Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Frank Romano człowiekiem roku 2013

W październiku George Ryan, prezes Graphics of the Americas (GOA) ogłosił, że nagrodę Graphic Arts Leader of the Americas 2013 (GALA) Ameryki Północnej otrzyma prof. Frank Romano, znany na świecie autor, konsultant i mówca. Zostanie ona wręczona na uroczystości GOA w Orlando, 21 lutego przyszłego roku. Wydarzenie będzie towarzyszyć Graphics of the Americas Conference & Exposition.

Zmiana w zarządzie manroland Polska

Z końcem roku firmę manroland Polska sp. z o.o. opuści Tomasz Galant – obecnie dyrektor zarządzający manroland Polska i manroland CEE – który po blisko siedmiu latach pracy w firmie zdecydował się na kontynuację swojej kariery zawodowej w branży IT. Funkcję dyrektora zarządzającego manroland Polska przejmie Krzysztof Pietrzak (na zdjeciu), dotychczas pełniący funkcję prokurenta i dyrektora sprzedaży w firmie manroland Polska.

Nowy Senior Vice President firmy Kodak

W dniu 30 października br. Eastman Kodak Company poinformowała, że zarząd powołał Douglasa Edwardsa na stanowisko Senior Vice President spółki ze skutkiem natychmiastowym.

Sabine Geldermann nowym dyrektorem drupy

W październiku dotychczasowy dyrektor targów drupa, Manuel Mataré, który będzie obchodził swoje 60. urodziny w przyszłym roku, poinformował o rezygnacji ze stanowiska ze względów zdrowotnych. Od nowego roku zacznie stopniowo przekazywać obowiązki Sabine Geldermann, co potrwa do końca pierwszego półrocza; potem Mataré będzie konsultantem kierownictwa targów drupa i digi:media.

Nowy prezes zarządu SGIA

Od 2013 roku nowym prezesem zarządu SGIA będzie Lynn Krinsky z firmy Stella Color (Seattle). Zastąpi dotychczasowego prezesa Gordona Browna.

Polak zwycięzcą międzynarodowego konkursu Fotolia TEN

Sebastian Powszuk, 24-letni grafik z Polski, został zwycięzcą kreatywnego konkursu graficznego Fotolia TEN, wygrywając m.in. międzynarodową kampanię reklamową o wartości ok. 750 tys. zł. Jego pracę, której przewodnim tematem jest „Podróż” (na zdjęciu), wybrano jako najlepszą z pośród 1260 grafik nadesłanych z całego świata. W konkursie wyróżniono również pracę drugiej osoby z Polski – w kategorii „Lifestyle”.

Zmiany w zarządzie firmy KBA CEE w Polsce

Po ponad sześciu latach pracy w zarządzie firmy KBA-Polska, przekształconej w marcu 2011 w spółkę KBA CEE z siedzibą w Warszawie, prezes zarządu Oliver Becker otrzymał nowe zadanie zawodowe w północnych Niemczech i w związku z tym 1 listopada 2012 przekaże prowadzenie polskiej spółki zajmującej się sprzedażą i serwisowaniem maszyn drukujących firmy Koenig & Bauer AG swojemu następcy, Janowi Korencowi. Jan Korenc obecnie zarządza z powodzeniem przedstawicielstwem firmy KBA CEE (KBA Central Eastern Europe) w Pradze, obejmującym terytorialnie Czechy i Słowację. Wkrótce przejmie on również odpowiedzialność za rynek polski i będzie prowadził samodzielnie spółkę KBA CEE na stanowisku dyrektora zarządzającego.

Zmiany w zarządzie manroland web systems

Od 15 września br. dyrektorem zarządzającym spółki manroland web systems GmbH jest Eckhard Hörner-Maraß. Uwe Lüders, dotychczasowy dyrektor generalny, nadal odpowiada za zarządzanie firmą manroland, nie nadzoruje już jednak działalności operacyjnej. Za ten obszar jest odpowiedzialny wraz z Eckhardem Hörner-Maraß.

Nowy szef działu drukarek specjalistycznych w polskim Epsonie

Grzegorz Moch jest nowym szefem (Business Account Manager) działu Business Solutions w polskim oddziale Epson Europe BV. Dział ten obejmuje drukarki igłowe i rozwiązania drukujące dla punktów sprzedaży: drukarki etykiet, biletów, replikatory dysków itp.

Nowy szef Fujifilm European Graphic Systems Division

Yasufumi Morimoto to świeżo mianowany Senior Vice President w firmie Fujifilm Europe GmbH. Będzie odpowiadał za Graphic Systems Division w Europie. Nominacja jest związana z reorganizacją firmy Fujifilm w Japonii i utworzeniem Fujifilm Global Graphic Systems Company Ltd. (FFGS), która zacznie funkcjonować z dniem 1 października 2012. Pan Morimoto został także członkiem rady nadzorczej FFGS w Japonii.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.