Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany w zarządzie firmy Heidelberg

Zmiany w zarządzie firmy Heidelberg

Marcus A. Wassenberg

Heidelberg poinformował, że Marcus A. Wassenberg – dyrektor finansowy i kierujący działem zatrudnienia, za obopólną zgodą opuści struktury niemieckiego producenta najpóźniej do 1 kwietnia 2023 r. i dołączy do zarządu innej firmy z sektora przemysłowego. Do tego momentu będzie współpracował z radą nadzorczą i prezesem zarządu, aby przekazać swoje obowiązki następcy. Rada nadzorcza firmy planuje szybkie obsadzenie stanowiska.

„W ciągu ostatnich trzech lat Marcus Wassenberg wykonał efektywną pracę zarówno w zakresie restrukturyzacji firmy, jak i przyspieszenia jej transformacji. Jego zbliżające się odejście jest również wyrazem osiągniętych kamieni milowych, osiągniętych sukcesów finansowych i odzyskanej przyszłej rentowności firmy. Dziękuję mu za jego ważny wkład” – mówi Martin Sonnenschein, przewodniczący rady nadzorczej Heidelberger Druckmaschinen AG.

„Tracimy zaangażowanego innowatora, a ja osobiście tracę bardzo cenionego kolegę z zarządu. Pomimo nieoczekiwanych wyzwań pandemii i obecnej niepewnej sytuacji geopolitycznej, on i jego koledzy przywrócili solidne wyniki gospodarcze firmy. Konsekwentnie kontynuujemy strategiczny rozwój naszego portfolio i innowacyjność modelu biznesowego. Przyszłość firmy jest rozłożona na wiele silnych ramion” – podkreśla Ludwin Monz, prezes zarządu.

„Zadaniem przedsiębiorstwa jest teraz dalsze wzmacnianie podstawowej działalności i jednocześnie napędzanie rozwoju nowych obszarów biznesowych w oparciu o szerokie kompetencje firmy, na przykład w elektromobilności, automatyzacji i technologii czujników. Pod kierownictwem Ludwina Monza Heidelberg jest doskonale przygotowany do tego stałego zadania w zakresie innowacji” – podsumowuje Marcus A. Wassenberg.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.