Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Koenig & Bauer Durst GmbH ma dyrektora zarządzającego

Koenig & Bauer Durst GmbH ma dyrektora zarządzającego

Powstała w maju 2019 r. spółka joint venture – Koenig & Bauer Durst GmbH – (pisaliśmy o tym TUTAJ) ma dyrektora zarządzającego. Z dniem 1 sierpnia stanowisko to obejmie Robert Stabler.

Robert Stabler zdobył doświadczenie w pracy w międzynarodowych firmach technologicznych obsługujących sektor graficzny i zarządzania dokumentami. Zanim dołączył do zespołu Koenig & Bauer Durst, zajmował stanowisko starszego wiceprezesa w dziale Continuous Feed Business firmy Xerox, pracował również na stanowiskach kierowniczych w koncernach HP oraz Agfa.

Działalność niedawno utworzonego podmiotu ma na celu wspólną sprzedaż jednoprzebiegowych systemów cyfrowych do druku na opakowaniach z tektury falistej i litej. Firma Durst to producent zaawansowanych technologii do druku i produkcji cyfrowej, zaś Koenig & Bauer zajmuje się produkcją maszyn drukujących. Główna siedziba Koenig & Bauer Durst GmbH znajduje się w Würzburgu (Niemcy). Firma ma blisko współpracować z globalnymi strukturami obu firm-matek. Na początku w jej ofercie znajdą się: maszyna CorruJET 170 z gamy rozwiązań Koenig & Bauer i Durst SPC 130 wraz z powiązanymi z nimi usługami serwisowymi. W planach jest również opracowanie atramentów do druku i rozwoju systemu VariJET 106.

„Cieszę się na nowe wyzwania. Obydwa sektory – opakowań z tektury falistej i litej – są gotowe na cyfrową transformację. Jest ona potrzebna, ponieważ nakłady spadają, a rynek bardzo potrzebuje niezawodnych, niedrogie, niskonakładowych i dostępnych w wielu wersjach rozwiązań. Wykorzystamy wszelkie kwalifikacje zarówno Dursta, jak i i Koenig & Bauer, by stworzyć najlepsze rozwiązania. Pomoże nam w tym wiedza dotycząca obrazowania cyfrowego, systemów produkcyjnych, atramentów i oprogramowania Dursta oraz doświadczenie w zakresie mechaniki, wysokonakładowych cykli procesowych, inżynierii i transportu papieru Koenig & Bauer. A także, rzecz jasna, świetne strategie rynkowe obu firm” – powiedział Robert Stabler.

Claus Bolza-Schünemann, dyrektor generalny Koenig & Bauer AG, dodał: „To szansa i początek czegoś bardzo wyjątkowego w branży druku i opakowań. Jesteśmy pewni, że stworzymy świetny zespół z Robertem Stablerem na jego czele. Połączymy nasze wyjątkowe technologie i wiedzę rynkową, by zaoferować najnowocześniejsze produkty, zoptymalizowane rozwiązania dla naszych klientów, z uwzględnieniem niezawodnego serwisu i wsparcia.”

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu