Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Premiera Mutoh XpertJet na Seminarium Wielkoformatowym Atrium

Firma Mutoh jesienią tego roku wprowadziła na rynek dwa pierwsze modele nowej linii ekosolwentowych drukarek wielkoformatowych XpertJet, wyposażonych w atramenty nowej generacji – 1641SR oraz 1682SR. Polska premiera obydwu rozwiązań będzie miała miejsce podczas zbliżającego się Seminarium Wielkoformatowego Atrium (Opole, 24–25 października). Więcej informacji o wydarzeniu, którego patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, znajdą Państwo TUTAJ.

Zakończono instalację pierwszej w Polsce maszyny RMGT 1050 LX

W warszawskiej drukarni MuruGumbel zakończono instalację pierwszej w Polsce maszyny drukującej w formacie B1, należącej do nowej serii arkuszowych maszyn RMGT 10 japońskiego producenta Ryobi-Mitsubishi. Do naszego kraju za pośrednictwem dystrybutora – firmy Derya – trafił model RMGT 1050LX-6 + CC + LD. Umowę sprzedaży podpisano w lutym br., pisaliśmy o tym TUTAJ.

Nowe maszyny do grawerowania laserowego od Rolanda

Firma Roland DG Corporation ogłosiła wprowadzenie na rynek EMEA nowych modeli maszyn do grawerowania laserowego – LV-290 i LV-180. Kompaktowe urządzenia są wyposażone w laser CO2, dzięki któremu mogą wycinać skomplikowane kształty o czystych krawędziach, dzięki czemu obróbka końcowa nie jest potrzebna, oraz grawerować je z dużą prędkością. Przeznaczone są do pracy z takimi materiałami jak plastik, akryl, drewno, skóra, korek i wiele innych.

Kalkulator oszczędności pomoże drukarniom wdrożyć płyty Kodak Sonora

Firma Kodak wprowadziła do swojej oferty Sonora Plate Savings Estimator – nowe narzędzie dla drukarń planujących wdrożenie technologii płyt bezprocesowych. Kalkulator jest dostępny online na stronie internetowej producenta i umożliwia obliczenie potencjalnych oszczędności wynikających z konwersji z płyt wywoływanych w sposób konwencjonalny na produkowane przez Kodak bezprocesowe płyty z rodziny Sonora.

Xerox wprowadza ulepszenia w iGen 5

Firma Xerox przedstawiła dwie nowe opcjonalne funkcje iGen 5 – wyjątkowo długi arkusz (XLS) i żółty toner fluorescencyjny. Ulepszenia te zostały zaprojektowane, aby zwiększyć wszechstronność, produktywność i skalowalność dotychczasowych inwestycji użytkowników Xerox iGen 5.

Pozytywny bilans targów Labelexpo według firmy Konica Minolta

Firma Konica Minolta podsumowała swój udział w targach Labelexpo Europe 2019 (Bruksela, 24–27 września). Jej stoisko (dzielone z firmą MGI), na którym zaprezentowano m.in. światową premierę – cyfrową maszynę do drukowania etykiet AccurioLabel 230 – odwiedziły tysiące gości. Firma świętowała podczas targów 450. wdrożenie maszyny z rodziny AccurioLabel, która pojawiła się w jej ofercie zaledwie cztery lata temu. Konica Minolta zaanonsowała na targach podpisanie umów obejmujących dostawę 11 urządzeń, w tym prezentowanych na stoisku: AccurioLabel 230, GM DC330 Mini i JETvarnish 3D Web Color +.

Mark Andy podsumowuje targi Labelexpo Europe 2019

Światowa premiera maszyny fleksograficznej Evolution Series; pierwsze prezentacje cyfrowych maszyn Digital Pro oraz Digital Series HD dla szerokiej publiczności z Europy; nowe kontrakty na rozwiązania hybrydowe i konwencjonalne (m.in. dwie umowy na dostawę maszyn Evolution do klientów z Polski); pokazy dwóch przewijarek marki Rotoflex; tysiące gości na stoisku i duże zainteresowanie odbywającymi się codziennie prezentacjami – to najważniejsze elementy obecności firmy Mark Andy na tegorocznych targach Labelexpo Europe, jakie odbywały się w Brukseli w dniach 24–27 września.

W Krynicy-Zdroju GRAW zaprezentuje możliwości czyszczenia laserowego aniloksów

Podczas zbliżającej się konferencji „Etykiety Samoprzylepne – najnowsze technologie”, która odbędzie się w Krynicy-Zdroju w dniach 24–25 października br., GRAW zaprezentuje technologię laserowego czyszczenia aniloksów jako najskuteczniejszą i najbardziej ekologiczną. Podczas demonstracji lasera każdy uczestnik konferencji będzie mógł bezpłatnie wyczyścić jeden zabrany ze sobą wałek rastrowy. W związku z tym zachęcamy zainteresowanych do skorzystania z tej możliwości.

Roland DG wprowadza na rynek UV VersaUV LEF2-300

Firma Roland DG Corporation wprowadziła na rynek w regionie EMEA najnowszy model płaskiej drukarki UV VersaUV LEF2-300. Został on zaprojektowany do bezpośredniego drukowania realistycznej grafiki z matowymi i błyszczącymi wykończeniami na obudowach telefonów komórkowych czy upominkach. Jak podaje producent, nowy LEF2-300 oferuje tę samą jakość druku co niedawno wprowadzony LEF2-200, a jednocześnie zapewnia 1,5-krotnie większą szybkość i powierzchnię drukowania oraz kilka ulepszeń.

Nowy laser do czyszczenia aniloksów

Firma BicarBlast, współpracująca z Apex International, wprowadziła na rynek nowy laser do czyszczenia wałków rastrowych – AL1500. Jest to pierwsze rozwiązanie z rodziny laserów, która obejmuje cylindry rastrowe w różnych rozmiarach do druku etykiet i opakowań elastycznych, maszyn offsetowych, powlekania i tektury falistej, a także (w wersji mobilnej) do czyszczenia na maszynie. Na rynku polskim będzie on dostępny w ofercie firmy Barmey.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu