Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Summa z nowym dyrektorem zarządzającym

Belgijska firma Summa NV poinformowała, że od 1 października 2021 r. stanowisko dyrektora zarządzającego przedsiębiorstwem obejmie Geert Pierloot, który w zespole firmy jest od 1994 r. Zastąpi on w tej roli Erwina Vandousselaere’a, który został mianowany dyrektorem generalnym firmy i będzie nadal koncentrował się na strategicznych projektach w ramach grupy Summa.

Zmiany personalne w Highcon Europe

Z dniem 1 października br. stanowisko dyrektora generalnego i wiceprezesa ds. sprzedaży Highcon Europe obejmie Jürgen Freier. Będzie on odpowiedzialny za zwiększenie sprzedaży i rozszerzenie działalności firmy w regionie.

Nowy dyrektor sprzedaży w Kongsberg PCS

Firma Kongsberg Precision Cutting Systems poinformowała, że nowym dyrektorem sprzedaży na region EMEA został Wim Brunsting. Poprzednio pracował on w Canon Production Printing, gdzie pełnił funkcję menadżera ds. sprzedaży. Jak podaje Kongsberg, Wim ma gruntowne wykształcenie techniczne oraz doskonałe umiejętności obsługi klienta i udokumentowane doświadczenie w sprzedaży.

Agfa wzmacnia zespół

Agfa poinformowała o powierzeniu Mike’owi Horstenowi stanowiska Global Business Managera ds. rozwiązań atramentowych z serii InterioJet, przeznaczonych dla sektora dekoracji wnętrz, głównie do produkcji podłóg laminowanych, okładzin ściennych i mebli. Zadaniem nowego menadżera, za którym stoi 30-letnie doświadczenie w strategii marketingowej i rozwoju sprzedaży w branży poligraficznej, będzie intensywny rozwój tego obszaru działalności producenta.

Toray ogłasza nową strukturę zarządzania dla regionu EMEA i obu Ameryk

Firma Toray Graphics poinformowała, że Mitsonori Hayashi, który przez osiem lat z siedziby w Czechach kierował Działem Grafiki Toray w regionie EMEA i obu Amerykach, wraca do Japonii, aby przejąć odpowiedzialność za Dział Bezwodnego Druku Offsetowego Toray na rynkach Azji i Oceanii. W związku z tym role kierownicze dla tych regionów objęli Kaoru Ueda i Junichi Ishii.

Kamil Haczmerian dołączył do zespołu MacDermid

Firma MacDermid Graphics Solutions, specjalizująca się w produkcji fotopolimerowych płyt fleksograficznych, poinformowała, że Kamil Haczmerian został menadżerem ds. sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią.

Ostatnie pożegnanie byłego Dyrektora Polskiej Izby Opakowań

Polska Izba Opakowań poinformowała, że pogrzeb Wacława Wasiaka, wieloletniego Dyrektora Polskiej Izby Opakowań i Jego Żony zaplanowano na 30 sierpnia br. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 12.00 w kościele oo. Bernardynów przy ul. Czerniakowskiej 2/4 w Warszawie, zaś pogrzeb na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

Nowy dyrektor generalny ds. sprzedaży Mutoh Europe

Europejski oddział japońskiego koncernu Mutoh zyskał nowego dyrektora generalnego ds. sprzedaży w regionie EMEA – został nim Frank Schenk. Pokieruje on zespołami sprzedaży w komórkach Mutoh Europe nv (Oostende, Belgia) i Mutoh Deutschland Gmbh (Düsseldorf, Niemcy). Na swym nowym stanowisku będzie bezpośrednio podlegał dyrektorowi zarządzającemu Mutoh Europe, Mitsuo Takatsu.

Zmiana warty w stowarzyszeniu FINAT

Międzynarodowe stowarzyszenie producentów etykiet FINAT poinformowało podczas odbywającego się online Europejskiego Forum Etykiet 2021, że stanowisko prezesa na dwuletnią kadencję z rąk Chrisa Ellisona przejmuje Philippe Voet. Od 2019 r. jest on członkiem zarządu FINAT oraz Komitetu Technicznego tej organizacji, pełnił dotąd także funkcję dyrektora generalnego firmy Etivoet Belgium.

Nowy dyrektor generalny sprzedaży Mimaki w regionie EMEA

Firma Mimaki poinformowała, że z dn. 1 września br. nowym dyrektorem generalnym sprzedaży w regionie EMEA zostanie Arjen Evertse. W ciągu 12 lat, które spędził w zespole firmy, zajmował różne stanowiska w jej strukturach, ostatnio nadzorował spółkę zależną – Mimaki Eurasia. Evertse zastąpi Ronalda van den Broeka, który przyjął stanowisko partnera w firmie Marketiger zajmującej się drukiem 3D, będącej klientem Mimaki.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.