Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy szef działu badań i rozwoju w firmie Gallus

Od początku lutego br. Georg Riescher jest szefem działu badań i rozwoju działu etykiet w firmie Gallus. Poprzednio pracował jako szef działu systemów do produkcji gazetowej u jednego z wiodących niemieckich producentów maszyn zwojowych, wcześniej przez ponad 10 lat należąc do kadry zarządzającej tej samej firmy.

Nowy CEO firmy GMC Software Technology

Firma GMC Software Technology, producent zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji z klientem i zarządzania dokumentami, poinformowała o zmianie na stanowisku CEO. Objął je Henri Dura, dotychczasowy dyrektor zarządzający Neopost Document Solutions, zastępując René Müllera, założyciela oraz – do chwili obecnej – prezesa i CEO firmy GMC Software Technology.

Ron Voigt nowym prezesem X-Rite

Ron Voigt został prezesem firmy X-Rite (Danaher Corporation), zaś Tom Vacchiano, dotychczas zajmujący to stanowisko, przeszedł na emeryturę. Zmiany weszły w życie z początkiem marca br. By zmiana szefa X-Rite nie zaburzyła pracy firmy, Vacchiano sprawuje funkcje doradcze.

Zmarł Hans Müller

W wieku 96 lat zmarł w Zofingen (Szwajcaria) Hans Müller, założyciel firmy Müller Martini i pionier w budowie maszyn dla przemysłu poligraficznego. Skonstruował wiele maszyn Müller Martini, które są jeszcze w użyciu. Niektóre z nich stały się kamieniami milowymi w przemysłowym wytwarzaniu produktów poligraficznych.

Fogra bez Ulricha Schmitta

Z początkiem kwietnia Ulrich Schmitt rezygnuje ze stanowiska w Fogrze. Jego kariera w tym stowarzyszeniu zaczęła się w 1981, we wrześniu 1990 został badaczem w Prepress and Innovations Department. W styczniu 2004 mianowano go Head of the Department of Quality Management.

Dave Goward szefem globalnej sprzedaży w Roland DG

Roland DGA ogłosił istotne zmiany w kierownictwie wykonawczym: poinformował o nominacji nowego prezesa firmy i promocji dotychczasowego na stanowisko szefa globalnej sprzedaży w firmie-matce, Roland DG w Hamamatsu (Japonia). Z dniem 1 stycznia 2013 r. Rick Scrimger, dotychczasowy wiceprezes oraz szef sprzedaży i marketingu Roland DGA, zastąpił Dave’a Gowarda na stanowisku prezesa. Goward został zaś szefem globalnej sprzedaży w Roland DG.

Maciej Bizoń w firmie Durst

Maciej Bizoń rozpoczął pracę w firmie Durst – jako dyrektor sprzedaży działu Industrial Solutions na terenie Polski. Odpowiada za nowe rozwiązania Dursta na potrzeby druku komercyjnego, sitodruku, offsetu, zdobienia opakowań i artykułów przemysłowych, zadruku powierzchni użytkowych.

Krzysztof Wolff Wawerczykiem Roku 2012

Decyzją kapituły Stowarzyszenia Inicjatywa dla Wawra w kategorii „biznesmen roku 2012” nagrodą za działalność biznesową i społeczną uhonorowany został prezes zarządu firmy Wolff Trading sp. z o.o. Krzysztof Wolff.

Pożegnaliśmy Annę Trochę-Kuziarę

W dniu 7 lutego 2013 r. zmarła Anna Trocha-Kuziara, członek Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, sekretarz sekcji Poligrafów SIMP w Łodzi. Pogrzeb odbył się 13 lutego na cmentarzu rzymskokatolickim Św. Franciszka przy ul. Rzgowskiej w Łodzi.
Redakcja „Świata DRUKU” składa kondolencje rodzinie i przyjaciołom Zmarłej

Pożegnaliśmy Janusza Ignaszczaka

26 stycznia zmarł Janusz Ignaszczak, technik poligraf, rzeczoznawca, audytor, społecznik, postać znana w branży; założyciel i wieloletni prezes Korporacji Poligrafów Poznańskich SIMP i członek zarządu oddziału SIMP, współinicjator i organizator międzynarodowych konferencji Policon, właściciel przygotowalni fleksograficznej, uhonorowany wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami. Pogrzeb odbył się 31 stycznia na cmentarzu parafialnym w Suchym Lesie koło Poznania.
Redakcja „Świata DRUKU” składa kondolencje rodzinie i przyjaciołom Zmarłego. To wielka strata dla całego środowiska poligrafów.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.