Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Polkos zaprasza na prezentację ploterów

W siedzibie bydgoskiego dystrybutora funkcjonuje showroom otwarty dla klientów. Na miejscu można zapoznać się z możliwościami oferowanych przez Polkos urządzeń.

Głowice Xaar 502 na wyposażeniu Domino C-Series Plus

Brytyjska firma Domino Printing zdecydowała się na zastosowanie w swoim urządzeniu C6000+ głowic drukujących Xaar 502 GS15 O, korzystających z technologii TF oraz PrecisionPlus.

Durst rozszerza ofertę serii Tau 330

Najnowsze osiągnięcia firmy Durst w dziedzinie jednoprzebiegowego inkjetowego druku etykiet – maszyna Tau 330 RSC, zintegrowana z rozwiązaniem hybrydowym OMT Xflex X6, oraz workflow Web2Print zostaną zaprezentowane na tegorocznym Labelexpo.

Recyl na Labelexpo 2017

Na zbliżających się targach Labelexpo Europe, firma Recyl zaprezentuje rozwiązania do czyszczenia wałków, tulei rastrowych i form drukowych. Będą to zupełnie nowe urządzenia oraz środki chemiczne. Prezentowane produkty będą stanowić kompleksowe rozwiązania dla drukarń fleksograficznych.

API Holonique Boutique: nowy wymiar markowego opakowania

Firma API Group wprowadziła na rynek nowy pakiet usług o nazwie Holonique Boutique. Jest to swoisty „przewodnik” po świecie hologramów i projektów 3D, stworzony przez zespół specjalistów pod przewodnictwem Davida Petersa, Creative Development Managera API.

Chroma instaluje maszynę Komori

Internetowa drukarnia chromadruk.pl rozszerzyła swój park maszynowy o urządzenie drukujące firmy Komori. W Chromie zainstalowano pięciokolorową, offsetową maszynę arkuszową Lithrone L-540 H z pięcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą i hybrydowym systemem suszenia UV/H-UV (inaczej eUV).

Cosmo Films poszerza swoją ofertę

Firma Cosmo Films, międzynarodowy dostawca folii wykorzystywanych do produkcji opakowań, etykiet oraz laminowania, rozszerza swoją ofertę o produkty do bezpośredniego druku termicznego (Direct Thermal Printable).

ErgoTronic AutoRun od KBA

Obecnie na rynku poligraficznym wiodącym trendem jest automatyzacja procesu, niewymagająca manualnej interwencji operatora. Możliwość wielopłaszczyznowego monitorowana przebiegu produkcji za pośrednictwem mobilnych urządzeń stanowi istotne udogodnienie dla użytkowników maszyn.

Grupa August Faller zamówiła system Heidelberg Primefire 106

Drukarnia z Waldkirch nieopodal Freiburga będzie jednym z pierwszych na świecie odbiorców cyfrowego systemu Heidelberg Primefire 106 do produkcji opakowań farmaceutycznych.

Derya instaluje kolejną maszynę Horizon w drukarni Chroma w Żarach

Firma Derya sp. z o.o., autoryzowany dystrybutor japońskich maszyn Horizon w Polsce, zainstalowała urządzenie Stitchliner 5500 w drukarni Chroma w Żarach. Jest to już szósta maszyna tego typu, zainstalowana w Chromie.

Z ostatniej chwili

Choć wakacje w pełni, myślami jesteśmy już przy wydarzeniach jesiennych. We wrześniu zapraszamy na organizowane podczas FestiwalDruku.pl warsztaty z cyklu Mini-Akademia Zarządzania Barwą oraz targi Labelexpo, w październiku zaś na konferencję „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 19–20 października w hotelu Primavera w Jastrzębiej Górze. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji pokoju w hotelu Primavera (tel. 58 774 45 51), gdyż gwarancję dostępności pokoi w tym obiekcie uzyskaliśmy tylko do 16 września br.

Poznaj 8 powodów, dla których warto wybrać naświetlarkę Esko. Pobierz bezpłatny przewodnik po naświetlarkach do fleksografii:
http://go.esko.com/l/133071/2017-07-19/2q38fg

reklama

W siedzibie bydgoskiego dystrybutora funkcjonuje showroom otwarty dla klientów. Na miejscu można zapoznać się z możliwościami oferowanych przez Polkos urządzeń.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu