Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Nowy CEO Domino Printing Sciences

Nowy CEO Domino Printing Sciences

Robert Pulford

Robert Pulford, pełniący dotychczas funkcję dyrektora zarządzającego Domino's Digital Printing Solutions Division, został mianowany przez firmę na stanowisko dyrektora generalnego. Zastąpił na tym stanowisku Nigela Bonda, który z firmą związany był od 22 lat, a z końcem marca br. przeszedł na emeryturę.

Robert Pulford pracuje w firmie Domino, produkującej drukarki przemysłowe, od 23 lat. Od 14 lat jest w jej kadrze kierowniczej, zaś od sześciu kieruje działem rozwiązań w zakresie druku cyfrowego (Digital Printing Solutions). Zajmował się rozwojem produktów na rynkach druku bezpośredniego, etykiet i opakowań, a także innych, szerszych zastosowań przemysłowych. Dołączając jako szef serwisu, a następnie stając się dyrektorem generalnym w brytyjskim oddziale firmy, Pulford pełnił również inne funkcje w Domino, w tym zarządcze, takie jak dyrektor generalny europejskiego oddziału Domino, jak również kierował programem rozwoju nowych produktów dla Domino i-Tech.

Nigel Bond był cenionym dyrektorem generalnym Domino, za jego kadencji firma zdobyła wiele nagród Queen's Awards za innowacje i eksport, a jej wartość wzrosła z 75 mln funtów do 1 mld funtów w momencie przejęcia firmy przez Brother Industries w 2015 r. Przewodniczył ponad 20 procesom przejęć, nadzorował również włączenie do działalności Domino producentów technologii, takich jak Sator Laser i Citronix, oraz byłych partnerów dystrybucyjnych Domino Sweden i portugalskiego Domino MarqueTDI.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu