Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Koenig & Bauer Durst GmbH ma dyrektora zarządzającego

Koenig & Bauer Durst GmbH ma dyrektora zarządzającego

Powstała w maju 2019 r. spółka joint venture – Koenig & Bauer Durst GmbH – (pisaliśmy o tym TUTAJ) ma dyrektora zarządzającego. Z dniem 1 sierpnia stanowisko to obejmie Robert Stabler.

Robert Stabler zdobył doświadczenie w pracy w międzynarodowych firmach technologicznych obsługujących sektor graficzny i zarządzania dokumentami. Zanim dołączył do zespołu Koenig & Bauer Durst, zajmował stanowisko starszego wiceprezesa w dziale Continuous Feed Business firmy Xerox, pracował również na stanowiskach kierowniczych w koncernach HP oraz Agfa.

Działalność niedawno utworzonego podmiotu ma na celu wspólną sprzedaż jednoprzebiegowych systemów cyfrowych do druku na opakowaniach z tektury falistej i litej. Firma Durst to producent zaawansowanych technologii do druku i produkcji cyfrowej, zaś Koenig & Bauer zajmuje się produkcją maszyn drukujących. Główna siedziba Koenig & Bauer Durst GmbH znajduje się w Würzburgu (Niemcy). Firma ma blisko współpracować z globalnymi strukturami obu firm-matek. Na początku w jej ofercie znajdą się: maszyna CorruJET 170 z gamy rozwiązań Koenig & Bauer i Durst SPC 130 wraz z powiązanymi z nimi usługami serwisowymi. W planach jest również opracowanie atramentów do druku i rozwoju systemu VariJET 106.

„Cieszę się na nowe wyzwania. Obydwa sektory – opakowań z tektury falistej i litej – są gotowe na cyfrową transformację. Jest ona potrzebna, ponieważ nakłady spadają, a rynek bardzo potrzebuje niezawodnych, niedrogie, niskonakładowych i dostępnych w wielu wersjach rozwiązań. Wykorzystamy wszelkie kwalifikacje zarówno Dursta, jak i i Koenig & Bauer, by stworzyć najlepsze rozwiązania. Pomoże nam w tym wiedza dotycząca obrazowania cyfrowego, systemów produkcyjnych, atramentów i oprogramowania Dursta oraz doświadczenie w zakresie mechaniki, wysokonakładowych cykli procesowych, inżynierii i transportu papieru Koenig & Bauer. A także, rzecz jasna, świetne strategie rynkowe obu firm” – powiedział Robert Stabler.

Claus Bolza-Schünemann, dyrektor generalny Koenig & Bauer AG, dodał: „To szansa i początek czegoś bardzo wyjątkowego w branży druku i opakowań. Jesteśmy pewni, że stworzymy świetny zespół z Robertem Stablerem na jego czele. Połączymy nasze wyjątkowe technologie i wiedzę rynkową, by zaoferować najnowocześniejsze produkty, zoptymalizowane rozwiązania dla naszych klientów, z uwzględnieniem niezawodnego serwisu i wsparcia.”

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu