Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany personalne w firmie Windmöller & Hölscher

Zmiany personalne w firmie Windmöller & Hölscher

Od lewej stoją: Martin Schulteis, Jürgen Vutz, Falco Paepenmüller i Peter Steinbeck

Firma Windmöller & Hölscher poinformowała, że od 1 stycznia 2021 r. funkcję dyrektora generalnego będzie pełnił Peter Steinbeck, partner zarządzający i dotychczasowy dyrektor ds. sprzedaży i usług w W&H. Na tym stanowisku zastąpi Jürgena Vutza, który przez ostatnie 22 lata kierował firmą, i który nadal będzie zaangażowany w jej dalszy rozwój. W wyniku tej od dawna planowanej decyzji od nowego roku w zarządzie firmy będą zasiadać: Peter Steinbeck (dyrektor generalny i dyrektor ds. sprzedaży i serwisu), Falco Paepenmüller (dyrektor ds. technologii) oraz Martin Schulteis (dyrektor ds. finansów).

Zarówno Jürgen Vutz, jak i Peter Steinbeck w zarządzie rodzinnej firmy W&H zasiadają od 1999 r. Vutz od 2001 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego i przez ten czas odegrał kluczową rolę w rozwoju przedsiębiorstwa, stawiając na inwestycje i wsłuchując się w potrzeby rynku. Jak podano w komunikacie, za jego kadencji sprzedaż wzrosła z ok. 300 mln euro (w roku 1999) do ponad 900 mln euro (2019 r.); także liczba pracowników zwiększyła się z 2100 do 3100 osób. W podziękowaniu za zasługi, wygłoszonym w imieniu akcjonariuszy, Adelheid Windmöller, główny udziałowiec W&H, powiedział m.in.: „Jürgen Vutz przez ponad 20 lat pełnej sukcesów kariery stał się kimś więcej niż dyrektorem generalnym – stał się częścią naszego rodzinnego biznesu. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność i serdecznie podziękować za wysiłek włożony w rozwój firmy. Bardzo nas cieszy, że także w przyszłości będzie wspierał Radę Nadzorczą swą wiedzą i doświadczeniem”.

Peter Steinbeck podkreślił z kolei, że jako CEO firmy zamierza utrzymać dotychczasowy kurs, wyznaczony przez poprzednika: „Działamy zgodnie z długoterminową strategią, która opiera się na silnym skoncentrowaniu się na technologii, realizowanych w naszej głównej siedzibie w Lengerich, czeskiej fabryce komponentów oraz działających na całym świecie filiach, gdzie obsługiwani są klienci z poszczególnych regionów. Nie mogę doczekać się nowych obowiązków jako dyrektor generalny i bliskiej współpracy z moimi kolegami w zarządzie oraz w całym zespole W&H”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.