Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany personalne w zarządzie Koenig & Bauer

Zmiany personalne w zarządzie Koenig & Bauer

Od lewej: Claus Bolza-Schünemann i Andreas Pleßke
Koenig & Bauer

Z dniem 1 stycznia 2021 r. Andreas Pleßke zostanie prezesem zarządu Koenig & Bauer AG. Jego kadencja skończy się z końcem roku 2025. Zastąpi na tym stanowisku Clausa Bolza-Schünemanna, który 31 grudnia 2020 r. przejdzie na emeryturę po 28 latach pracy w firmie ( w tym 9 w roli prezesa zarządu). Pleßke jest obecnie członkiem zarządu i odpowiada za segment „specjalny” w Koenig & Bauer.

Rada nadzorcza dziękuje Clausowi Bolza-Schünemannowi za „wiele lat niezwykle udanej pracy dla grupy Koenig & Bauer”. Raimund Klinkner, przewodniczący rady nadzorczej Koenig & Bauer AG, podkreśla: „Pod kierownictwem Clausa jako prawnuka założyciela firmy, zespół zarządzający Koenig & Bauer opracował i wdrożył przyszłościowe strategie. Prowadził firmę z dalekowzrocznością i wyczuciem proporcji nawet w niepewnych czasach”. Bolza-Schünemann jest obecnie prezesem drupy i będzie przewodniczył targom, które zostały przełożone na kwiecień 2021 r.

W komunikacie prasowym wydanym przez spółkę stwierdzono, że Andreas Pleßke wniósł decydujący wkład w pomyślny rozwój przedsiębiorstwa dzięki programowi restrukturyzacji Fit@All w latach 2014/2015, w którego realizacji odegrał kluczową rolę. Później został członkiem rady nadzorczej, a następnie jako członek zarządu kierował segmentem „specjalnym”, który obejmuje spółki zależne w zakresie nadruku metalu, zabezpieczeń i nadruku wgłębnego, jak również etykietowania.

W roku obrotowym 2019 grupa zatrudniała 5,8 tys. pracowników i osiągnęła roczny obrót w wysokości ponad 1,2 mld euro.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Drukarnia Totem.com.pl wraz z firmą Konica Minolta ogłosiły konkurs dla grafików na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch. Na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, łącznie 15 tys. zł. Prace konkursowe przyjmowane są do 25 września br. (liczy się data otrzymania prac przez organizatora), a ogłoszenie wyników nastąpi 22 października br. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.