Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany w Radzie Nadzorczej firmy Heidelberg

Zmiany w Radzie Nadzorczej firmy Heidelberg

Martin Sonnenschein

Na posiedzeniu Rady Nadzorczej Heidelberger Druckmaschinen AG 28 października br. Siegfried Jaschinski – dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej firmy – poinformował zarząd, że rezygnuje zarówno ze stanowiska, jak i z mandatu członka Rady Nadzorczej ze skutkiem od 30 listopada 2019 r. (przed końcem kadencji). Decyzję tę podjął z powodów osobistych. Wobec tego Rada Nadzorcza, bez odrębnego głosowania, na przewodniczącego wybrała Martina Sonnenscheina. Ma on objąć to stanowisko od 1 grudnia 2019 r., najpierw jednak musi on zostać członkiem Rady Nadzorczej na mocy postanowienia sądu.

Siegfried Jaschinski pracował w Heidelbergu od 12 lat, z czego przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej. Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg, w imieniu całego zarządu podziękował mu za pracę: „Żałujemy decyzji Siegfrieda, ale jednocześnie ją rozumiemy i szanujemy. W imieniu wszystkich pracowników i całego zarządu chciałbym mu podziękować, odegrał on bowiem kluczową rolę w kształtowaniu rozwoju naszej firmy. Szczególnie w trudnych latach kryzysu finansowego i zmian strukturalnych w branży poligraficznej wypełniał swoje obowiązki z wielkim zaangażowaniem i pasją”.

Martin Sonnenschein, partner i dyrektor zarządzający firmy konsultingowej A. T. Kearney, w ostatnich latach z powodzeniem wdrożył wiele dużych programów transformacji cyfrowej oraz projekty dotyczące wzrostu i innowacji przemysłowych na całym świecie, koncentrując się na usprawnieniach operacyjnych oraz nowych modelach biznesowych. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w firmach Daimler-Benz InterServices, E-Plus Mobilfunk i Thyssen-Krupp. „Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać pana Sonnenscheina jako kandydata na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej zgodnie z moją sugestią. Dzięki temu zarząd zyska kompetentnego i doświadczonego doradcę, szczególnie w zakresie dalszego rozwoju modelu biznesowego, cyfryzacji i transformacji firmy” – powiedział Siegfried Jaschinski.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu