Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiana w kierownictwie Heidelberga

Zmiana w kierownictwie Heidelberga

Ludwin Monz

Rada nadzorcza Heidelberger Druckmaschinen AG powołała Ludwina Monza na nowego dyrektora generalnego i prezesa zarządu. Z początkiem nowego roku finansowego, czyli 1 kwietnia 2022 r. zastąpi on na tym stanowisku Rainera Hundsdörfera. Jednocześnie podjęto decyzję o przedłużeniu do 2027 r. kontraktu menedżerskiego z Marcusem A. Wassenbergiem, dyrektorem finansowym i członkiem zarządu.

„Rada nadzorcza Heidelberga chciałaby podziękować Rainerowi Hundsdörferowi za jego niezwykłe zaangażowanie na stanowisku prezesa zarządu. Udało mu się skutecznie przeprowadzić spółkę przez kryzys COVID-19, jednocześnie wyznaczając kierunek dalszych strategicznych działań, rozwój i tworzenie nowych biznesów, takich jak e-mobilność” – powiedział Martin Sonnenschein, przewodniczący rady.

Rainer Hundsdörfer, dziękując za pełną zaufania współpracę, podkreślił, że czas reorganizacji struktur firmy nie był łatwy czas, choć przyniósł wiele satysfakcji. Życzył także swojemu następcy Ludwinowi Monzowi dobrego startu w nowym roku finansowym i dalszych sukcesów.

Ludwin Monz po ukończeniu studiów i uzyskaniu doktoratu z fizyki na Uniwersytecie w Moguncji pracował w Narodowym Instytucie Standardów i Technologii w Gaithersburgu w USA oraz Gesellschaft für Schwerionenforschung GSI w Darmstadt. Jest również absolwentem MBA w Henley Management College w Wlk. Brytanii. W 1994 r. dołączył do firmy Zeiss. od 2007 r. jest członkiem zarządu firmy Carl Zeiss Meditec AG, a od 2010 r. prezesem zarządu (funkcję tę będzie pełnił do końca 2021 r.). Od 2014 r. jest również członkiem zarządu Grupy Carl Zeiss AG.

„Ludwin Monz jest odpowiednią osobą, która będzie miała realny wpływ na przyspieszenie procesu strategicznej transformacji Heidelberger Druckmaschinen AG. Jest on sprawdzonym ekspertem w dziedzinie zaawansowanych technologii i innowacji z doświadczeniem na rynku kapitałowym” – podkreśla Martin Sonnenschein.

Podejmując decyzję o przedłużeniu kontraktu z Marcusem A. Wassenbergiem, Heidelberg stawia na ciągłość w zakresie osiągniętej stabilności finansowej i strategicznego przeorientowania zapoczątkowanego pomyślną transformacją.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.