Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany organizacyjne w Igepa Polska

Firma Igepa Polska, dystrybutor papierów poligraficznych, podłoży do opakowań, papierów biurowych oraz materiałów dla reklamy, poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa zarządu spółki. Dotychczas sprawujący tę funkcję Przemysław Januszko, po 20 latach pracy operacyjnej w branży papieru i podłoży do druku, z dniem 16 marca 2020 r. zostanie członkiem Rady Nadzorczej Igepa Polska. Stanowisko prezesa zarządu obejmuje Paweł Kacperski, doświadczony menadżer z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak International Paper i Paged.

Xerox z dwiema wiceprezeskami

Xerox ogłosił zmiany personalne w swojej strukturze: Mary McHugh została mianowana wiceprezesem wykonawczym oraz dyrektorem ds. łańcucha dostaw (Executive Vice President and Chief Delivery and Supply Chain Officer), zaś Joanne Collins Smee została drugim wiceprezesem i objęła stanowisko dyrektora ds. handlowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz kanałów dystrybucji (Executive Vice President and Chief Commercial, SMB and Channels Officer). Obie panie dołączyły do zespołu Xerox w 2018 r.

Heidelberg z nową strukturą zarządzania

Rada nadzorcza i zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) podjęły decyzję o reorganizacji i dalszym usprawnieniu struktury zarządzania. Zarząd zostanie zredukowany do dwóch osób i będzie się składał z Rainera Hundsdörfera, CEO, oraz Marcusa A. Wassenberga, CFO. Jednocześnie wzmocniono niższy poziom kierownictwa firmy poprzez utworzenie komitetu wykonawczego, który będzie odpowiedzialny za rozwiązania „klienckie” dla różnych produktów i funkcje operacyjne, a wraz z zarządem będzie przeprowadzał transformację spółki. W ramach tych zmian Ulrich Hermann odchodzi z firmy w drodze wzajemnego porozumienia.

Roszady personalne w Toyo Ink Group

Toyo Ink SC Holdings Co., Ltd., spółka dominująca Grupy Toyo Ink w Japonii, poinformowała o zmianach w zespole zarządzającym. Satoru Takashima, dotychczasowy Senior Executive Officer, został mianowany nowym prezesem Grupy (President and Representative Director) i dodatkowo obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora operacyjnego (Chief Operating Officer). Katsumi Kitagawa, dotychczasowy prezes i dyrektor generalny (President and Group CEO) został mianowany nowym prezesem zarządu (Chairman and Group CEO); na tym stanowisku urzędował od 2011 r. Kunio Sakuma.

Zmiany personalne w grupie Landa

Grupa Landa poinformowała o mianowaniu Ashera Levy'ego na stanowisko prezesa największej z 18 firm wchodzących w skład grupy – Landa Digital Printing. Dotychczasowy dyrektor generalny LDP, Yishai Amir, zrezygnował z zarządzania nią po czterech latach i będzie kontynuował karierę poza grupą.

Pożegnanie dr. inż. Krzysztofa Stępnia z PŁ

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr. inż. Krzysztofa Stępnia – wieloletniego wykładowcy Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, przyjaciela „Świata DRUKU”.

Rodzinie i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Zespół „Świata DRUKU”

Pogrzeb odbędzie się 3 lutego br. (poniedziałek) o godz. 12.30 na cmentarzu Zarzew przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.

Zmiany w segmencie druku na tkaninach firmy Durst

Firma Durst poinformowała o restrukturyzacji segmentu przemysłowego druku na tkaninach. Dotychczasowy kierownik tego segmentu, Martin Winkler, przeszedł na stanowisko globalnego menadżera sprzedaży działu drukowania na tekstyliach. Zastąpił go Stefan Kappaun, którego głównym zadaniem będzie tworzenie strategii rozwoju w zakresie tekstyliów domowych, odzieży i akcesoriów, w połączeniu z segmentem druku wielkoformatowego, do którego należą również sektory tkanin i soft signage.

Zmiany personalne w Flint Group

Firma Flint Group poinformowała o powołaniu na stanowisko prezesa działu fleksograficznego Dagmar Schmidt, związanej ze spółką od 2003 r. Decyzja ta ma zagwarantować strategiczną spójność działań firmy w jej dążeniu do pełnej komercjalizacji innowacyjnej oferty skierowanej do producentów druku i opakowań na całym świecie. Poprzedni prezes działu, Aryan Moelker, z końcem stycznia 2020 r. opuści firmę i będzie kontynuował karierę jako dyrektor generalny w jednej z niemieckich spółek akcyjnych.

Nowy dyrektor generalny firmy Comexi

Z dniem 1 stycznia 2020 r. nowym dyrektorem generalnym firmy Comexi, dostawcy rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, został Diego Hervás. Zastąpił on Jeroena van der Meera, który funkcję CEO pełnił od 2014 r., i który pozostanie zaangażowany w działalność firmy i pomoże efektywnie wdrożyć planowane zmiany. Głównym zadaniem Hervása będzie zwiększenie innowacyjności oraz poziomu technologicznego firmy, które mają się opierać o założenia zrównoważonego rozwoju.

Nowy dyrektor ds. technologii w EFI

Obowiązki dyrektora ds. technologii (CTO – Chief Technology Officer) w firmie EFI przejął Douglas Edwards. Zastąpił on Ghilada Dziesietnika, który po 25 latach pracy w EFI (w tym 14 latach na stanowisku CTO) przeszedł na emeryturę.

Z ostatniej chwili

Australijskie przedsiębiorstwo Aldus Pty Limited poinformowało o przejęciu biznesu API Foils Europe (z wyłączeniem oddziałów zlokalizowanych w Holandii i Azji) i stworzeniu nowej firmy o nazwie API Foilmakers Limited. Na jej czele stanie Will Oldham, który piastował stanowisko dyrektora zarządzającego w latach 2012ؘ–2015, wraz z kluczowymi osobami należącymi do najwyższej kadry zarządczej.

Firma Domino Digital Printing Solutions poinformowała o dostępności nowego, 7-kolorowego zestawu atramentów, przeznaczonego do użytku na cyfrowej maszynie drukującej Domino N610i. Seria UV95, której premiera odbyła się podczas targów Labelexpo 2019, może być stosowana do druku opakowań i etykiet na produkty spożywcze.

Firma Igepa Polska, dystrybutor papierów poligraficznych, podłoży do opakowań, papierów biurowych oraz materiałów dla reklamy, poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa zarządu spółki. Dotychczas sprawujący tę funkcję Przemysław Januszko, po 20 latach pracy operacyjnej w branży papieru i podłoży do druku, z dniem 16 marca 2020 r. zostanie członkiem Rady Nadzorczej Igepa Polska. Stanowisko prezesa zarządu obejmuje Paweł Kacperski, doświadczony menadżer z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak International Paper i Paged.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.