Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany w zarządzie firmy Mark Andy

Firma Mark Andy ogłosiła dwa nowe awanse. Steve Schulte objął stanowisko Vice President Sales & Marketing, a Mike Russell – International Sales Director. Obaj znani w branży, są w firmie odpowiedzialni za relację z klientami.

Nowy prezes PIAP

Podczas Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zebrania Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, które odbyło się 1 czerwca 2012 r. w Hotelu Ambasador Chojny w Łodzi, w związku z kończącą się kadencją władz PIAP, zebrani członkowie dokonali wyboru nowego zarządu. Prezesem PIAP została Iwona Dulińska z firmy PUH Kunszt. Stanowisko wiceprezesa objęła Magdalena Owczarska z CiTRON, wiceprezesem został również Tomasz Chwiłowicz z firmy Jaguar.

Nowa struktura ABC/Allied Pressroom Products

W ostatnim czasie światowe struktury dostawcy materiałów eksploatacyjnych i chemikaliów drukarskich, firmy ABC/Allied Pressroom Products, także z uwzględnieniem spółki-córki zarejestrowanej w Polsce, uległy zmianie. Globalną działalnością firmy kierują obecnie: Rick Sures – CEO Allied Pressroom Chemistry (USA) i Lars Vistisen – Managing Director ABC/Allied Pressroom Products China Ltd (Chiny). Konrad Lewandowski, pełniący funkcję Area Manager Europe w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe sp. z o.o., odpowiada za sprzedaż na rynku europejskim, Sylwester Piec, Sales Director w tej spółce, zajmuje się rynkami Polski, Czech i Słowacji, zaś nowo zatrudniony Roman Chervinchak objął stanowisko Sales Manager odpowiedzialnego za rynki Ukrainy, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu i Gruzji. W zakresie obsługi klientów i logistyki wspiera ich Katarzyna Warulik – Logistic Manager.

Nowy przewodniczący EDP

Stowarzyszenie EDP (European Digital Press Association) poinformowało, że jego nowym przewodniczącym został Rudolf Messer – członek założyciel zarządu EDP, założyciel i wydawcą kilku magazynów branżowych w Austrii, Południowo-Wschodniej Europie i Azji.

Zmiany w Sico Polska

Dnia 21 maja 2012 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym zostały zarejestrowane zmiany własnościowe w Sico Polska sp. z o.o. Decyzją Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników firmie nabyła od Sico NV Belgia jej wszystkie udziały. Jednocześnie, również uchwałą NZW, zwiększono kapitał zakładowy w Sico Polska. Wszystkie nowe udziały objęli dotychczasowi polscy udziałowcy Sico Polska: Aleksander Goldschneider, Jerzy Maliński, Zenobiusz Zduniak, Piotr Klamecki, Jacek Szydłowski i Bogdan Hałun.

Nowy prezes 3M

Firma 3M ma nowego prezesa. Rada dyrektorów 3M powołała na stanowisko CEO Inge Thulina. Zastąpi on dotychczasowego CEO, George’a W. Buckleya, który od 1 czerwca przejdzie na emeryturę. Thulin pełni obecnie funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa koncernu, a swoją kadencję zainaugurował ogłoszeniem nowej wizji firmy.

Zmiany w firmie Edica

W kwietniu br. firma Edica, producent kalendarzy książkowych, zmieniła formę prawną – ze spółki akcyjnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zmiana ta ma charakter formalny i jest efektem konsolidacji udziałów. Równocześnie poszerzono dotychczasowy, dwuosobowy zarząd spółki.

Nowy dyrektor sprzedaży i marketingu Xaar

Na początku maja do zespołu firmy Xaar, produkującej głowice do przemysłowego druku inkjetowego, dołączył Richard Barham – obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu.

Nowy CEO Atlantic Zeiser Group

Manfred Minich przejął obowiązki Chief Executive Officer (CEO) w Atlantic Zeiser Group, która jest producentem modułów i systemowych rozwiązań end2end do przemysłowego druku cyfrowego i z zabezpieczeniami, czy personalizacji kart. Został również członkiem rady nadzorczej firmy córki Orell Füssli Holding AG.

Rokus van Iperen na czele Canon EMEA

W kwietniu br. na czele firmy Canon w regionie EMEA stanął Rokus van Iperen. Na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki zastąpił Ryoichi Bambę, który przeszedł na emeryturę po czterech latach pełnienia wymienionej funkcji i łącznie 40-letniej pracy w firmie Canon.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.