Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Pierwszy użytkownik technologii Screen SAI

Pierwszym użytkownikiem niedawno wprowadzonej na rynek cyfrowej maszyny drukującej do produkcji etykiet – Truepress Jet L350UV SAI marki Screen – została włoska drukarnia Grafiche Pradella. Firma, która swoją siedzibę ma w północnych Włoszech, tuż przy granicy ze Szwajcarią, obsługuje klientów zarówno z rynku włoskiego, jak i duże firmy międzynarodowe. Niedawno zainstalowana maszyna jest tam używana przede wszystkim do produkcji etykiet przemysłowych, kosmetycznych i spożywczych.

Holendrzy zwiększają wydajność i obniżają koszty operacyjne

Oferująca usługi druku na różnych podłożach, w tym drewnie i tworzywie, firma Verhoef z Veldhoven (południe Królestwa Niderlandów) dwa lata temu zainstalowała maszynę Fujifilm Acuity B1 z opcją białego tuszu. Celem inwestycji było obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie jej jakości i tempa.

Nowe rolowe plotery drukująco-tnące i płaskie od Rolanda

Firma Roland DG zaprezentowała dwa nowe rozwiązania obsługujące szerszy zakres materiałów: serię ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu roll-to-roll i plotery płaskie UV VersaUV LEC2 z serii S. Jak podkreśla producent, nowe modele oferują optymalną jakość druku i szerszy zakres zastosowań. Wszystkie modele są już dostępne w całym regionie EMEA.

Papierowe etykiety DT z odpadów pokonsumenckich

Firma Avery Dennison wprowadziła na rynek niepowlekany materiał papierowy do produkcji etykiet, przeznaczony do termicznego zadruku bezpośredniego i zawierający przetworzone odpady pokonsumenckie pochodzące z recyklingu – rDT. Jak podaje producent, jest on wolny od BPA i ma certyfikat FSC, ma także identyczne właściwości jak standardowy papier DT, zarówno pod względem jego wyglądu, przetwarzania, drukowalności, jak i czytelności kodów kreskowych. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny produkt tego typu.

Portugalczycy rozwijają ofertę opakowań z nową maszyną EFI

Portugalski dostawca rozwiązań opakowaniowych, DS Smith Iberia, w ostatnim czasie zainstalował w swoim zakładzie w Lizbonie sześciokolorową, jednoprzebiegową maszynę EFI Nozomi C18000 Plus do inkjetowego druku na tekturze falistej. Dzięki tej inwestycji firma zamierza nadal rozwijać swoją ofertę i zwiększyć możliwości produkcyjne.

Duńczycy redukują czas narządzania, ilość makulatury i koszty czyszczenia maszyny

Duńska drukarnia Kandrup z Kopenhagi była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt na zadrapania.

Mobilna drukarka etykietująca o wysokiej wydajności

Firma SATO rozbudowała swoją gamę rozwiązań do etykietowania o mobilną drukarkę PV4. Urządzenie jest przeznaczone do pracy na wszystkich etapach łańcucha dostaw, w szerokim zakresie środowisk, gdzie kluczowe znaczenie mają niezawodność, wysoka wydajność i precyzja, jak np. centra logistyczne i dystrybucyjne. Te oraz inne sektory są podatne na słabą jakość i niedokładność systemów etykietowania, które mogą doprowadzić do mniejszego zadowolenia klientów.

Cyberochrona firm i instytucji przed złośliwym oprogramowaniem

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Linia do produkcji termicznych materiałów etykietowych bez podkładu

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Zdalne monitorowanie urządzeń kontroli ładunku elektrostatycznego

Brytyjski producent producent urządzeń do kontroli elektrostatyki, czyszczenia wstęgi i technologii sprężonego powietrza – Meech International – zaprezentował swoje najnowsze rozwiązanie do zdalnego kontrolowania poziomu ładunku elektrostatycznego – SmartControl Touch. To nowoczesne urządzenie umożliwia zdalne monitorowanie, sterowanie i ustawianie wydajności belek jonizujących Hyperion. SmartControul Touch, mogący obsłużyć kilka belek jednocześnie, wyposażony jest w zintegrowany ekran dotykowy; współpracuje również z telefonem komórkowym, tabletem lub inną klawiaturą.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.