Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy prezes i dyrektor operacyjny Xerox

Xerox Holdings Corporation ma nowego prezesa i dyrektora operacyjnego. Został nim John Bruno, który dołączył do zespołu firmy po wcześniejszym awansie Stevena Bandrowczaka na stanowisko dyrektora generalnego. Bruno będzie ściśle współpracował z dyrekcją i zespołem kierowniczym w zakresie kształtowania globalnej strategii firmy.

Zmiana pokoleniowa w zarządzie Progroup

Niemiecki producent papieru i tektury falistej – Progroup AG – w tym roku świętuje 30-lecie działalności. Przy okazji świętowania jubileuszu Jürgen Heindl, założyciel i prezes zarządu firmy, ogłosił przekazanie na przełomie roku 2022 i 2023 stanowiska swojemu synowi Maximilianowi Heindlowi, który dotychczas pełnił funkcję jego zastępcy. Jürgen Heindl przejdzie do rady nadzorczej i w przyszłości będzie kierować JH Holding GmbH. Celem jego następcy będzie kontynuacja dalekowzrocznego zarządzania i rozbudowy przedsiębiorstwa.

Nowy dyrektor finansowy firmy Heidelberg

Firma Heidelberg poinformowała, że od 1 stycznia 2023 r. nowym dyrektorem finansowym przedsiębiorstwa zostanie Tania von der Goltz, która dołączy do zespołu spółki i jednocześnie zostanie członkiem jej zarządu. Zastąpi ona na tym stanowisku Marcusa A. Wassenberga, który zdecydował o zmianie ścieżki kariery (pisaliśmy o tym TUTAJ). Obowiązki Wassenberga w zakresie kierowania działem zatrudnienia przejmie Ludwin Monz, prezes zarządu.

Zmiany w zarządzie firmy Heidelberg

Heidelberg poinformował, że Marcus A. Wassenberg – dyrektor finansowy i kierujący działem zatrudnienia, za obopólną zgodą opuści struktury niemieckiego producenta najpóźniej do 1 kwietnia 2023 r. i dołączy do zarządu innej firmy z sektora przemysłowego. Do tego momentu będzie współpracował z radą nadzorczą i prezesem zarządu, aby przekazać swoje obowiązki następcy. Rada nadzorcza firmy planuje szybkie obsadzenie stanowiska.

Zmiany personalne w LFP Industrial Solutions

Na przełomie sierpnia i września br. do zespołu LFP Industrial Solutions dołączyło dwóch specjalistów. Jednym z nich jest Krzysztof Szargut, którego zadaniem – jak informuje firma – będzie wspieranie klientów z branży etykiet i opakowań giętkich w rozwoju ich biznesu przy wykorzystaniu technologii Durst. Drugi to Wojciech Łacny, który będzie odpowiedzialny za bliską współpracę i budowanie relacji z klientami z obszaru wielkiego formatu, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu marek Durst, Vanguard oraz Elitron.

Miraclon z nowym kierownikiem ds. sprzedaży w Polsce

Firma Miraclon poinformowała o mianowaniu Tomasza Kropińskiego na stanowisko nowego kierownika ds. sprzedaży w Polsce. Jego zadaniem będzie wspieranie klientów i umożliwianie im maksymalizacji wydajności i oszczędności kosztów, a także pomaganie potencjalnym klientom w rozwoju działalności poprzez nowe inwestycje w technologię Kodak Flexcel NX od Miraclon.

Xeikon wzmacnia dział sprzedaży

Firma Xeikon poinformowała o mianowaniu Jensa Henrika Osmundsena na nowo utworzone stanowisko szefa sprzedaży w dziale rozwiązań dla branży tektury falistej w obszarze EMEA. Funkcja ta powstała w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej sektora tektury falistej z wykorzystaniem maszyny Idera, zatem głównym zadaniem nowego dyrektora będzie budowanie strategii wzmocnienia pozycji rynkowej tego rozwiązania oraz wsparcie klientów.

Odszedł Andrzej Gumułka

Zawiadamiamy, że 18 września 2022 r. w wieku 83 lat odszedł niezwykle ceniony specjalista i menadżer, od niemal pięciu dekad związany z branżą poligraficzną, a przede wszystkim człowiek wielkiego formatu – dr Andrzej Gumułka.
Urna z prochami zostanie złożona 23 września br. o godzinie 11.00 na cmentarzu parafii św. Jadwigi w Milanówku, przy ul. Wojska Polskiego.

Cześć Jego Pamięci!

Fujifilm rozwija dział druku na żądanie w Polsce

Firma Fujifilm poinformowała o mianowaniu Agnieszki Głowackiej na stanowisko menadżera ds. rozwoju działu druku na żądanie w Polsce. Jak podkreślono w komunikacie, jej niemal dwudziestoletnie doświadczenie w branży wesprze rozwój firmy, zwłaszcza w czasie wprowadzenia na rodzimy rynek maszyn tonerowych z serii Revoria Press PC1120 i E1.

Nowy dyrektor finansowy Grupy technotrans

Rada Nadzorcza technotrans SE powołała Robina Schaede na stanowisko dyrektora finansowego. Schaede obejmie je najpóźniej 1 grudnia br. W związku z tym zarząd Grupy będzie w przyszłości ponownie składał się z trzech członków: Michael Finger (CEO, rzecznik zarządu), Peter Hirsch (CTO/COO) oraz Robin Schaede (CFO).

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.