Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy prezes zarządu w Onlineprinters

Z dniem 1 lipca br. funkcję prezesa zarządu Grupy Onlineprinters objął Roland Keppler, który na tym stanowisku zastąpił Michaela Friesa. Keppler dysponuje ugruntowaną wiedzą w zakresie rozwoju przedsiębiorstw oraz internacjonalizacji firm specjalizujących się w usługach dla biznesu. Jako prezes Onlineprinters będzie kontynuował dalszy rozwój grupy oraz zwiększał ukierunkowanie na potrzeby klienta. Przedsiębiorstwem będzie zarządzał wspólnie z CCO Christianem Würstem oraz CFO Dirkiem A. Müllerem. Michael Fries po pięciu latach prowadzenia firmy zdecydował się poświęcić innym aktywnościom biznesowym.

Tadeusz Chęsy honorowym obywatelem Inowrocławia

Jak podały inowrocławskie media, Tadeusz Chęsy, założyciel drukarni Pozkal, decyzją radnych Inowrocławia otrzymał tytuł Honorowego Obywatela tego miasta. W uzasadnieniu uchwały podjętej 27 czerwca br. podano m.in.: „Szczególnie widoczny jest jego mecenat i społeczne zaangażowanie w akcje charytatywne, prospołeczne i kulturalne. Dzięki wsparciu jego i jego firmy ukazała się większość wydawnictw o Inowrocławiu (…) i wiele innych. W Pozkalu od dziesięcioleci drukowany jest też periodyk Polskiego Towarzystwa Historycznego »Ziemia Kujawska«”.

„Świat DRUKU” składa serdeczne gratulacje!

Janusz Cymanek z tytułem doktora honoris causa UAD

Janusz Cymanek – doktor poligrafii, autor wielu krajowych i międzynarodowych publikacji oraz wieloletni prezes hubergroup Polska – otrzymał tytuł doktora honoris causa Ukraińskiej Akademii Drukarstwa we Lwowie.
Zespół „Świata DRUKU” składa serdeczne gratulacje i życzy kolejnych wyróżnień!

Nowy CEO manroland Goss

Grupa manroland Goss web systems, dostawca rozwiązań poligraficznych dla drukarń rolowych w zakresie części, serwisu, usług inżynieryjnych i systemowych, poinformowała o planowanej wcześniej zmianie na stanowisku dyrektora generalnego. Jest ona elementem przekształceń strukturalnych przedsiębiorstwa, które rok temu powstało z połączenia firm manroland i Goss International. Na fotelu dyrektora generalnego Alexandra Wassermanna zastąpi Franz Kriechbaum.

Zmiany w zarządzie firmy Heidelberg

Dotychczasowy dyrektor finansowy i członek zarządu spółki Heidelberger Druckmaschinen AG, Dirk Kaliebe, poinformował Radę Nadzorczą, że nie jest zainteresowany przedłużeniem swojej obecnej umowy, obowiązującej do 2021 r. Rada przyjęła jego rezygnację i zgodziła się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z dniem 30 września 2019 r.

Nowy dyrektor generalny Massivit 3D

Firma Massivit 3D Printing Technologies, izraelski dostawca rozwiązań druku wielkoformatowego 3D, ogłosiła powołanie Ereza Zimermana na nowego dyrektora generalnego. Dotychczas zajmował on stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży. Na fotelu CEO firmy zastąpił Avnera Israeli, który przeszedł na emeryturę.

Kornit Digital Europe z nowym dyrektorem zarządzającym

Kornit Digital, dostawca rozwiązań w dziedzinie technologii cyfrowego druku na tekstyliach, ogłosił, że Chris Govier został mianowany dyrektorem zarządzającym europejskiego oddziału Kornit Digital. Jego zadaniem będzie nadzorowanie działalności firmy w regionie EMEA (w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce) oraz dalsze pobudzanie wzrostu Kornit Digital.

Nowy CEO Domino Printing Sciences

Robert Pulford, pełniący dotychczas funkcję dyrektora zarządzającego Domino's Digital Printing Solutions Division, został mianowany przez firmę na stanowisko dyrektora generalnego. Zastąpił na tym stanowisku Nigela Bonda, który z firmą związany był od 22 lat, a z końcem marca br. przeszedł na emeryturę.

OKI rozbudowuje zespół sprzedaży

Zespół polskiego oddziału OKI Europe powiększył się o dwie nowe osoby: Annę Szylejko i Macieja Kopczyńskiegp. Anna Szylejko objęła stanowisko key account managera i będzie odpowiedzialna za współpracę z klientami korporacyjnymi oraz wdrożenie nowej strategii w zakresie oferty produktów kierowanych do biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem branży detalicznej. Maciej Kopczyński jako dealer tele sales specialist będzie się zajmował działem DTS oraz sprzedażą drukarek z segmentu biurowego.

Drukarnia Lotos Poligrafia z nowym zarządem

Rodzinna drukarnia Lotos Poligrafia, założona w 1988 roku przez małżeństwo inżynierów poligrafów Małgorzatę i Edwarda Dreszerów, w kwietniu tego roku przeszła pod zarząd młodszego pokolenia. Prezesem przedsiębiorstwa został Paweł Dreszer, zaś wiceprezesem jego młodszy brat – Karol Dreszer. Edward Dreszer pełni obecnie funkcję starszego doradcy.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.