Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / W wieku 68 lat odeszła Sophie Matthews-Paul

W wieku 68 lat odeszła Sophie Matthews-Paul

Doświadczona konsultantka z dziedzin technologii druku i komunikacji zmarła w swoim domu w Herefordshire w Wielkiej Brytanii. Po zdiagnozowaniu złośliwego nowotworu w styczniu tego roku, lekarze dawali jej sześć miesięcy życia. Sophie Matthews-Paul odeszła w spokoju, w obecności syna Jamesa i trzech kotów.

W życiorysie Sophie Matthews-Paul znalazło się miejsce dla największych organizacji przemysłu poligraficznego. Rozpoczynała jako dziennikarka i redaktorka wielu publikacji branżowych, na początku lat dziewięćdziesiątych utworzyła „Screen and Digital Printer”. Przyczyniła się także do powstania wielu innych tytułów: „PrintWeek”, „Output”, „Image” (Australia) i „Large Format” (Niemcy).

Na przestrzeni ostatnich trzech dekad działalności, zdobyła bogatą wiedzę na temat cyfryzacji przemysłu poligraficznego. Pełniła rolę influencera w upowszechnianiu cyfrowego druku inkjet w segmentach druku tekstyliów, szerokoformatowego i przemysłowego. Jako znana międzynarodowa mówczyni, Sophie była mentorką dla wielu osób, zarówno oficjalnie jak i nieoficjalnie. Oprócz swojej wybitnej kariery, poświęcała się swoim zainteresowaniom: fotografii, lotnictwu i hodowli kurcząt.

„NIeprzeciętny urok i intelekt Sophie odcisnął niezatarte piętno na życiu, karierze i sercach wszystkich których znała. Chciałaby, żeby każdy z jej przyjaciół i kolegów wspominał ją z uśmiechem”, powiedział James Matthews-Paul.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy!

Marzec to miesiąc, w którym nie tylko przyroda, ale i nasz miesięcznik nabiera konkretnych kształtów. O co chodzi? Oczywiście o druk przestrzenny oraz innowacyjne opakowania. W tym numerze skupimy się właśnie na tych dwóch tematach. Będziemy ponadto pisać o etykietach, markach własnych, maszynach i urządzeniach do produkcji opakowań, uszlachetnianiu i znakowaniu. Nie zapomnimy również o tym, co na końcu łańcucha, czyli systemach gospodarowania odpadami.

"Aby określić drukowalność różnych tekstur za pomocą techniki tampondruku, mniej więcej 20 lat temu przeprowadziliśmy testy na ponad 60 płytach Mold-Tech z nierówną powierzchnią. Jednak przez ten czas wiele się zmieniło..." – mówi John Kaverman, prezes Pad Print Pros, niezależnej firmy konsultingowej specjalizującej się w tampondruku.

Od niedawna w ofercie bydgoskiej firmy znajduje się płynny laminator StarLam. Urządzenie może nanosić powłokę na bazie wody na cyfrowe wydruki o szerokości nieprzekraczającej 1,6 metra – banery, billboardy, płótna, znaki drogowe, pokrycia ścian, druki wielobarwne i inne.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu