Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany w Sico Polska

Dnia 21 maja 2012 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym zostały zarejestrowane zmiany własnościowe w Sico Polska sp. z o.o. Decyzją Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników firmie nabyła od Sico NV Belgia jej wszystkie udziały. Jednocześnie, również uchwałą NZW, zwiększono kapitał zakładowy w Sico Polska. Wszystkie nowe udziały objęli dotychczasowi polscy udziałowcy Sico Polska: Aleksander Goldschneider, Jerzy Maliński, Zenobiusz Zduniak, Piotr Klamecki, Jacek Szydłowski i Bogdan Hałun.

Nowy prezes 3M

Firma 3M ma nowego prezesa. Rada dyrektorów 3M powołała na stanowisko CEO Inge Thulina. Zastąpi on dotychczasowego CEO, George’a W. Buckleya, który od 1 czerwca przejdzie na emeryturę. Thulin pełni obecnie funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa koncernu, a swoją kadencję zainaugurował ogłoszeniem nowej wizji firmy.

Zmiany w firmie Edica

W kwietniu br. firma Edica, producent kalendarzy książkowych, zmieniła formę prawną – ze spółki akcyjnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zmiana ta ma charakter formalny i jest efektem konsolidacji udziałów. Równocześnie poszerzono dotychczasowy, dwuosobowy zarząd spółki.

Nowy dyrektor sprzedaży i marketingu Xaar

Na początku maja do zespołu firmy Xaar, produkującej głowice do przemysłowego druku inkjetowego, dołączył Richard Barham – obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu.

Nowy CEO Atlantic Zeiser Group

Manfred Minich przejął obowiązki Chief Executive Officer (CEO) w Atlantic Zeiser Group, która jest producentem modułów i systemowych rozwiązań end2end do przemysłowego druku cyfrowego i z zabezpieczeniami, czy personalizacji kart. Został również członkiem rady nadzorczej firmy córki Orell Füssli Holding AG.

Rokus van Iperen na czele Canon EMEA

W kwietniu br. na czele firmy Canon w regionie EMEA stanął Rokus van Iperen. Na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki zastąpił Ryoichi Bambę, który przeszedł na emeryturę po czterech latach pełnienia wymienionej funkcji i łącznie 40-letniej pracy w firmie Canon.

Targi interpack 2014 z nowym prezesem

Friedbert Klefenz, przewodniczący rady zarządzającej działu Packaging Technology w firmie Robert Bosch GmbH, w jawnym głosowaniu Rady Doradczej targów interpack 2014 wybrany został nowym prezesem interpacku.

Zmiany personalne w warszawskim oddziale Michale Huber Polska

Ewa Rajnsz objęła funkcję dyrektora ds. współpracy z klientami strategicznymi. Kierowała oddziałem warszawskim MHP niemalże od początku jego istnienia. Pracę z Huberem rozpoczęła we wrześniu 1994 r. i od tamtej pory oddział w Warszawie rozwijał się coraz prężniej.
Natomiast Robert Kuczera, w ramach pełnienia dotychczasowej funkcji dyrektora zespołu doradców technicznych, przejął również obowiązki dyrektora oddziału warszawskiego.

Reorganizacja HP

Vyomesh Joshi, IPG (Imaging and Printing Group) Executive Vice President w firmie HP, odszedł w efekcie „zmian organizacyjnych”. Joshiemu, który zakończył 31-letnią karierę w HP, przypisuje się zwiększenie przychodów działu z 19 miliardów dolarów US do 26. Działy IPG i PSG (Personal Systems Group) zostały połączone, a ich kierownictwo objął Todd Bradley, który od 2005 roku pełnił funkcję Executive Vice President PSG.

Nowy dyrektor sprzedaży w firmie Highcon

Od początku kwietnia Nigel Tracey zajmuje stanowisko International Sales Director w firmie Highcon Systems Ltd. Odpowiada za pozyskiwanie nowych partnerów na świecie i wspiera rozwój bazy klientów inwestujących w rozwiązania Euclid.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.