Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany w zarządzie Arctic Paper

Zmiany w zarządzie Arctic Paper

Hans Karlander, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Arctic Paper SA, zdecydował się opuścić firmę i zmienić branżę na budowlaną. Karlander dołączył Arctic Paper sześć i pół roku temu, przez cały ten czas aktywnie przyczyniał się do rozwoju firmy. W ostatnich latach sprzedaż spółki wzrosła, pomimo trudnej sytuacji na rynku.

W ostatnim czasie Arctic Paper SA odegrał aktywną rolę w trwającej konsolidacji i restrukturyzacji przemysłu papierniczego. W 2008 r. firma nabyła Arctic Paper Mochenwangen w południowych Niemczech i od październiku 2009 r. jest notowana na warszawskiej giełdzie. W 2010 r. nabyto papiernię Grycksbo w regionie Dalarna, Szwecja, gdzie produkuje się papiery powlekane.
Arctic Paper jest jednym z czołowych w Europie producentów wysokiej jakości papierów graficznych. Po trudniejszym pierwszym półroczu 2011 r. firma po raz kolejny uzyskała dobry wynik finansowy za trzeci kwartał ub. r.
Hans Karlander odejdzie z firmy z dniem 31 maja.
„Hansa będzie bardzo brakować wielu jego kolegom. Pracowało nam się razem bardzo dobrze, był integralną częścią działalności firmy. Życzymy Hansowi dalszych sukcesów w jego karierze i pracy tak dobrej jak tutaj. Nasza strategia jest stabilna i przyszłość wygląda dość obiecująco, mimo wielu wyzwań na rynku” – powiedział Michał Jarczyński, prezes Arctic Paper SA.
Dla Hansa Karlandera ten zwrot w karierze był trudną decyzją. „Jestem zadowolony z czasu spędzonego w Arctic Paper. To firma, która zachowała ducha przedsiębiorczości i połączyła go z współczesnymi strategiami korporacyjnymi. Pozostawienie tak wielu przyjaciół i kolegów jest trudne. Firma ma dobrą ofertę i jestem pewien, że będzie się rozwijać również w najbliższych latach. Życzę jej wszystkiego najlepszego” – mówi Hans Karlander.
Rozpoczęto już proces rekrutacji następcy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.