Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany personalne w Xerox

Zmiany personalne w Xerox

Sylwia Adamczyk, Xerox Polska

Firma Xerox poinformowała o kolejnych zmianach kadrowych. Niedawno informowaliśmy o nowym dyrektorze generalnym polskiego oddziału firmy (został Yulian Grigorow), z dniem 1 lutego br. do zespołu dołączyła również Sylwia Adamczyk, która objęła stanowisko Direct & Indirect Sales Director. Także w zarządzie firmy pojawiły się nowe osoby. Podczas majowego dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy Xerox zostaną przedstawione nominacje nowych dyrektorów – Nichelle Maynard-Elliott oraz Margarity Paláu-Hernández.

Sylwia Adamczyk będzie odpowiedzialna za sprzedaż bezpośrednią – prowadząc dział dużych projektów oraz sprzedaż do kanału partnerskiego. Doświadczenie, jakie zdobyła w sprzedaży przez ostatnie 20 lat na kilku rynkach, jest cenne dla Xerox Polska i obejmuje ponad 9 lat na rynku poligraficznym w firmach Canon Polska, Grafikus Systemy Graficzne oraz Follak, jak również łącznie 9 lat na rynku drukarek biurowych w firmach OKI Systems Polska i Sharp Electronics CEE. Wiedza zdobyta przez Sylwię Adamczyk na różnych stanowiskach sprzedażowych będzie wykorzystywana w Xerox Polska w obszarze budowania strategii sprzedaży na wymienionych dwóch płaszczyznach.

„Zarządzanie zespołem mam we krwi, a największą zaletą jest to, że potrafię silnie zmotywować zespół i wskazać mu niestandardowe rozwiązania umożliwiające osiągnięcie celu. Szacunek dla ludzi i umiejętność słuchania traktuję jako podstawę dobrej komunikacji. Cieszę się niezmiernie, że jestem na pokładzie firmy, którą zawsze postrzegałam jako innowacyjną i nastawioną na klienta końcowego. Zadania przede mną postawione są arcyciekawym i emocjonującym wyzwaniem, szczególnie w dobie transformacji organizacji. Jestem przekonana, że wspólnie z całym zespołem sprzedażowym Xerox Polska zdobędziemy pozycję lidera firm drukujących na rynku” – mówi Sylwia Adamczyk.

Nichelle Maynard-Elliott ma ponad 25-letnie doświadczenie w pracy dealmakera, gdzie do jej obowiązków należało pozyskiwanie, budowanie strategii, realizacja przejęć oraz tworzenie partnerstw strategicznych (ostatnio dla firmy Praxair – jednej z największych na świecie firm zajmujących się gazami przemysłowymi). Maynard-Elliott pomogła w 2019 r. doprowadzić do fuzji o wartości 90 mld dol. z Linde PLC. Nowa dyrektor Xerox zasiada również w zarządzie Element Solutions, globalnej firmy zajmującej się specjalistycznymi chemikaliami. „Xerox to globalna marka najbardziej znana z wynalazków, które zmieniają sposób pracy ludzi. W ciągu ostatniego roku poznałam zespół Xerox i cieszę się, że będę mogła dołączyć do zarządu, wnieść swój wkład w jego misję tworzenia wartości dla wszystkich akcjonariuszy Xerox” – podkreśla Maynard-Elliott.

Margarita Paláu-Hernández jest pionierem w kilku dziedzinach, w tym w hiszpańskich mediach, biznesie i nieruchomościach. Jest założycielką, a zarazem zarządcą wielu krajowych, międzynarodowych firm. W latach 2018–2019 była przedstawicielem USA w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, w randze ambasadora. Zasiadała również w radach dyrektorskich tj. Herbalife Nutrition (branża żywieniowa), Conduent Incorporated oraz Occidental Petroleum (branża petrochemiczna). „Kadra zarządzająca Xerox podejmuje śmiałe kroki, aby na nowo zdefiniować sposób, w jaki obsługuje klientów na całym świecie. Cieszę się, że mogę wykorzystać moje doświadczenie, aby przyspieszyć transformację Xerox” – mówi Paláu-Hernández.

Od lewej: Margarita Paláu-Hernández i Nichelle Maynard-Elliott

Nominacje nowych dyrektorów – Nichelle Maynard-Elliott oraz Margarity Paláu-Hernández – to nie jedyne zmiany kadrowe, jakie planuje Xerox. Firma ogłosiła również, że zgodnie z umową o nominacji i zawieszeniu (ang. Nomination and Standstill Agreement) zawartą z Carlem C. Icahnem i niektórymi jego podmiotami powiązanymi, James L. Nelson, dyrektor generalny Global Net Lease, Inc. oraz Steven D. Miller, portfolio manager, zostaną zastąpieni przez Jonathana Christodoro i Nicholasa Graziano w liście kandydatów, którzy zostaną wybrani do rady dyrektorów na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy w dniu 20 maja 2021 r.

Według Johna Visentina, wiceprezesa i dyrektora generalnego Xerox, firma stara się przekładać obraz rynku bezpośrednio na strukturę zarządu organizacji. Uważa on, że doświadczenie Nichelle w ocenie i negocjowaniu złożonych transakcji oraz Margarity w rozpoczynaniu, skalowaniu i inwestowaniu w nowe firmy będą wspierać strategię rozwoju firmy Xerox.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.