Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany personalne w zarządzie Koenig & Bauer

Z dniem 1 stycznia 2021 r. Andreas Pleßke zostanie prezesem zarządu Koenig & Bauer AG. Jego kadencja skończy się z końcem roku 2025. Zastąpi na tym stanowisku Clausa Bolza-Schünemanna, który 31 grudnia 2020 r. przejdzie na emeryturę po 28 latach pracy w firmie ( w tym 9 w roli prezesa zarządu). Pleßke jest obecnie członkiem zarządu i odpowiada za segment „specjalny” w Koenig & Bauer.

EFI wzmacnia dział druku inkjetowego

Firma EFI poinformowała o powtórnym dołączeniu – po dwóch latach przerwy – do zespołu firmy Scotta Schinlevera w roli dyrektora operacyjnego ds. druku inkjetowego w oddziale EFI w Londonderry, New Hampshire, USA. Będzie odpowiedzialny za maszyny, atramenty i rozwiązania serwisowe w zakresie grafiki wyświetlanej, tekstyliów, opakowań i materiałów budowlanych.

Nowy dyrektor zarządzający w BST eltromat

Z dniem 1 czerwca 2020 r. do zespołu zarządzającego BST eltromat dołączył Jörg Westphal, przejmując odpowiedzialność za obszary usług, sprzedaży i marketingu. Wesprze Jürgena Dillmanna, który od dwóch lat odpowiada za technologię. Po kilku latach firmę opuszcza Kristian Jünke, który postanowił kontynuować karierę poza BST.

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Messe Düsseldorf

Werner M. Dornscheidt, który przez ostatnich 17 lat pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego Messe Düsseldorf, z końcem czerwca br., po blisko 37 latach odejdzie na emeryturę. Jego obowiązki od 1 lipca przejmie Wolfram N. Diener, który od 2018 r. jest w Messe Düsseldorf dyrektorem zarządzającym ds. działalności operacyjnej.

Żegnamy Dyrektora Polskiej Izby Opakowań

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 22 czerwca 2020 r. odszedł nagle wieloletni Dyrektor Generalny Polskiej Izby Opakowań

mgr inż. Wacław Wasiak

Przyjaciel „Świata DRUKU”, nasz wieloletni Autor

Panie Wacławie, nie możemy uwierzyć, że już się nie spotkamy… Będzie nam Pana bardzo brakować…

Alon Bar-Shany opuszcza HP Indigo

Jak donoszą media branżowe, Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo, po 25 latach zdecydował o odejściu z firmy, którą kierował od 2004 r. Decyzja ta ma związek z wdrażanym od końca ubiegłego roku szeroko zakrojonym programem restrukturyzacji firmy, która oznaczała m.in. liczne zwolnienia pracowników, czemu sprzeciwiał się Bar-Shany. Zastąpił go Haim Levit.

Fady Gemayel nowym prezesem FEFCO

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Tektury Falistej FEFCO (Fédération Européenne z Fabricants de Carton Ondule) z siedzibą w Brukseli w dniu 27 maja 2020 r. wybrało nowego prezesa. Przez najbliższe dwa lata funkcję tę będzie pełnił Fady Gemayel. Dotąd przez dwie kadencje prezesem FEFCO był Jan Klingele, który obecnie został wiceprezesem stowarzyszenia.

Nowy dyrektor generalny Landa Digital Printing

Do zespołu Landa Digital Printing w roli dyrektora generalnego dołączył Arik Gordon. Przez ostatnich 18 lat pracował w firmie Orbotech, z czego ostatnie dwa lata pełnił tam funkcję wiceprezesa ds. strategii i wzrostu i był odpowiedzialny za kierowanie strategią rozwoju technologicznego firmy oraz jej ekspansję na nowe rynki.

Odszedł „król europejskiego flekso” – Reinhard Ulbrich

W wieku 89 lat zmarł Reinhard Ulbrich, znana postać w branży poligraficznej i opakowaniowej. Życie poświęcił rozwojowi druku fleksograficznego; przygodę z nim zaczynał, gdy ta technologia była jeszcze niszowa, a kończył w czasach, gdy jest to popularna i zaawansowana metoda druku. Przez wiele lat był związany z firmą DuPont, dziełem jego życia było stworzenie i rozwinięcie marki Cyrel.

Roszady personalne w Avery Dennison

Avery Dennison, producent różnego rodzaju materiałów samoprzylepnych i funkcjonalnych, ogłosił awans Hassana H. Rmaile'a na stanowisko wiceprezesa i dyrektora naczelnego działu materiałów do etykietowania i materiałów graficznych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną. Zastąpi on Jeroena Didericha, który został przeniesiony do USA, gdzie obejmie stanowisko wiceprezesa/dyrektora naczelnego działu materiałów do etykietowania i materiałów graficznych na Amerykę Północną.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.