Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Reorganizacja zarządu firmy Heidelberg

Reorganizacja zarządu firmy Heidelberg

Rada Nadzorcza firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) zmieniła skład zarządu firmy, powołując Rainera Hundsdörfera (59 l.) na stanowisko prezesa zarządu, oraz dr. Ulricha Hermanna (49 l.) na członka zarządu. 14 listopada Rainer Hundsdörfer będący międzynarodowym ekspertem w branży, zastąpi dr. Gerolda Linzbacha, który jak wcześniej informowano opuszcza firmę na własną prośbę.

„Szczerze dziękujemy Geroldowi Linzbachowi za zmiany, jakich dokonał w firmie. Heidelberg jest na właściwej drodze” – powiedział dr Siegfried Jaschinski, przewodniczący rady nadzorczej. „Cieszymy się z pozyskania pana Rainera Hundsdörfera mającego międzynarodowe doświadczenie na stanowiskach kierowniczych do dalszego prowadzenia zmian w firmie. Przez wiele lat pracując w globalnych firmach będących technologicznymi liderami pan Hundsdörfer zdobył specjalistyczne kompetencje, które pozwolą umocnić drogę prowadzącą w kierunku cyfrowej przyszłości Heidelberga”.

Rainer Hundsdörfer zarządzał wieloma firmami będącymi liderami technologicznymi w przemyśle, ostatnio jako prezes zarządu firmy ebm-papst będącej wiodącym światowym producentem wentylatorów i silników. Wcześniej był szefem działu przemysłowego oraz członkiem zarządu w firmie Schaeffler. Po ukończeniu studiów w zakresie zarządzania pan Hundsdörfer rozpoczął pracę w firmie Trumpf z siedzibą w Ditzingen, w której piastował wiele stanowisk kierowniczych zagranicą. Następnie powołany został na stanowisko prezesa zarządu w firmie Weinig AG w Tauberbischofsheim, Badenia-Württembergia, która jest producentem maszyn i systemów do obróbki drewna.

„Heidelberg staje się firmą zorientowaną na klienta pod względem technologii i usług co odpowiada zmieniającemu się otoczeniu rynkowemu” – mówi Rainer Hundsdörfer. „Musimy obecnie maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą cyfryzacja”.

Właśnie z myślą o rozszerzaniu modeli biznesowych wykorzystujących cyfryzację przez Heidelberga z dniem 14 listopada dr Ulrich Hermann zostanie członkiem zarządu firmy. Jako ekspert z zakresu cyfryzacji ma on kwalifikacje, aby pokierować dalszą cyfrową transformacją firmy.

„W swojej karierze zawodowej dr Hermann z powodzeniem zajmował się przekształcaniem tradycyjnych modeli biznesowych. Firma Heidelberg skorzysta z jego doświadczenia w tym zakresie” – mówi dr Jaschinski.

Ostatnio dr Hermann był prezesem zarządu w wydawnictwie Wolters Kluwer w Niemczech i dyrektorem zarządzającym w Wolters Kluwer regionu Europy Środkowej. Wcześniej był członkiem zarządu w wydawnictwie Süddeutscher Verlag Hüthig Fachinformation. Po ukończeniu studiów inżynierskich w 1996 roku uzyskał tytuł doktora ekonomii w St. Gallen. Karierę zawodową rozpoczął w 1997, piastując wiele kierowniczych stanowisk w wydawnictwie Bertelsmann AG.

Obecny członek zarządu odpowiedzialny za Dział Usług, Harald Weimer, ustąpi ze stanowiska na własną prośbę z dniem 13 listopada 2016 i będzie czuwał, aby wszystko przebiegało w sposób zorganizowany w okresie przejściowym do końca marca 2017.

Rada Nadzorcza bardzo dziękuje panu Weimerowi za jego zaangażowanie w pracy na stanowisku Członka Zarządu.

Stephan Plenz pozostaje na stanowisku Członka Zarządu na okres kolejnych trzech lat.

Z dniem 14 listopada 2016 zarząd firmy Heidelberger Druckmaschinen AG składać się będzie z następujących członków:

Rainer Hundsdörfer (59 l.), prezes zarządu
Dirk Kaliebe (50 l.), członek zarządu
Stephan Plenz (51 l.), członek zarządu
Dr. Ulrich Hermann (49 l.), członek zarządu

Fot. Rainer Hundsdörfer, nowy prezes zarządu Heidelberger Druckmaschinen AG.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.