Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Reorganizacja HP

Reorganizacja HP

Vyomesh Joshi, IPG (Imaging and Printing Group) Executive Vice President w firmie HP, odszedł w efekcie „zmian organizacyjnych”. Joshiemu, który zakończył 31-letnią karierę w HP, przypisuje się zwiększenie przychodów działu z 19 miliardów dolarów US do 26. Działy IPG i PSG (Personal Systems Group) zostały połączone, a ich kierownictwo objął Todd Bradley, który od 2005 roku pełnił funkcję Executive Vice President PSG.

Obserwatorzy twierdzą, że jednym z powodów reorganizacji jest chęć zmniejszenia zależności grupy od sprzedaży atramentów do drukarek. W sektorze urządzeń biurowych, koszt drukarki jest często niższy niż materiałów eksploatacyjnych.
Meg Whitman, President and Chief Executive w firmie HP, mówi, że reorganizacja pozwoli firmie ograniczyć koszty i będzie sprzyjać wzrostowi oraz reinwestycjom: „To połączenie dwóch biznesów, w których HP jest światowym liderem”.
Plany reorganizacji obejmują także przeniesienie światowej organizacji sprzedaży (Global Accounts Sales Organisation) do nowo nazwanej HP Enterprise Group, której szefem został David Donatelli, współpracujący z Janem Zadakiem, dotychczasowym Global Sales Executive Vice President. Marketing poszczególnych działów zostanie połączony, a jego szefem zostanie Marty Homlish, Executive Vice President i Chief Marketing Officer w firmie HP. Dział Communications Employees Worldwide również zostanie scalony – na jego czele stanie Henry Gomez, Executive Vice President i Chief Communications Officer w firmie HP.

Fot. Todd Bradley

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.