Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany w segmencie druku na tkaninach firmy Durst

Zmiany w segmencie druku na tkaninach firmy Durst

Stefan Kappaun

Firma Durst poinformowała o restrukturyzacji segmentu przemysłowego druku na tkaninach. Dotychczasowy kierownik tego segmentu, Martin Winkler, przeszedł na stanowisko globalnego menadżera sprzedaży działu drukowania na tekstyliach. Zastąpił go Stefan Kappaun, którego głównym zadaniem będzie tworzenie strategii rozwoju w zakresie tekstyliów domowych, odzieży i akcesoriów, w połączeniu z segmentem druku wielkoformatowego, do którego należą również sektory tkanin i soft signage.

Stefan Kappaun jest członkiem zespołu wykonawczego Durst Group. W ostatnim czasie kierował obszarem druku atramentowego w jego wszystkich segmentach jako wiceprezes wykonawczy działu Inks & Fluids. Jako chemik i ekonomista specjalizuje się w nauce o polimerach, jest ekspertem w dziedzinie materiałoznawstwa oraz rozwoju i marketingu systemów do druku inkjetowego. Ta wiedza jest szczególnie ważna w przemysłowym drukowaniu tekstyliów, ponieważ w odróżnieniu od innych branż, różnorodność materiałów oraz sposobów obróbki wstępnej i końcowej stanowi codzienne wyzwanie w produkcji tekstyliów. Jednocześnie cyfrowy druk tkanin jest jednym z największych rozwijających się rynków technologii atramentowych. Oprócz tradycyjnych producentów tekstyliów jest to sektor ukierunkowany na media reklamowe i dostawców wielkoformatowych, w tym szczególnie przedsiębiorców szukających nowych zastosowań i możliwości biznesowych. Durst, dzięki urządzeniom serii Alpha, może zaoferować przemysłowe systemy drukowania wykorzystujące atramenty reaktywne, pigmentowe i dyspersyjne na bazie wody, a także kompleksowe oprogramowanie zapewniające wydajne i przejrzyste cyfrowe drukowanie tkanin.

„Rynek cyfrowego druku tekstyliów sam w sobie jest rozdrobniony, widzimy różne prędkości i zmiany, jakim podlega na całym świecie. Podczas gdy nowi, nieprzemysłowi dostawcy usług często dysponują już cyfrową wiedzą, ale mają mniejsze doświadczenie w branży tekstylnej, tradycyjni producenci są mistrzami w wykańczaniu tekstyliów, jednak nie wszystkie analogowe etapy przetwarzania można przenieść bezpośrednio na cyfrowe drukowanie tkanin. Durst ma kompleksowy ekosystem, aby spełnić różne wymagania i wesprzeć klientów w transformacji cyfrowej. Nasze systemy drukowania są zaprojektowane z myślą o wydajności przemysłowej, ale także oferują rentowność już od pierwszego metra. Warunkiem jest biegłość w opanowaniu etapów obróbki wstępnej, końcowej i cyfrowego przepływu pracy, czyli w obszarach, na których koncentruje się Durst” – mówi Stefan Kappaun.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

3 marca br. w Nadarzynie odbędzie się III konferencja „Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.