Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany w Radzie Nadzorczej Black Point SA

29 czerwca spółka Black Point poinformowała, że jej Zwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło decyzję o zmianach w składzie Rady Nadzorczej. Dotychczasowego przewodniczącego Leszka Jurasza i członka Piotra Kopydłowskiego zastąpią Szczepan Czyczerski i Waldemar Szewc.

Nowy wiceprezes ds. finansowych w firmie Henkel

Od 1 lipca 2012 obowiązki wiceprezesa ds. finansowych w firmie Henkel pełni Carsten Knobel. Zastąpił Lothara Steinebacha, który przeszedł na emeryturę po ponad 30 latach pracy w firmie.

Zmiana na stanowisku CEO firmy Goss

26 czerwca br. Goss International Corporation (Goss) poinformowała o zmianie w zarządzie. Richarda Nicholsa powołano na stanowisko prezesa firmy, ze skutkiem natychmiastowym. Zastąpił on Jochena Meissnera.

Nowa struktura zarządu Fujifilm

Fujifilm Holdings Corporation planuje zmiany personalne w firmie i w jej spółce operacyjnej Fujifilm Corporation. Zostanie wybrany nowy prezes i przewodniczący zarządu. Formalne nominacje na te stanowiska będą miały miejsce na radzie dyrektorów, 28 czerwca br., po 116. zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Obecnie funkcję prezesa pełni Shigetaka Komori.

Nowy zarząd OZGrafu

W dniu 5 czerwca 2012 r. Rada Nadzorcza Olsztyńskich Zakładów Graficznych SA OZGraf, w związku z zakończoną kadencją poprzedniego zarządu, powołała nowy zarząd w składzie: Piotr Ciosk – prezes zarządu, Mirosław Jachemek – członek zarządu, dyrektor ds. produkcji, Piotr Dziadzio – członek zarządu, dyrektor ds. logistyki.

Nowy dyrektor zarządzający RotoMetrics w Europie

11 czerwca dr. Peter Emerson obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego RotoMetrics Europe. Będzie pracował w oddziale firmy w Aldridge (Wielka Brytania), odpowiadając za wszystkie aspekty działań RotoMetrics w Europie.

Zmiany w zarządzie firmy Mark Andy

Firma Mark Andy ogłosiła dwa nowe awanse. Steve Schulte objął stanowisko Vice President Sales & Marketing, a Mike Russell – International Sales Director. Obaj znani w branży, są w firmie odpowiedzialni za relację z klientami.

Nowy prezes PIAP

Podczas Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zebrania Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, które odbyło się 1 czerwca 2012 r. w Hotelu Ambasador Chojny w Łodzi, w związku z kończącą się kadencją władz PIAP, zebrani członkowie dokonali wyboru nowego zarządu. Prezesem PIAP została Iwona Dulińska z firmy PUH Kunszt. Stanowisko wiceprezesa objęła Magdalena Owczarska z CiTRON, wiceprezesem został również Tomasz Chwiłowicz z firmy Jaguar.

Nowa struktura ABC/Allied Pressroom Products

W ostatnim czasie światowe struktury dostawcy materiałów eksploatacyjnych i chemikaliów drukarskich, firmy ABC/Allied Pressroom Products, także z uwzględnieniem spółki-córki zarejestrowanej w Polsce, uległy zmianie. Globalną działalnością firmy kierują obecnie: Rick Sures – CEO Allied Pressroom Chemistry (USA) i Lars Vistisen – Managing Director ABC/Allied Pressroom Products China Ltd (Chiny). Konrad Lewandowski, pełniący funkcję Area Manager Europe w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe sp. z o.o., odpowiada za sprzedaż na rynku europejskim, Sylwester Piec, Sales Director w tej spółce, zajmuje się rynkami Polski, Czech i Słowacji, zaś nowo zatrudniony Roman Chervinchak objął stanowisko Sales Manager odpowiedzialnego za rynki Ukrainy, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu i Gruzji. W zakresie obsługi klientów i logistyki wspiera ich Katarzyna Warulik – Logistic Manager.

Nowy przewodniczący EDP

Stowarzyszenie EDP (European Digital Press Association) poinformowało, że jego nowym przewodniczącym został Rudolf Messer – członek założyciel zarządu EDP, założyciel i wydawcą kilku magazynów branżowych w Austrii, Południowo-Wschodniej Europie i Azji.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.