Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany personalne w Flint Group

Firma Flint Group poinformowała o powołaniu na stanowisko prezesa działu fleksograficznego Dagmar Schmidt, związanej ze spółką od 2003 r. Decyzja ta ma zagwarantować strategiczną spójność działań firmy w jej dążeniu do pełnej komercjalizacji innowacyjnej oferty skierowanej do producentów druku i opakowań na całym świecie. Poprzedni prezes działu, Aryan Moelker, z końcem stycznia 2020 r. opuści firmę i będzie kontynuował karierę jako dyrektor generalny w jednej z niemieckich spółek akcyjnych.

Nowy dyrektor generalny firmy Comexi

Z dniem 1 stycznia 2020 r. nowym dyrektorem generalnym firmy Comexi, dostawcy rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, został Diego Hervás. Zastąpił on Jeroena van der Meera, który funkcję CEO pełnił od 2014 r., i który pozostanie zaangażowany w działalność firmy i pomoże efektywnie wdrożyć planowane zmiany. Głównym zadaniem Hervása będzie zwiększenie innowacyjności oraz poziomu technologicznego firmy, które mają się opierać o założenia zrównoważonego rozwoju.

Nowy dyrektor ds. technologii w EFI

Obowiązki dyrektora ds. technologii (CTO – Chief Technology Officer) w firmie EFI przejął Douglas Edwards. Zastąpił on Ghilada Dziesietnika, który po 25 latach pracy w EFI (w tym 14 latach na stanowisku CTO) przeszedł na emeryturę.

Konica Minolta wzmacnia dział sprzedaży

Nowym dyrektorem sprzedaży Konica Minolta na obszar Europy Środkowo-Wschodniej został Pavel Černý, który dołączył do czeskiej regionalnej centrali producenta. Będzie on odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań cyfrowych maszyn do druku kolorowego AccurioJet KM-1 oraz systemów B2, oferowanych we współpracy z francuską firmą MGI, specjalizującą się w zakresie druku i uszlachetnień. Pavel Černý jest specjalistą z 16-letnim doświadczeniem w branży profesjonalnych urządzeń drukujących.

Zmiany personalne w Europapier Polska

W październiku br. dyrektorem sprzedaży i marketingu działu Visual Media w firmie Europapier Polska został Paweł Tatala. Od ponad 20 lat zajmuje się on wprowadzaniem produktów i marek na rynek, a także ich aktywnym rozwojem i sprzedażą. Przez ostatnie 6 lat pracował dla firmy Repograf-Grafikus S.A., gdzie m.in. wdrażał do sprzedaży nowe produkty, w tym tekstylia do druku cyfrowego w obszarze mediów wielkoformatowych.

Piotr Ciosk żegna się z OZGrafem

Jak podaje portal rynek-ksiazki.pl, z dniem 31 grudnia br. Piotr Ciosk, prezes zarządu OZGraf Olsztyńskich Zakładów Graficznych, kończy współpracę z olsztyńską drukarnią. W czasie od stycznia do marca 2020 r. obowiązki prezesa zarządu OZGraf S.A. będzie pełnił Waldemar Lipka, prezes zarządu Grupy Kompap. Jednocześnie, aby zapewnić ciągłość zarządzania firmą, na członka zarządu OZGraf zostanie powołany Mirosław Jachemek – dyrektor produkcji. Piotr Ciosk podejmie nowe wyzwania, będzie kierował jednym z warszawskich wydawnictw.

OKI Europe z nowym dyrektorem zarządzającym

Firma OKI Europe Ltd. ogłosiła mianowanie Tsukasy Takasawy na nowego dyrektora zarządzającego. Takasawa – z 30 latami doświadczenia w sektorach bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej – zastąpi Denniego K. Kawaharę, który wraca do OKI Data Corporation, aby zająć się globalną transformacją organizacji.

Roszady w zespole sprzedaży BOBST Polska

Firma Bobst Polska poinformowała o zmianach w zespole sprzedaży działu zajmującego się tekturą litą. Z końcem października 2019 r. polski oddział opuścił Marcin Kupis, Local Sales Manager Tektura Lita, który postanowił kontynuować karierę poza firmą. Jednocześnie w połowie października do zespołu dołączył Marcin Wicha.

Dalsze zmiany w zarządzie firmy Heidelberg

Jak poinformowała firma Heidelberger Druckmaschinen AG, Stephan Plenz – członek zarządu odpowiedzialny za technologię i segment technologii cyfrowej – pożegna się ze spółką wraz z końcem swojej umowy, czyli w czerwcu 2020 r. Jednocześnie Rada Nadzorcza i zarząd firmy zdecydowali o dalszym usprawnianiu struktur zarządzania i zmniejszeniu składu zarządu w ramach cyfrowej transformacji firmy.

Zmiany w Radzie Nadzorczej firmy Heidelberg

Na posiedzeniu Rady Nadzorczej Heidelberger Druckmaschinen AG 28 października br. Siegfried Jaschinski – dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej firmy – poinformował zarząd, że rezygnuje zarówno ze stanowiska, jak i z mandatu członka Rady Nadzorczej ze skutkiem od 30 listopada 2019 r. (przed końcem kadencji). Decyzję tę podjął z powodów osobistych. Wobec tego Rada Nadzorcza, bez odrębnego głosowania, na przewodniczącego wybrała Martina Sonnenscheina. Ma on objąć to stanowisko od 1 grudnia 2019 r., najpierw jednak musi on zostać członkiem Rady Nadzorczej na mocy postanowienia sądu.

Z ostatniej chwili

Zapewnienie bezpieczeństwa danych, postępująca automatyzacja oraz wdrażanie sztucznej inteligencji – to główne wyzwania, przed którymi stanie branża druku w 2020 r. Z prognozy ekspertów firmy Canon wynika też, że coraz prężniej będą się rozwijały techniki wykorzystywane do dekoracji wnętrz i wystroju miejsc publicznych.

W brytyjskim zakładzie w Whaley Bridge, produkującym etykiety, należącym do grupy Interket, rozpoczęła pracę nowa, ośmiokolorowa, w pełni zautomatyzowana maszyna fleksograficzna MPS EFA 530. Jest to już siódme rozwiązanie tej marki w grupie Interket i trzecie w Wielkiej Brytanii.

Kończymy właśnie prace nad styczniowym numerem „Świata DRUKU”, który przygotowujemy specjalnie z myślą o targach RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 12–14 lutego br.), i który będzie Państwu towarzyszyć podczas tego wydarzenia.
To już ostatni moment, by opublikować materiał reklamowy i PR-owy w tym wyjątkowym wydaniu naszego czasopisma, w którym skupiamy się przede wszystkim na tematyce poligrafii reklamowej, systemów komunikacji wizualnej, sitodruku i tampondruku, druku cyfrowego na tekstyliach, druku w małym i wielkim formacie, urządzeń do obróbki po druku, a także podłoży do druku. Zapraszamy!

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.