Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Rafael Penuela top managerem 2013 roku

Rafael Penuela top managerem 2013 roku

Austriackie czasopismo branży poligraficznej „4c” ogłosiło wyniki przeprowadzonych wśród czytelników badań internetowych, których celem było wskazanie dyrektora generalnego (CEO), który w największym stopniu kształtował przemysł poligraficzny w 2013 roku. Rafael Penuela, zarządzający firmą manroland sheetfed, zdobył 40,8% głosów wśród ankietowanych wyprzedzając Eckharda Hoerner-Marass, prezesa manroland web systems (do stycznia br.). Klaus Bolza-Schauenemann z KBA i Gerold Linzbach z firmy Heidelberg otrzymali, odpowiednio, 15,3% i 8,1% głosów.

Penuela prowadzi firmę w zupełnie innym kierunku, odkąd manroland zmienił właściciela. Podczas gdy na rynku technologii maszyn od lat nie nastąpiły większe zmiany wśród głównych graczy, a poziom nowych zamówień spadł prawie o 70% w wyniku kryzysu, Penuela w większym stopniu skoncentrował się na swoich dotychczasowych klientach zamiast uczestniczyć w pogoni za zwiększaniem udziału w rynku. Wygląda na to, że przyjęta przez niego strategia opłaca się, firma odnotowała zysk w 2013 roku.
Od lutego 2012 manroland sheetfed dostarczył ponad 200 maszyn drukujących i utrzymał program rozwoju i badań, pracując nad nową generacją maszyn, które będą wprowadzane w fazę testów w 2015 roku. Spodziewana odsłona nowej generacji maszyny Roland 700 – na targach drupa 2016.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.