Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany w zarządzie Arctic Paper SA

Zmiany w zarządzie Arctic Paper SA

Rada Nadzorcza Arctic Paper SA powołała z dniem 27 listopada 2013 roku Wolfganga Lübberta, pełniącego od 19 czerwca tego roku obowiązki prezesa zarządu, na stanowisko prezesa zarządu spółki, zaś Małgorzatę Majewską-Śliwa na stanowisko członka zarządu Arctic Paper SA odpowiedzialnego za finanse spółki. Małgorzata Majewska-Śliwa piastuje jednocześnie w firmie stanowisko dyrektora finansowego.

Tym samym Małgorzata Majewska-Śliwa zastąpiła Michała Bartkowiaka, który z dniem 30 listopada odszedł ze spółki, by podjąć inne wyzwania zawodowe.
Małgorzata Majewska-Śliwa ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami w spółkach. W swojej karierze zawodowej była związana z takimi firmami jak: Coca Cola West Poland sp. z o.o., na stanowisku kierownika administracyjnego i kontrolingu, oraz Herlitz sp. z o.o. – kierownik ds. finansów oraz kontrolingu. W latach 1996-1999 była zatrudniona w spółce Arctic Paper Kostrzyn, gdzie od 1997 r. sprawowała funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu. Od 1999 do 2006 roku pracowała w spółce Exide Technologies SA, w której od 2001 roku sprawowała funkcję dyrektora generalnego i finansowego oraz prezesa zarządu. W 2007 r. została Partnerem w Centrum Finansowo-Księgowym Progressio.
Małgorzata Majewska-Śliwa ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – studia magisterskie na Wydziale Filologii i studia doktoranckie na Wydziale Ekonomiki Produkcji i Obrotu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W swojej karierze zawodowej brała udział w licznych szkoleniach zawodowych w Polsce, Niemczech, Szwecji i Francji. Ukończyła również Studium Podyplomowe Polskich i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
„Bardzo cieszymy się, że Małgorzata Majewska-Śliwa dołączyła do grona kadry menedżerskiej Grupy Arctic Paper. Posiada ona bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu finansami spółek. W przeszłości związana była z Grupą Arctic Paper, co jest ważnym atutem, ponieważ zna specyfikę funkcjonowania naszej Grupy i branży papierniczej. Dołącza do nas w trudnym dla branży okresie, jednak jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie na nowym stanowisku i będzie wspólnie z nami współtworzyć dalsze sukcesy Arctic Paper” – powiedział Wolfgang Lübbert, prezes zarządu Arctic Paper SA.
„Funkcja, którą przyjęłam w Arctic Paper SA, jest zadaniem bardzo wymagającym, wielopłaszczyznowym i uważnie monitorowanym wewnętrznie i zewnętrznie. Celem moim jest sprostać temu zadaniu. Zamierzam wzmocnić zespół finansowy z aktywnym udziałem fabryk i firm handlowych, aby połączone wiedza i doświadczenie minimalizowały ryzyka i wspierały aktywnie rozwój Grupy” – powiedziała Małgorzata Majewska-Śliwa.

  • Obecnie 1 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 1/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.