Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Infosystems SA rozwija struktury sprzedażowe

Infosystems SA rozwija struktury sprzedażowe

Do liczącego obecnie prawie 100 osób zespołu Infosystems SA dołączyli w ostatnim czasie Witold Niemiec i Ryszard Maćkowiak. Obaj panowie, od wielu lat związani z branżą poligraficzną, zajmować się będą wsparciem sprzedaży rozwiązań firmy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do naszego zespołu dołączają osoby z tak ogromnym doświadczeniem i znajomością branży poligraficznej, jak w przypadku panów Maćkowiaka i Niemca. Jestem przekonany, że nowa wartość, jaką wniosą do naszej organizacji oraz ich bogate doświadczenie, przyczynią się do wzrostu popularności naszych innowacyjnych rozwiązań w regionach, za które odpowiadają” – mówi Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA.

Witold Niemiec to osoba związana z branżą poligraficzną od dziesięcioleci. Pracował m.in. w polskiej filii Berthold & Stempel, która – oprócz Linotype-Hell – reprezentowała w naszym kraju m.in. takich producentów jak Heidelberg, Stahl, Polar czy Glunz & Jensen. Następnie był zatrudniony w Publishing Institute (ówczesnym polskim przedstawicielstwie Linotype-Hell), by po tym doświadczeniu zawodowym na niemal dekadę związać się z Heidelberg Polska. Pełnił tu m.in. funkcję wicedyrektora sprzedaży odpowiedzialnego za systemy prepress i materiały eksploatacyjne. Od 2007 do 2015 był związany z firmą SG Equipment Leasing Polska, w której pełnił funkcję doradcy w zakresie finansowania inwestycji poligraficznych. Następnie pracował w ABC/Allied Pressroom Products Europe, gdzie odpowiadał za pozyskiwanie nowych, strategicznych klientów w zakresie arkuszowego i zwojowego druku offsetowego, jak też za bieżące kontakty z nimi oraz szeroko rozumiane doradztwo handlowe.

Ryszard Maćkowiak to z kolei osoba kojarzona głównie z Olsztyńskimi Zakładami Graficznymi, gdzie od 1968 przepracował 43 lata. Jest absolwentem Policealnego Technikum Poligraficznego w Warszawie oraz Wydziału Ekonomiczno-Społecznego SGPiS (obecnie SGH). W Olsztyńskich Zakładach Graficznych, był kierownikiem działu ekonomicznego i przez dziesięć lat kierował wydziałem introligatorni. W 1993 roku wygrał konkurs na dyrektora zakładu, a po przekształceniu go w spółkę akcyjną w 1997 roku został prezesem jej zarządu. Z olsztyńską drukarnią pożegnał się w 2011 roku. W latach 2012-2015 był dyrektorem naczelnym drukarni Skleniarz w Krakowie.
„Wprowadzenie do zespołu Infosystems SA osób z tak dużym doświadczeniem, którzy w swojej dotychczasowej karierze wspierali firmy z branży poligraficznej w ich rozwoju ma na celu zwiększenie świadomości wśród właścicieli i kadry zarządzającej dotyczącej znaczenia systemów zarządzania PrintManager, iPackManager oraz PuzzleFlow Manager dla rozwoju ich przedsiębiorstw – mówi Mariusz Sosnowski. - Infosystems SA wyprzedza swoją konkurencję nie tylko technologicznie, ale również w zakresie dopasowania odpowiednich rozwiązań do potrzeb poszczególnych grup drukarń. Zaowocowało to wprowadzeniem do oferty systemów zarządzania, które są nie tylko stworzone do wsparcia procesów biznesowych i produkcyjnych w drukarniach, ale wręcz dostosowanych do specyfiki produkcji drukarń. Z uwagi na ogromne różnice w modelu biznesowym, jakie występują między drukarniami dziełowymi, a na przykład opakowaniowymi, trudno wierzyć w to, że taki sam system zarządzania będzie równie odpowiedni zarówno dla jednej jak i drugiej. W związku z tym Infosystems posiada w swojej ofercie systemy zarządzania dostosowane do specyfiki produkcji drukarń akcydensowych, dla których predestynowany jest system PrintManager, dla drukarń opakowaniowych, których wyjątkowa specyfika została uwzględniona w systemie iPackManager oraz system PuzzleFlow Manager, który posiada wyjątkowe funkcjonalności potrzebne jedynie w drukarniach dziełowych. Każdy z tych systemów bardzo głęboko wnika i efektywnie usprawnia procesy technologiczne i biznesowe w poszczególnych typach drukarń, jednocześnie nie obarczając użytkowników tych systemów zbędnymi funkcjami, które w ich specyfice produkcji nie tylko są zbędne, ale wręcz utrudniają obsługę systemu.
W związku z tak rozbudowanym portfolio systemów zarządzania ściśle dopasowanych do konkretnej specyfiki drukarni, Infosystems zdecydował się na rozwój działu wsparcia sprzedaży o doświadczonych specjalistów, którzy są w stanie wykazać na konkretnych przykładach przewagę oferty Infosystems nad każdym z poszczególnych systemów oferowanych przez konkurencję na rynku, a nie dopasowanych tak precyzyjnie do specyfiki i potrzeb konkretnych typów drukarń. Okazuje się, że również w zakresie systemów zarządzania aktualne jest stwierdzenie, że „jeżeli coś jest dobre do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego.”

Fot. stockimages, FreeDigitalPhotos.net

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.