Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany w zarządzie Labelexpo

Grupa Tarsus, organizator Labelexpo Global Series, podjęła decyzję o zmianach w jej zarządzie. Dyrektorem zarządzającym działu etykiet została Lisa Milburn (na zdjęciu), która odpowiada za bezpośrednie zarządzanie organizowanymi wydarzeniami, działalność wydawniczą oraz rozwój w nowych regionach i sektorach. Stanowisko prezesa działu etykiet objął Roger Pellow, który dodatkowo, jako dyrektor handlowy grupy, będzie odpowiedzialny za rozwój oferty firmy Tarsus dla rynków wschodzących.

Dyrektor Sistrade Kawalerem Bractwa Gutenberga

Paulo Souto, dyrektor portugalskiej firmy Sistrade, świadczącej usługi inżynieryjne i konsultingowe dla branży poligraficznej na całym świecie, stał się członkiem Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga. Uroczystość odbyła się 21 maja w Poznaniu, a pasowania na Kawalera dokonał Kanclerz Bractwa Jacek Kuśmierczyk.

Wspomnienie o Wacławie Szelidze

Brać poligrafów polskich poniosła kolejną bolesną stratę. Po siedmioletnich zmaganiach z ciężką chorobą odszedł na zawsze kolega Wacław Szeliga. Wybitny fachowiec, lubiany przez młodzież nauczyciel, ceniony rzeczoznawca Polskiej Izby Druku, a jednocześnie niezwykle skromny człowiek, serdeczny kolega, zawsze chętny do współpracy i pomocy. Uczestnik i organizator wielu konferencji i sympozjów branżowych, członek Sądu Konkursowego MTP przyznającego złote medale wystawcom.

Nowy dyrektor sprzedaży i serwisu w firmie KBA CEE

Z początkiem kwietnia Grzegorz Szymczykowski objął stanowisko dyrektora sprzedaży i serwisu w firmie KBA CEE. Odpowiada za działania handlowe i obsługę serwisową klientów Koenig & Bauer z segmentu arkuszowego druku offsetowego, działających na obszarze Polski.

Nowy specjalista w polskim Fujifilm

W dniu 15 kwietnia do zespołu Fujifilm w Polsce dołączył Marek Czarnocki, obejmując stanowisko inżyniera serwisu w zachodniej części kraju.

Nowy CEO Inca Digital

Inca Digital ogłosiła 2 kwietnia, że dr John Mills zostaje mianowany CEO firmy ze skutkiem natychmiastowym. John Mills ma duże doświadczenie w opracowywaniu i komercjalizacji zaawansowanych technologii przemysłowych, szczególnie w dziedzinie technologii atramentowych i elektroniki organicznej.

Nowy prezes Papyrus Polska

W strukturze organizacyjnej regionu Europy Południowo-Wschodniej (SEE Cluster) firmy Papyrus zaszły zmiany. Z dniem 1 kwietnia stanowisko prezesa zarządu Papyrus Polska objął Erik Jassi – przeszedł z firmy Papyrus w Estonii, którą rozwinął od podstaw. Aktualnie na rynku estońskim Papyrus zajmuje pozycję lidera w segmencie graficznym.

Zmiana w zarządzie manroland web systems

Peter Kuisle, członek zarządu manroland web systems GmbH, odpowiedzialny za sprzedaż, serwis i marketing, 31 marca opuścił firmę. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Eurografica GmbH. W najbliższym czasie podejmie nowe wyzwanie w swojej karierze zawodowej. Odpowiedzialność za sprzedaż, serwis i marketing przejął dyrektor zarządzający Eckhard Hoerner-Marass (na zdjęciu).

Krzysztof Żarnotal nadal prezesem zarządu PWPW S.A.

W wyniku postępowania konkursowego prezesem zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. został jednogłośnie wybrany Krzysztof Żarnotal, który kieruje firmą od początku 2008 roku.

Zmiany personalne w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe

W ostatnim czasie w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe sp. z o.o. – która odpowiada za działalność grupy ABC/Allied na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – zaszły zmiany personalne. Do kierowanego przez Konrada Lewandowskiego zespołu dołączyli: Paweł Kosiacki, który objął stanowisko koordynatora ds. wdrożeń, oraz Michał Brzychcyk i Tomasz Reczka, którzy wzmocnili dział handlowy.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.