Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy / Zoom na rynek opakowań i etykiet

Zoom na rynek opakowań i etykiet

W nadchodzących tygodniach skoncentrujemy się na rynku opakowań i etykiet, którym będą poświęcone dwa najbliższe wydania „Świata DRUKU” – lutowy i marcowy. Będą one dystrybuowane podczas targów branżowych: numer lutowy będzie obecny na Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack (05–07.03, Nadarzyn), targach ICE & CCE (12–14.03, Monachium). Z kolei wydanie marcowe pojawi się na Packaging Innovations (02–03.04, Warszawa) i SinoCorrugated (08–11.04, Szanghaj).

W lutowym wydaniu „Świata DRUKU” zajmiemy się w szczególności projektowaniem, przygotowaniem i drukowaniem opakowań oraz produkcją i obróbką tektury falistej i litej, fleksografią: podłożami elastycznymi i taśmami samoprzylepnymi. Ponadto w numerze znajdą Państwo cyfrowy i offsetowy druk dziełowy – właśnie to wydanie będzie towarzyszyło 21 marca w Warszawie I konferencji dla wydawnictw i drukarń dziełowych „Święto Książki”, organizowanej przez nas w ramach Akademii Wiedzy; a także rozwiązania software’owe dla drukarń, zarządzanie marką własną i zabezpieczenia druków, technologie druku przestrzennego, wreszcie zagadnienia finansowania branży poligraficznej.

W numerze marcowym skupimy się na innowacyjnych opakowaniach i etykietach (premium, IML, shrink sleeve, broszura, peel-off, podwójny podajnik, RFID), maszynach i urządzeniach do produkcji opakowań, innowacyjnym ulepszaniu opakowań, będziemy też pisać o oznakowaniu opakowań, kontroli jakości produkcji i systemach gospodarki odpadami.

W obu wymienionych edycjach przygotowujemy specjalnie wybrane zestawienia w oparciu o przegląd rynku firm, które dostarczają produkty i usługi w następujących sekcjach:

w 2/2019:

- Producenci tektury falistej, producenci rozwiązań do jej produkcji oraz opakowań z tektury falistej;

- Producenci opakowań i etykiet;

- Produkcja książek w Polsce (dostawcy materiałów, maszyn i urządzeń; drukarnie dziełowe);

- Dostawcy rozwiązań i usług dla działów DTP i prepress oraz oprogramowania (rozwiązania do kontroli, zarządzania produkcją, CMS, CRM, color management, oprogramowania Web-to-Print i przygotowania form drukowych);

w 3/2019:

- Producenci opakowań elastycznych i premium oraz etykiet;

- Dostawcy rozwiązań i usług druku fleksograficznego oraz produkcji opakowań i etykiet.

Zainteresowanych opublikowaniem artykułów promocyjnych, informacji prasowych lub innych materiałów prosimy o ich nadsyłanie do dnia 7 lutego (w przypadku wydania lutowego) oraz 7 marca (w przypadku wydania marcowego) pod adresami redakcja@swiatdruku.eu lub biuro@swiatdruku.eu.

Zapraszamy do współpracy!

Zespół „Świata DRUKU”

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem z Państwa strony zdecydowaliśmy się przedłużyć termin przyjmowania zgłoszeń do katalogu „Poligrafia na polskim rynku”. Zapraszamy Państwa do zaprezentowania oferty swojej firmy oraz zaktualizowania poligraficznej mapy Polski.
Katalog 2019 to specjalny dodatek do wydania lipcowo-sierpniowego miesięcznika „Świat DRUKU”, który trafi do rąk jego prenumeratorów, jak również będzie dystrybuowany w dodatkowej docelowej wysyłce do wybranych drukarń i agencji reklamowych. Będzie także towarzyszył naszej branży na targach i konferencjach Akademii Wiedzy aż do wyczerpania się nakładu. Planowany nakład katalogu „Poligrafia na polskim rynku” to 4 tys. egzemplarzy. Ten drukowany informator będzie podzielony na kategorie, zawierający wpisy teleadresowe firm związanych z branżą poligraficzną i branżami pokrewnymi: papierniczą, opakowaniową i wydawniczą.

W Barcelonie powstało Centrum Doskonałości Druku 3D i Produkcji Addytywnej firmy HP – największe na świecie i najbardziej zaawansowane centrum badań i rozwoju pracujące nad technologiami wspierającymi 4. rewolucję przemysłową. Na powierzchni 14 tys. m2 nad udoskonaleniem współczesnych procesów produkcyjnych pracować będą eksperci w dziedzinie druku 3D, wytwarzania addytywnego, inżynierii systemowej, analizy danych, oprogramowania, materiałoznawstwa, projektowania czy aplikacji.

Scodix, dostawca rozwiązań z zakresu udoskonaleń cyfrowych w przemyśle poligraficznym, wprowadza na rynek nowe oprogramowanie – Scodix Studio W2P. Oferuje ono elastyczne połączenie wszystkich głównych istniejących już projektów web-to-print i automatyzację nawet najbardziej wymagających zadań z tego zakresu. Dzięki znacznemu wzrostowi wartości, możliwemu dzięki uszlachetnionym cyfrowo produktom, oprogramowanie otwiera nowe możliwości generowania zysku w sektorze druku na żądanie zarówno w sektorze B2B, jak i B2C.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu