Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / FESPA ma nowego prezesa

FESPA ma nowego prezesa

Christophe Aussenac

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Christophe Aussenac jest członkiem zarządu FESPA od 2014 r., kieruje krajowym stowarzyszeniem obsługującym francuską społeczność druku cyfrowego i wielkoformatowego. Brał aktywny udział w ustanowieniu Kongresu Europy Południowej FESPA, był orędownikiem poprawy zrównoważonego rozwoju w druku specjalistycznym. Jest dyrektorem firmy ATC (Autorise Toute Creativité) z siedzibą w Lyonie, którą założył ze swoim partnerem biznesowym w 1991 r. Przedsiębiorstwo zatrudnia 60 osób i świadczy usługi związane z oznakowaniami wewnętrznymi i zewnętrznymi, grafiką oraz ekspozycjami w punktach sprzedaży.

Christophe Aussenac tak komentuje nowe stanowisko: „Objęcie przewodnictwa podczas pierwszego wydarzenia organizowanego na żywo od 2019 r. jest emocjonującym momentem po tak niezwykłym okresie w naszym życiu zawodowym i osobistym. Wierzę, że FESPA ma do odegrania kluczową rolę we wspieraniu naszej globalnej społeczności w dalszym rozwoju, wprowadzaniu innowacji i stawianiu czoła wyzwaniom, przed którymi stoimy, w szczególności konieczności położenia większego nacisku na odpowiedzialność za środowisko. To ważny czas dla naszych członków. Przedłużająca się globalna pandemia wywarła ogromną presję na firmy poligraficzne. Właściciele odbudowują i na nowo kreują swoją przyszłość, kładąc większy niż kiedykolwiek nacisk na takie tematy jak wydajność produkcji, dywersyfikacja i automatyzacja”.

Podczas targów w Amsterdamie mianowano także nowych członków zarządu FESPA – Alberto Masserdottiego i Woutera Van Asa. Jednocześnie długoletni członkowie zarządu Anders Nilsson i Enrico Steijn ustąpili ze swoich stanowisk.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.