Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Odszedł Stanisław Szymański

Z żalem zawiadamiamy o śmierci Stanisława Szymańskiego, założyciela i wieloletniego prezesa firmy Reproserwis oraz dyrektora generalnego Miller Graphics Poland. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 18 września.

„Świat DRUKU” składa kondolencje rodzinie Zmarłego i jego współpracownikom z firmy Miller Graphics Poland

Zmiany w kierownictwie UPM Raflatac

Od 1 września funkcję wiceprezesa wykonawczego UPM Raflatac sprawuje Tapio Kolunsarka. Został on także członkiem Zespołu Wykonawczego Grupy UPM. Uprzednio zajmował stanowisko starszego wiceprezesa UPM Raflatac EMEA.

Zmiany personalne w „Świecie DRUKU”

Z końcem bieżącego miesiąca w naszym wydawnictwie kończy pracę nasz wieloletni współpracownik Michał Jakubiszyn, menedżer ds. marketingu. Dziękujemy Panu Michałowi za jego pracę, ogromne zaangażowanie w realizację projektów wydawniczych oraz sympatyczną i przyjacielską współpracę. Życzymy mu sukcesów w dalszej karierze zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.
Jednocześnie informujemy, że do naszego zespołu dołączył Pan Rafał Kłąb (na zdjęciu), który będzie zajmował się sprzedażą produktów wydawniczych i marketingiem, i wspólnie z nami będzie realizował strategię naszego wydawnictwa. Życzymy Panu Rafałowi owocnej współpracy i wielu sukcesów. Liczymy, że z przychylnością powitają Państwo naszego nowego współpracownika w naszej branży i jak zawsze pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Zespół „Świata DRUKU”

Epson rozbudowuje polski dział druku wielkoformatowego

Grzegorz Mencfel jest od 1 sierpnia br. Business Account Managerem w dziale LFP, czyli druku wielkoformatowego i profesjonalnych drukarek fotograficznych. Odpowiada za region południowej Polski.

Nowy prezes WAN-IFRA

Na początku czerwca Tomas Brunegård (na zdjęciu), prezes szwedzkiej Stampen Media Group, został wybrany, na okres dwóch lat, nowym prezesem WAN-IFRA, zastępując na tym stanowisku Jacoba Mathew. „Pragnę przyczynić się do rozwoju naszej branży multimediów i do rozwijania podstawowej misji WAN-IFRA, którą jest ochrona i wspieranie wolności prasy, a także ekonomicznej niezależności mediów, jako istotnego warunku tej wolności” – powiedział.

Nowy dyrektor generalny KBA-MePrint

W początkach czerwca rada nadzorcza KBA-MePrint AG powołała na stanowisko dyrektora generalnego Axela Thiena (na zdjęciu). Holger Volpert zwalniając to stanowisko jednocześnie opuścił firmę KBA.

Nowi współpracownicy firmy WAB

Firma WAB Artykuły Poligraficzne Sp. Jawna, dostawca materiałów i urządzeń dla przemysłu poligraficznego, z dniem 9 maja 2013 poszerzyła swoją działalność o współpracę z pracującymi dotychczas na rzecz Impexmetal SA Anną Janczewską i Hanną Wylezińską.

Przyznano drupa Prize

W tym roku nagrodę drupa Prize, przyznawaną za najlepszą rozprawę doktorską Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Heinricha Heinego w Düsseldorfie, otrzymał David Hommen, za dysertację „Mentale Verursachung, innere Erfahrung und handelnde Personen. Eine Verteidigung des Epiphänomenalismus” (Przyczynowość psychiczna, doświadczenie wewnętrzne i podmioty działające).

Michał Jarczyński zrezygnował z funkcji prezesa Arctic Paper SA

Michał Jarczyński, prezes zarządu Arctic Paper SA, złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji. Decyzja ta wchodzi w życie z dniem 15 lipca tego roku. Jednocześnie Rada Nadzorcza zdecydowała, że osobą pełniącą obowiązki prezesa Arctic Paper będzie Wolfgang Lübbert, obecny członek zarządu Arctic Paper, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. Rada Nadzorcza przekazała Michałowi Jarczyńskiemu swoje podziękowania za 15-letnią pracę na rzecz rozwoju Grupy.

Hollanders – partner ESMA

Firma Hollanders będzie partnerem europejskiego stowarzyszenia specjalistów branży druku ESMA na targach Fespa, które rozpoczną się 25 czerwca. Roland Biemans (na zdjęciu), menedżer ds. sprzedaży i marketingu Hollanders Printing Systems, został ostatnio członkiem zarządu ESMA.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.