Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Andrzej Wasielak szefem sprzedaży maszyn fleksograficznych w KBA CEE

Andrzej Wasielak szefem sprzedaży maszyn fleksograficznych w KBA CEE

1 stycznia br. Andrzej Wasielak objął utworzone stanowisko szefa sprzedaży maszyn fleksograficznych w firmie KBA CEE. Odpowiada na nim za sprzedaż i wdrażanie maszyn marki KBA-Flexotecnica, jak również za opiekę posprzedażową nad klientami z regionu obsługiwanego przez spółkę, tj. Polski, Czech i Słowacji. Rozwiązania te znajdują się w ofercie KBA CEE od 2016 roku. Dotychczas firma zainstalowała dwie maszyny KBA-Flexotecnica, trzeci kontrakt zostanie sfinalizowany niebawem.

Andrzej Wasielak jest związany polskim przedstawicielstwem Koenig & Bauer AG od 2008 roku. Dotychczas pełnił w nim funkcję regionalnego szefa sprzedaży maszyn arkuszowych, odpowiedzialnego za południową część naszego kraju. Wcześniej był związany m.in. z firmami Agfa Graphics i Eurintrade Poland.

„Dzięki wieloletnim doświadczeniom, także w zakresie rozwiązań fleksograficznych, Andrzej Wasielak był naturalnym kandydatem, by objąć utworzone stanowisko – mówi Jan Korenc, prezes KBA CEE. – Nie ukrywam, że z myślą o nim wręcz czekałem, aż w naszej ofercie pojawią się maszyny fleksograficzne. Tak też się stało z początkiem 2016 roku, gdy staliśmy się wyłącznym przedstawicielem KBA-Flexotecnica na obszarze Polski, Czech i Słowacji. Wdrożyliśmy w tym czasie dwie maszyny, trzecia niebawem zostanie dostarczona do klienta. Tym samym stało się jasne, że za obszar ten musi odpowiadać dedykowana osoba”.

Zmiany personalne dotyczące KBA-Flexotecnica zaszły w ostatnim czasie nie tylko w regionie CEE. Od niedawna firmą zarządza Christoph Müller, wcześniej przez wiele lat pełniący stanowisko szefa sprzedaży maszyn zwojowych Koenig & Bauer. „To pokazuje, jak ważny dla całej naszej grupy jest segment druku fleksograficznego. Dalsza popularyzacja marki KBA-Flexotecnica to jedno z największych wyzwań w nowym roku, także w kontekście regionu obsługiwanego przez KBA CEE. Z tego względu podjęliśmy decyzję zarówno o powołaniu Andrzeja Wasielaka na stanowisko szefa sprzedaży maszyn fleksograficznych” – dodaje Jan Korenc.

Pojawienie się maszyn KBA-Flexotenica w ofercie KBA CEE to pokłosie przejęcia w 2013 przez Koenig & Bauer roku 90% udziałów ich włoskiego producenta – firmy Flexotecnica. „Technologicznie są to bardzo zaawansowane rozwiązania i – co istotne – wychodzące naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zwłaszcza z Polski. Możemy im zaproponować różne konfiguracje maszyn, których wspólnym mianownikiem jest zastosowany w nich centralny cylinder. Dotychczasowe wdrożenia, zainteresowanie maszynami, m.in. prezentacjami jednego z modeli na targach drupa 2016, pokazują, że jest to produkt o bardzo dużym potencjale. Warto nadmienić, że marka Flexotecnica – mimo kilku instalacji zrealizowanych na polskim rynku przed włączeniem jej do struktur KBA – nie była zbyt znana w regionie obsługiwanym przez KBA CEE. Mamy nadzieję, że dzięki obecnej aktywizacji działań w tym obszarze rynku znacząco się to zmieni” – podsumowuje Andrzej Wasielak.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.