Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Premiera serii Ricoh Pro C5200s

Firma Ricoh uzupełniła swoją linię rozwiązań do druku produkcyjnego o dwa nowe modele. Kolorowe, arkuszowe systemy Ricoh Pro C5200s i Ricoh Pro C5210s są rozwiązaniem dla profesjonalnych drukarń cyfrowych oraz działów poligraficznych firm. Seria Ricoh Pro C5200s to aktualnie najmniejsze kolorowe urządzenia produkcyjne w ofercie producenta.

Nowe rozwiązanie od Flint Group

Firma Flint Group wprowadziła na rynek zupełnie nowe, opatentowane rozwiązanie rotec Eco Bridge, które można montować na maszynach fleksograficznych – jego zadaniem jest ułatwienie montażu sleevów na urządzeniu, dzięki wytwarzanej przez adapter poduszce powietrznej. Typowe adaptery mają tylko cztery bądź osiem otworów, przez które przepływa powietrze, natomiast rotec Eco Bridge tworzy ciąg powietrza na całej powierzchni adaptera, dzięki czemu montaż sleevów na maszynie fleksograficznej jest zdecydowanie łatwiejszy.

Canon dla wielkiego formatu

Podczas zbliżających się targów FESPA 2017 Canon Europe pokaże najnowszą ofertę rozwiązań dla druku wielkoformatowego. Najważniejszym wydarzeniem na stoisku firmy będzie pierwsza w Europie prezentacja Océ Colorado 1640 – nowego 64-calowego plotera drukującego z roli na rolę wyposażonego w technologię UVgel.
Canon zaprezentuje także proces zautomatyzowanego cięcia z wykorzystaniem nowego systemu Océ Auto Pilot, jako elementu cyfrowego stołu do cięcia Océ ProCut. System będzie zintegrowany z ploterem płaskim UV Océ Arizona 1280GT.

Sztuczna inteligencja w CorelDRAW Graphics Suite 2017

12 kwietnia br. w Warszawie odbyła się premiera pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2017, najnowszej wersji oprogramowania graficznego firmy Corel, zawierającego nowe, kreatywne rozwiązania do projektowania grafik wektorowych. Narzędzie LiveSketch w inteligentny sposób interpretuje, dostosowuje i łączy odręczne pociągnięcia z istniejącymi krzywymi wektorowymi, ułatwiając szkicowanie i rysowanie bezpośrednio na urządzeniu obsługującym rysik.

Druga maszyna Jet Press 720S w Straub Druck & Medien

Druga cyfrowa maszyna drukująca Fujifilm Jet Press 720S została niedawno zainstalowana w niemieckiej drukarni Straub Druck & Medien AG. Po jej wdrożeniu firma odnotowała wzrost obrotów – pojawiły się nowe zlecenia i jednocześnie mogła ona jeszcze sprawniej obsługiwać swojego strategicznego partnera biznesowego – producenta samochodów marki Porsche.

Debiut Agfa Avinci DX3200

Na zbliżających się targach ISA International Sign Expo, które odbędą się w Las Vegas w dniach 20–22 kwietnia br., światową premierę będzie miał nowy rolowy ploter firmy Agfa Graphics, bazujący na technice druku sublimacyjnego – Avinci DX3200. Jest to wysokowydajne rozwiązanie dla aplikacji typu soft signage, realizowanych na mediach poliestrowych. Kilka tygodni później, podczas targów Fespa 2017 w Hamburgu, ploter zostanie po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany na rynku europejskim.

Gdy sprzęt biurowy pracuje jak smartfon

Większość pracowników biurowych wykonuje codzienne, powtarzalne czynności, które spowalniają przepływ pracy. Inżynierowie Xerox zmierzyli się z barierami produktywności, projektując rozwiązania, dzięki którym możliwe staje się używanie urządzeń wielofunkcyjnych i aplikacji. Ich połączenie pozwala zautomatyzować spersonalizowane procesy pracy.

Servinform wybrał Ricoh Pro VC60000

Drukarnia Servinform zainwestowała w atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC60000. Firma podsumowuje inwestycję przypieczętowaną na tegorocznych targach Hunkeler Innovationdays 2017. Servinform świadczy usługi druku w Hiszpanii, na rynku poligraficznym istnieje od 10 lat i specjalizuje się w produkcji mailingów, materiałów marketingowych, a także podręczników.

iPackManager w drukarni Natalii

Drukarnia etykiet i opakowań Natalii Sp z o.o. wdrożyła najnowsze rozwiązanie Infosystems SA – informatyczny system zarządzania iPackManager. Jest ono przeznaczone dla przedsiębiorstw zajmujących się produkcją opakowań i etykiet, oferując im szereg innowacyjnych możliwości, ściśle dopasowanych do potrzeb firm z tego sektora.

Nowy Mutoh ValueJet 1604 WX

Najnowsze urządzenie firmy Mutoh zadebiutowało na rynku wiosną 2017. Ten 64-calowy ploter japońskiego producenta zadrukowuje papiery sublimacyjne. Dzięki innowacyjnym technologiom przeznaczony jest do produkcji w realnej prędkości 22 m2/h (tryb 360 x 1080 dpi, 3 pasy).

Z ostatniej chwili

Pracujemy intensywnie nad majowym wydaniem „Świata DRUKU”, a że przyjemnie pracuje się wspólnie, zapraszamy Państwa do współtworzenia tego numeru. Będzie on dystrybuowany na Warszawskich Targach Książki (18–21 maja) i targach Plastpol w Kielcach (23–26 maja).
Tematyka przewodnia wydania:
• Technologie, maszyny, urządzenia i materiały poligraficzne do druku offsetowego i cyfrowego broszur i książek. Rynek książki w Polsce. Drukarnie dziełowe
• Maszyny, urządzenia i materiały do druku na podłożach niechłonnych. Inkjet. Druk UV.

Szanowni Państwo,
to już ostatnie dni, by zgłosić udział w konferencji i szkoleniach organizowanych w ramach Akademii Wiedzy.
Konferencja „Innowacyjne opakowania” – rejestracja – to forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji opakowań a drukarniami i ich klientami. Tegoroczną edycję poświęcimy opakowaniom kartonowym, ich projektowaniu i produkcji. 26 kwietnia, hotel Czerniewski w Warszawie.
Szkolenia:
Poligrafia w marketingu – rejestracja
Effective Packaging – rejestracja
27 kwietnia, hotel Wald w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy.

Firma Esko organizuje 10 maja na targach Fespa „Dzień Polski”, w ramach którego odbędą się pokazy pracy najnowszych ploterów tnących Kongsberg X20 i C60 oraz oprogramowania do projektowania strukturalnego, automatyki prepress i usprawnienia produkcji. Prezentacje odbywać się będą w języku polskim. Zapraszamy na dwa pokazy: o godzinie 11.00 oraz o 14.00.

Więcej szczegółów:
http://go.esko.com/l/133071/2017-04-18/2bvsfb

reklama

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu