Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Nowy prezes 3M

Nowy prezes 3M

Firma 3M ma nowego prezesa. Rada dyrektorów 3M powołała na stanowisko CEO Inge Thulina. Zastąpi on dotychczasowego CEO, George’a W. Buckleya, który od 1 czerwca przejdzie na emeryturę. Thulin pełni obecnie funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa koncernu, a swoją kadencję zainaugurował ogłoszeniem nowej wizji firmy.

Pochodzący ze Szwecji Thulin rozpoczął pracę w 3M w 1979 roku. Przez ponad 30 lat kariery obejmował liczne stanowiska kierownicze w oddziałach koncernu w Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie. Od 2004 roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. operacji międzynarodowych, by w 2011 objąć dodatkowe stanowisko i obowiązki prezesa ds. operacyjnych. Pod jego kierownictwem sprzedaż na rynkach lokalnych wzrosła o niemal dwadzieścia miliardów dolarów, co dziś stanowi dwie trzecie całkowitej sprzedaży firmy 3M.
„Ta nominacja bardzo nas cieszy. W ciągu ostatniej dekady 3M Poland miało okazję ściśle współpracować z Inge Thulinem przy wielu projektach, w tym również przy zakupie wrocławskiej fabryki Viscoplast w 2001 roku. Kilkakrotnie gościł on w Polsce, odwiedzał naszą siedzibę w Kajetanach pod Warszawą oraz zakłady produkcyjne we Wrocławiu – mówi Xavier Douellou, dyrektor generalny 3M w Polsce. – Połączenie wieloletniego doświadczenia i wyjątkowych zdolności biznesowych nowego prezesa daje nam pewność, że firma 3M będzie kontynuować wzrost gospodarczy, który zawdzięcza ciągłemu tworzeniu innowacyjnych produktów i technologii w oparciu o współpracę z klientami”.
Podczas majowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Saint Paul Thulin przedstawił również nową wizję firmy 3M, której myśl przewodnia brzmi: „Technologie 3M to rozwój każdej firmy. Produkty 3M to łatwiejsza praca w domu. Innowacje 3M to wyższy standard życia”.
„Wizja oddaje istotę tego, kim jesteśmy jako firma, mobilizując nas do osiągnięcia jeszcze wyższego poziomu działalności operacyjnej – powiedział Inge Thulin. – Realizując założenia wizji, zdołamy wypracować znakomite wyniki w kolejnych kwartałach i latach, tym samym zwiększając wartość dla akcjonariuszy”.
Thulin przedstawił najważniejsze punkty strategii 3M, dzięki którym wizja przełoży się na rzeczywistość. Obejmują one działania na rzecz wzmacniania i podkreślania roli, jaką odgrywają rozwiązania 3M dla klientów, wzmocnienie obecności na rynku, uzyskanie większego udziału w sprzedaży, inwestowanie w innowacje, uzyskanie regionalnej samowystarczalności, budowanie wydajnej, zróżnicowanej kadry w skali globalnej, a także dążenie do stałej doskonałości operacyjnej.
Przez sześć ostatnich lat funkcję prezesa 3M pełnił George W. Buckley, który w tym roku osiągnął obowiązkowy w 3M wiek emerytalny. Koncern zatrudnia obecnie 84 tys. osób, w tym 7900 naukowców. W Polsce ma cztery ośrodki produkcyjne i zatrudnia ponad 1600 pracowników. W ubiegłym roku firma otworzyła kolejne dwie fabryki i zainwestowała w Polsce 83 mln dolarów (wartość dotychczasowych inwestycji 3M w Polsce wyniosła ok. 350 mln dolarów).

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.