Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Nowa kadra kierownicza i platforma usługowa w koncernie Iggesund

Nowa kadra kierownicza i platforma usługowa w koncernie Iggesund

Annica Bresky

Iggesund Paperboard, producent wyrobów papierniczych należący do działającej w sektorze przemysłu drzewnego grupy Holmen, przechodzi szereg przekształceń na wielu szczeblach. Od jesieni ubiegłego roku nowym prezesem zarządu jest Annica Bresky.

Annica Bresky jest absolwentką wyższej uczelni technicznej, a jej korzenie sięgają Grecji i szwedzkiej Smalandii. Poprzednio zajmowała stanowisko prezesa zarządu firmy BillerudKorsnäs Karlsborg AB, a wcześniej pracowała na stanowisku kierownika produkcji w nowoczesnej papierni koncernu Stora Enso Kvarnsveden. Gdy w październiku przejęła stery koncernu Iggesund, stanowiska kierownicze w obu papierniach koncernu, a także stanowisko jego dyrektora finansowego, nie były obsadzone. Ta sytuacja była dla niej wyjątkową okazją do stworzenia nowej kadry kierowniczej, zgodnej z jej wizją dynamicznego rozwoju organizacji. „Rynek się zmienił i nadal będzie się zmieniać – wyjaśnia Annica Bresky. – Dzięki rozsądnemu działaniu i bardziej dynamicznej pracy będziemy mogli spełniać wymagania klientów z niespotykaną dotąd efektywnością”.
Jesienią papiernia koncernu w miejscowości Iggesund zyskała nowego kierownika, którym został Olov Winblad von Walter, zajmujący wcześniej jedno z kierowniczych stanowisk w papierni firmy Metsä Board, mieszczącej się w szwedzkim Husum. Nowym kierownikiem papierni koncernu Iggesund zlokalizowanej w angielskiej miejscowości Workington jest Ulf Löfgren, dawniej piastujący stanowisko jej dyrektora finansowego. Stanowisko dyrektora finansowego objął Tobias Bäärnman, którego poprzednim miejscem pracy była firma konsultingowa Connecta – wcześniej zdobywał on doświadczenie w trakcie współpracy z koncernem Statoil, a także z dynamicznymi koncernami działającymi w branży artykułów konsumpcyjnych, takimi jak Mediamarkt i Procter & Gamble. Do kadry kierowniczej dołączyła również Eva Thorén, kierownik działu kadr, oraz Anna-Lena Ström, dyrektor ds. łańcucha dostaw.
Koncern Iggesund nie poprzestaje jednak na tych zmianach – przekształcenia organizacyjne obejmą również zespoły sprzedażowe. Dotychczas zespoły te były podzielone na grupy obsługujące kraje Europy oraz resztę świata. Teraz osobą odpowiedzialną za ogólnoświatowy dział marketingu i sprzedaży jest Arvid Sundblad.
„Przez ponad dekadę obserwowaliśmy przenoszenie produkcji opakowań artykułów konsumpcyjnych z krajów zachodniej Europy do innych części świata, w większości do państw wschodnich – mówi Annica Bresky. – Właściciele firm, których siedziby znajdują się w jednej części świata, mogą prowadzić produkcję swoich wyrobów i opakowań zupełnie gdzie indziej. Na tym właśnie, w ogólnym zarysie, polega globalizacja, w której musimy się odnaleźć”.
„Piętnaście lat temu Iggesund był pierwszym skandynawskim koncernem z branży przemysłu leśnego, który dostosował swoją europejską strukturę organizacyjną do nowych okoliczności, powstałych w wyniku członkostwa kraju w Unii Europejskiej. Teraz powinniśmy pójść krok dalej i dołożyć wszelkich starań, aby świadczyć usługi na poziomie spełniającym wymagania naszych klientów, a nawet go przekraczającym”.
Jednym z zasadniczych warunków podnoszenia poziomu usług świadczonych przez koncern Iggesund jest implementacja nowego schematu prowadzenia działalności, stanowiącego bazę wszystkich procesów produkcyjnych i dostaw. Zmiana schematu prowadzenia działalności to poważne przedsięwzięcie; aby mieć pewność, że zmiana nie będzie dotkliwa dla klientów, sprawdzono niezliczone scenariusze.
„Rozwój i potrzeby naszych klientów leżą u podstaw naszego nieustającego procesu zmiany – podsumowała nowa prezes zarządu koncernu Iggesund. – Prowadzenie interesów z naszym koncernem będzie jeszcze łatwiejsze. Iggesund od dawna jest niesamowitą organizacją; zdecydowanie dysponujemy już takim potencjałem, dzięki któremu również w przyszłości będziemy konkurencyjni”.

  • Obecnie 3 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 3/5 (2 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.