Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Messe Düsseldorf

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Messe Düsseldorf

Werner M. Dornscheidt, który przez ostatnich 17 lat pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego Messe Düsseldorf, z końcem czerwca br., po blisko 37 latach odejdzie na emeryturę. Jego obowiązki od 1 lipca przejmie Wolfram N. Diener, który od 2018 r. jest w Messe Düsseldorf dyrektorem zarządzającym ds. działalności operacyjnej.

Werner M. Dornscheidt jest ważną postacią w firmie organizującej międzynarodowe imprezy branżowe. Pod jego zarządem firma osiągnęła wysoką pozycję na rynku – złożyły się na to wypracowana strategia korporacyjna, międzynarodowa perspektywa, nowoczesna siedziba, cyfrowa transformacja i stabilność finansowa, wolna od dotacji, a więc dająca niezależność. „Targi są moim życiem. To, co zbudowaliśmy razem z moim zespołem przez te wszystkie lata, dziś przynosi firmie korzyści. Choć obecnie warunki są trudne, pocieszające jest to, że ‘moja’ firma jest w dobrych rękach. Zespół już teraz pracuje nad ponownym uruchomieniem i dalszym rozwojem dodatków cyfrowych, aby Messe Düsseldorf pozostało w przyszłości odnoszącym sukcesy, renomowanym przedsiębiorstwem, którym jest także dzisiaj. Mam w tym swój wkład” – mówi odchodzący prezes.

Dornscheidt stawiał na cyfryzację i umiędzynarodowienie. W ciągu kilkunastu lat jego prezesury udział wystawców zagranicznych w Düsseldorfie wzrósł z 58 do 73,4%, a udział zwiedzających z zagranicy z 34 do 37,1%. Wszyscy ci międzynarodowi goście przynoszą miastu korzyści – według badań monachijskiego instytutu ifo, sama działalność targowa i kongresowa w Düsseldorfie generuje roczny obrót w wysokości 2,98 mld euro w całych Niemczech (w Düsseldorfie: 1,66 mld euro), zapewniając 27,7 tys. miejsca pracy (16,6 tys. w Düsseldorfie) i generując 567 mln euro dodatkowych wpływów podatkowych (36,3 mln euro w Düsseldorfie). Od tych wydarzeń jest uzależnionych wiele sektorów przemysłu, np. wykwalifikowani rzemieślnicy, firmy zajmujące się budową stoisk targowych, gastronomia, hotelarstwo, handel detaliczny i lokalny transport publiczny. Dlatego ustępujący Dornscheidt podkreśla: „Tym bardziej ważne jest, aby szybko wznowić działalność targową. Mój zespół pracuje obecnie nad koncepcjami ponownego uruchomienia i wiem, że uda mu się to zrobić”.

Wolfram N. Diener podkreśla, że choć obejmuje stanowisko w trudnym czasie, zamierza czerpać z osiągnięć Wernera Dornscheidta, by wraz z silnym zespołem, jaki ten stworzył, poradzić sobie z efektami pandemii koronawirusa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.