Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Firma EyeC Polska powiększa zespół

Zespół EyeC Polska na progu nowego roku 2022 zyskał dwóch nowych specjalistów. Od stycznia stanowisko Business Development Managera objął Tomasz Zagrajek, który odpowiada za sprzedaż systemów inspekcji wizyjnej firmy EyeC dla branży opakowaniowej. Ponadto, aby wzmocnić serwis oraz usługi okołoserwisowe firmy, do zespołu dołączył także – jako Technical Support Specialist – Marcel Herba. Do jego zadań należy zdalny serwis systemów inspekcji offline.

Nowy dyrektor generalny Berger Textiles i Tectex

Grupa Spandex powołała Alessandro Lanfranconiego na stanowisko dyrektora generalnego firm Berger Textiles i Tectex, dostawców usług i rozwiązań dla branży druku na tekstyliach. Lanfranconi przez ostatnie siedem lat kierował włoskim oddziałem Spandex, zaś wcześniej przez 16 lat zajmował menadżerskie stanowiska w firmie Hilti.

Graw wzmacnia zespół

Do zespołu handlowego firmy Graw jako specjalista ds. sprzedaży maszyn i urządzeń dołączył Tomasz Królikowski.

Zmiana warty w Polskiej Izbie Fleksografów

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia członków Polskiej Izby Fleksografów w dniu 26 października 2021 r. wybrano nowego dyrektora biura Polskiej Izby Fleksografów. Został nim Krzysztof Skrobot, któremu organizację przekazuje dotychczasowy dyrektor biura Izby Krzysztof Januszewski.

Polska Izba Druku ma nowego prezesa

W dniu 4 listopada 2021 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Druku, podczas którego wybrano nowego prezesa i uzupełniono skład Rady Izby. Nowym prezesem PID został Jacek Kuśmierczyk, który na tym stanowisku zastąpi Jacka Hamerlińskiego.

Zmiana w kierownictwie Heidelberga

Rada nadzorcza Heidelberger Druckmaschinen AG powołała Ludwina Monza na nowego dyrektora generalnego i prezesa zarządu. Z początkiem nowego roku finansowego, czyli 1 kwietnia 2022 r. zastąpi on na tym stanowisku Rainera Hundsdörfera. Jednocześnie podjęto decyzję o przedłużeniu do 2027 r. kontraktu menedżerskiego z Marcusem A. Wassenbergiem, dyrektorem finansowym i członkiem zarządu.

FESPA ma nowego prezesa

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Nowy dyrektor zarządzający Onlineprinters

W zarządzie Onlineprinters nastąpiły zmiany personalne. Christian Würst, dotychczasowy dyrektor zarządzający i CCO, odpowiedzialny za marketing i sprzedaż, opuścił firmę po czterech latach, aby podjąć nowe obowiązki. 1 listopada br. stanowisko to obejmie Fabian Stich, który przez ostatnie osiem lat pełnił funkcję dyrektora generalnego w przedsiębiorstwie Jochen Schweizer mydays Holding GmbH.

Tomasz Gajkowski dołączył do LFP Industrial Solutions

W sierpniu br. do zespołu LFP Industrial Solutions – autoryzowanego dystrybutora i integratora przemysłowych rozwiązań do druku cyfrowego marki Durst – dołączył Tomasz Gajkowski. Będzie on odpowiedzialny za bliską współpracę i budowanie relacji z klientami z obszaru produkcji i druku opakowań, a także będzie wspierał klientów w rozwoju ich biznesu, wykorzystując najnowsze technologiczne osiągnięcia i szerokie portfolio włosko-austriackiego producenta.

Summa z nowym dyrektorem zarządzającym

Belgijska firma Summa NV poinformowała, że od 1 października 2021 r. stanowisko dyrektora zarządzającego przedsiębiorstwem obejmie Geert Pierloot, który w zespole firmy jest od 1994 r. Zastąpi on w tej roli Erwina Vandousselaere’a, który został mianowany dyrektorem generalnym firmy i będzie nadal koncentrował się na strategicznych projektach w ramach grupy Summa.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.