Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany w dziale etykiet i opakowań giętkich firmy Durst

Grupa Durst poinformowała o planowanych zmianach w dziale etykiet i opakowań giętkich. Kierujący nim dotąd Helmuth Munter z końcem 2021 r. przejdzie na emeryturę po ponad 40 latach pracy w firmie. Jego następcą na stanowisku globalnego dyrektora ds. sprzedaży zostanie Thomas Macina, który w lutym br. przeszedł z firmy HP Indigo, gdzie pracował przez 15 lat, ostatnio jako menadżer ds. biznesu etykietowego w Barcelonie.

Zmiany personalne w Xerox

Firma Xerox poinformowała o kolejnych zmianach kadrowych. Niedawno informowaliśmy o nowym dyrektorze generalnym polskiego oddziału firmy (został Yulian Grigorow), z dniem 1 lutego br. do zespołu dołączyła również Sylwia Adamczyk, która objęła stanowisko Direct & Indirect Sales Director. Także w zarządzie firmy pojawiły się nowe osoby. Podczas majowego dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy Xerox zostaną przedstawione nominacje nowych dyrektorów – Nichelle Maynard-Elliott oraz Margarity Paláu-Hernández.

Nowy dyrektor generalny Xerox Polska

Firma Xerox, dostawca urządzeń drukujących, kopiujących oraz usług zarządzania drukiem i ich outsourcingiem poinformowała, że w polskim oddziale firmy nastąpiły zmiany kadrowe. Nowym dyrektorem generalnym Xerox Polska został Yulian Grigorow, którego głównym zadaniem będzie kierowanie i rozwijanie podstawowej działalności technologicznej firmy, a także rozwijanie jej możliwości w zakresie usług, kanałów dystrybucji i produkcji, ze szczególnym naciskiem na rynek MPS, GC i SMB.

Miraclon wzmacnia zespół kierowniczy ds. innowacji

Firma Miraclon poinformowała o poszerzeniu zespołu kierującego działem technologii i innowacji. Stanowisko dyrektora ds. technologii i innowacji objął Reid Chesterfield, zaś głównym doradcą ds. technologii przy prezesie został Zaki Ali.

Zmiany w strukturze Vinfoil

Vinfoil, dostawca rozwiązań przeznaczonych do foliowania na zimno, poinformował o zmianach w strukturze – Vincent van der Heijden, prezes i dyrektor generalny niderlandzkiej firmy, przekazał 30% swoich udziałów trzem nowym współwłaścicielom. Decyzja ta ma na celu wzmocnienie firmy i przygotowanie jej na poszerzenie portfolio o nowe produkty oraz na przyszły rozwój.

Nowy wiceprezes wykonawczy i prezes Xerox w regionie EMEA

Firma Xerox, globalny producent sprzętu i oprogramowania dla firm, przedstawiła nowego wiceprezesa wykonawczego i prezesa ds. operacyjnych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Został nim Jacques-Edouard Gueden, pełniący tymczasowo tę funkcję od końca września ubiegłego roku.

Alon Bar-Shany prezesem firmy Highcon

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Zmiany w zarządzie swissQprint

Od 1 stycznia 2021 prezesem zarządu (CEO) swissQprint jest Kilian Hintermann, a pełniący dotychczas tę funkcję Reto Eicher został dyrektorem ds. technologii. W najbliższym czasie do ekipy zarządzającej firmą dołączą: dyrektor finansowa – Manuela Meier, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu – Carmen Eicher i dyrektor personalna – Tabitha Huber.

Stanisław Pieczara dołączył do Ricoh Polska

Z początkiem stycznia Stanisław Pieczara objął nowo utworzone stanowisko dyrektora sprzedaży połączonych działów handlowych Ricoh Polska. Od ponad 20 lat jest zawodowo związany z obszarem urządzeń drukujących i usług IT. Przez ostatnie 15 lat pracował w strukturach Xerox, z sukcesami zarządzając rynkiem systemów produkcyjnych w obszarze sprzedaży i marketingu oraz odpowiadając za współpracę z partnerami.

Odszedł Marek Rosłon

Polska Izba Opakowań poinformowała, że 8 grudnia br. zmarł mgr inż. Marek Rosłon, założyciel i prezes firmy Pakmar, jeden z założycieli Izby oraz wieloletni członek rady PIO, aktywnie uczestniczący w życiu i inicjatywach Izby. Odznaczony tytułem „Zasłużonego dla Przemysłu Opakowań”.
Zespół „Świata DRUKU” składa wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Współpracownikom Zmarłego.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.