Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Nowa struktura zarządu Fujifilm

Nowa struktura zarządu Fujifilm

Fujifilm Holdings Corporation planuje zmiany personalne w firmie i w jej spółce operacyjnej Fujifilm Corporation. Zostanie wybrany nowy prezes i przewodniczący zarządu. Formalne nominacje na te stanowiska będą miały miejsce na radzie dyrektorów, 28 czerwca br., po 116. zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Obecnie funkcję prezesa pełni Shigetaka Komori.

W ramach nowej struktury zarządzania nowy przewodniczący zarządu, Shigetaka Komori, będzie także sprawował funkcje dyrektora reprezentacyjnego i CEO, odpowiadając za ostateczne zatwierdzanie wszystkich zadań związanych z zarządzaniem. Stanowisko prezesa spółki, które ma przypaść Shigehiro Nakajima, zostanie połączone z funkcjami dyrektora reprezentacyjnego i COO – czyli będzie on dodatkowo odpowiedzialny za operacje w ramach ogólnej polityki zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia sprzedaży i możliwości marketingowych, zwiększenia konkurencyjności cenowej, poprawy funkcjonowania działu R&D; zwiększania wartości dodanej, wydajności i możliwości działów administracyjnych oraz nieprodukcyjnych.
Wymienione wyżej osoby będą pełnić funkcje zarówno w Fujifilm Holdings Corporation, jak i w Fujifilm Corporation.
Gdy na początku XXI w. zmalał popyt na kolorowe filmy, firma Fujifilm stanęła w obliczu największego kryzysu od czasów jej powstania – na tym dziale opierało się bowiem funkcjonowanie firmy. Zarząd, chcąc nadążyć za zmianami na cywilizacyjnymi, był zmuszony wprowadzić zmiany strukturalne w zarządzaniu swoim biznesem. Opracowano średniookresowy plan zarządzania: VISION80, formułujący strategię i cele, które firma ma osiągnąć w tym roku podatkowym przed 80. rocznicą jej założenia. Zgodnie z tym planem, Fujifilm Holdings zamierza prowadzić dalszy rozwój przedsiębiorstwa w działach takich jak: ochrona zdrowia, grafika, produkcja urządzeń do obrazowania cyfrowego, urządzenia optyczne, rozwiązania do dokumentów, wysoko funkcjonalne materiały. Wraz ze zmianami strukturalnymi Fujifilm Holdings zamierza jeszcze bardziej wzmocnić starania o dalszy rozwój.

Fot. Shigetaka Komori

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.