość licencji.

Piotr Seges, GoodName

Marka jako klucz do zmian ustawowych

Zbigniew Grzeszczuk, członek zarządu, Polska Izba Artykułów Promocyjnych

14.50–15.10

Pytania i odpowiedzi. Losowanie nagród. Podsumowanie i zakończenie konferencji.

15.10–16.30

Obiad. Rozmowy kuluarowe z ekspertami konferencji.

Program na dzień: 25.04.2019.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Patronat nad wydarzeniem objęły: Polska Izba Artykułów Promocyjnych, Polska Izba Opakowań, FARMACOM, International Featured Standards (IFS), a patronat medialny sprawują: „Świat DRUKU”, „Świat Przemysłu Farmaceutycznego”, „Świat Przemysłu Kosmetycznego”, „OOH Magazine”, portal foodfakty.pl. W dniach 15–16 maja będą miały miejsce także targi dostawców dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego PCI Days organizowane przez Wydawnictwo FARMACOM, patrona konferencji.

 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu