Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy prezes Flint Group Narrow Web

Z dniem 30 marca br. stanowisko prezesa Flint Group Narrow Web obejmie Emmanuel Bareaud. Zastąpi on Guillaume’a Clementa, który będzie kontynuował karierę jako dyrektor generalny firmy z innej branży.

Zmiany personalne w EFI

Firma Electronics For Imaging poinformowała o zmianie na stanowisku wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. materiałów i opakowań – José Luisa Ramona Moreno, który będzie kontynuował karierę poza EFI, zastąpi Evandro Matteucci.

Konica Minolta wzmacnia dział sprzedaży

Z początkiem lutego br. do zespołu sprzedaży rozwiązań przemysłowych w regionie Supra NOC (obejmującym Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię i Rosję) w Konica Minolta dołączył Łukasz Wąchała. Objął on stanowisko koordynatora sprzedaży maszyn w formacie B2 – przede wszystkim urządzeń drukujących AccurioJet KM-1 oraz uszlachetniających marki MGI.

Zmiany personalne w Grupie Polar

Grupa Polar, specjalizująca się w projektowaniu przyszłościowych rozwiązań w zakresie technologii postpress i opakowań, poinformowała o zmianie dyrektora generalnego. Dotychczas pełniący tę funkcję Markus Rall opuści firmę, zastąpi go Michael Wombacher, który będzie jednocześnie wyłącznym dyrektorem zarządzającym przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy – Polar-Mohr i Dienst Packsystems.

Nowy szef w europejskim oddziale Mutoh

Mutoh Europe, jednostka biznesowa wchodząca w skład japońskiego koncernu Mutoh Industries Co. Ltd., ogłosiła, że z dniem 1 kwietnia 2020 r. stanowisko dyrektora zarządzającego Mutoh Europe i Mutoh Deutschland obejmie Mitsuo Takatsu. Zastąpi on na tych stanowiskach odchodzącego na emeryturę z końcem marca Kenji Yasuharę, który zwolni także fotel dyrektora Generalnego Mutoh.

Zmiana w strukturach firmy Heidelberg Polska

Z dniem 1 marca 2020 r. nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora sprzedaży materiałów eksploatacyjnych w firmie Heidelberg Polska. Funkcję tę objął Bartosz Rusin, przejmując obowiązki od Bartosza Grzędy.

Zmiany organizacyjne w Igepa Polska

Firma Igepa Polska, dystrybutor papierów poligraficznych, podłoży do opakowań, papierów biurowych oraz materiałów dla reklamy, poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa zarządu spółki. Dotychczas sprawujący tę funkcję Przemysław Januszko, po 20 latach pracy operacyjnej w branży papieru i podłoży do druku, z dniem 16 marca 2020 r. zostanie członkiem Rady Nadzorczej Igepa Polska. Stanowisko prezesa zarządu obejmuje Paweł Kacperski, doświadczony menadżer z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak International Paper i Paged.

Xerox z dwiema wiceprezeskami

Xerox ogłosił zmiany personalne w swojej strukturze: Mary McHugh została mianowana wiceprezesem wykonawczym oraz dyrektorem ds. łańcucha dostaw (Executive Vice President and Chief Delivery and Supply Chain Officer), zaś Joanne Collins Smee została drugim wiceprezesem i objęła stanowisko dyrektora ds. handlowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz kanałów dystrybucji (Executive Vice President and Chief Commercial, SMB and Channels Officer). Obie panie dołączyły do zespołu Xerox w 2018 r.

Heidelberg z nową strukturą zarządzania

Rada nadzorcza i zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) podjęły decyzję o reorganizacji i dalszym usprawnieniu struktury zarządzania. Zarząd zostanie zredukowany do dwóch osób i będzie się składał z Rainera Hundsdörfera, CEO, oraz Marcusa A. Wassenberga, CFO. Jednocześnie wzmocniono niższy poziom kierownictwa firmy poprzez utworzenie komitetu wykonawczego, który będzie odpowiedzialny za rozwiązania „klienckie” dla różnych produktów i funkcje operacyjne, a wraz z zarządem będzie przeprowadzał transformację spółki. W ramach tych zmian Ulrich Hermann odchodzi z firmy w drodze wzajemnego porozumienia.

Roszady personalne w Toyo Ink Group

Toyo Ink SC Holdings Co., Ltd., spółka dominująca Grupy Toyo Ink w Japonii, poinformowała o zmianach w zespole zarządzającym. Satoru Takashima, dotychczasowy Senior Executive Officer, został mianowany nowym prezesem Grupy (President and Representative Director) i dodatkowo obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora operacyjnego (Chief Operating Officer). Katsumi Kitagawa, dotychczasowy prezes i dyrektor generalny (President and Group CEO) został mianowany nowym prezesem zarządu (Chairman and Group CEO); na tym stanowisku urzędował od 2011 r. Kunio Sakuma.

Z ostatniej chwili

Z powodu trwającej epidemii koronawirusa została zmieniona data drugiej edycji targów PCI Days 2020 – odbędą się one w dniach 9 i 10 września br. (pierwotny termin to 4–5 czerwca br.). Miejsce – Global EXPO w Warszawie – pozostaje bez zmian, podobnie jak program imprez towarzyszących. Ważność zachowują także wszystkie dotychczasowe rejestracje.

Epson zaprezentował dwie zaawansowane i jednocześnie łatwe w użyciu drukarki fotograficzne: SureColor SC-P900 i SC-P700. Kompaktowe modele powstały z myślą głównie o profesjonalnych fotografach, jak również artystach, pracownikach studiów i laboratoriów fotograficznych, a także osobach zajmujących się tematem fotografii amatorsko lub półprofesjonalnie. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży w Europie Zachodniej od kwietnia 2020 r., a na pozostałych rynkach regionu EMEAR od sierpnia br.

Stowarzyszenie włoskich producentów maszyn drukarskich, przetwórczych i papierniczych ACIMGA poinformowało o planowanym na 28 kwietnia br. webinarze, którego tematyka będzie poświęcona wklęsłodrukowi. Wydarzenie będzie otwarte i dostępne dla słuchaczy z całego świata, poprowadzone zostanie w dwóch językach – włoskim i angielskim.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.