Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany w segmencie druku na tkaninach firmy Durst

Zmiany w segmencie druku na tkaninach firmy Durst

Stefan Kappaun

Firma Durst poinformowała o restrukturyzacji segmentu przemysłowego druku na tkaninach. Dotychczasowy kierownik tego segmentu, Martin Winkler, przeszedł na stanowisko globalnego menadżera sprzedaży działu drukowania na tekstyliach. Zastąpił go Stefan Kappaun, którego głównym zadaniem będzie tworzenie strategii rozwoju w zakresie tekstyliów domowych, odzieży i akcesoriów, w połączeniu z segmentem druku wielkoformatowego, do którego należą również sektory tkanin i soft signage.

Stefan Kappaun jest członkiem zespołu wykonawczego Durst Group. W ostatnim czasie kierował obszarem druku atramentowego w jego wszystkich segmentach jako wiceprezes wykonawczy działu Inks & Fluids. Jako chemik i ekonomista specjalizuje się w nauce o polimerach, jest ekspertem w dziedzinie materiałoznawstwa oraz rozwoju i marketingu systemów do druku inkjetowego. Ta wiedza jest szczególnie ważna w przemysłowym drukowaniu tekstyliów, ponieważ w odróżnieniu od innych branż, różnorodność materiałów oraz sposobów obróbki wstępnej i końcowej stanowi codzienne wyzwanie w produkcji tekstyliów. Jednocześnie cyfrowy druk tkanin jest jednym z największych rozwijających się rynków technologii atramentowych. Oprócz tradycyjnych producentów tekstyliów jest to sektor ukierunkowany na media reklamowe i dostawców wielkoformatowych, w tym szczególnie przedsiębiorców szukających nowych zastosowań i możliwości biznesowych. Durst, dzięki urządzeniom serii Alpha, może zaoferować przemysłowe systemy drukowania wykorzystujące atramenty reaktywne, pigmentowe i dyspersyjne na bazie wody, a także kompleksowe oprogramowanie zapewniające wydajne i przejrzyste cyfrowe drukowanie tkanin.

„Rynek cyfrowego druku tekstyliów sam w sobie jest rozdrobniony, widzimy różne prędkości i zmiany, jakim podlega na całym świecie. Podczas gdy nowi, nieprzemysłowi dostawcy usług często dysponują już cyfrową wiedzą, ale mają mniejsze doświadczenie w branży tekstylnej, tradycyjni producenci są mistrzami w wykańczaniu tekstyliów, jednak nie wszystkie analogowe etapy przetwarzania można przenieść bezpośrednio na cyfrowe drukowanie tkanin. Durst ma kompleksowy ekosystem, aby spełnić różne wymagania i wesprzeć klientów w transformacji cyfrowej. Nasze systemy drukowania są zaprojektowane z myślą o wydajności przemysłowej, ale także oferują rentowność już od pierwszego metra. Warunkiem jest biegłość w opanowaniu etapów obróbki wstępnej, końcowej i cyfrowego przepływu pracy, czyli w obszarach, na których koncentruje się Durst” – mówi Stefan Kappaun.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.