Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Agfa Anapurna H2050i LED w AdRepublic

Park sprzętowy firmy produkcyjno-reklamowej AdRepublic z Michałowa-Reginowa k. Warszawy powiększył się o innowacyjny ploter Agfa Anapurna H2050i LED. To pierwsze w historii tego przedsiębiorstwa urządzenie bazujące na technice inkjet UV, wyposażone w energooszczędne promienniki UV LED. Rozszerzyło ono możliwości przedsiębiorstwa w zakresie zadrukowywania różnorodnych mediów, zwłaszcza sztywnych. Dzięki temu część prac zlecanych dotychczas przedsiębiorstwom zewnętrznym lub odrzucanych z uwagi na uwarunkowania technologiczne, jest tu obecnie z powodzeniem realizowana.

Automatyzacja dzięki Xerox Versant

Lepsza jakość druku, szerszy wybór mediów i zaawansowane możliwości wykończenia – to, zdaniem producenta, atuty nowej rodziny Versant: Xerox Versant 180, Versant 180 Performance Package i Versant 3100.
„Możliwości produkcyjne i automatyzacyjne urządzeń Versant w połączeniu z modułami wykańczania druku już w tej chwili określiły standardy realizowania usług związanych z drukowaniem na całym świecie” – mówi Ragni Mehta, wiceprezes i general manager, Cut Sheet Business, Xerox.

iPackManager w Masterpress

Masterpress to przykład przedsiębiorstwa, w którym firma Infosystems SA zrealizowała zupełnie nową strategię dotyczącą wdrożeń tworzonych przez siebie systemów zarządzania. Ta działająca na rynku poligraficznym od 18 lat firma w ciągu zaledwie pięciu miesięcy zaimplementowała w olsztyńskiej drukarni pełny system iPackManager, co stało się jednym z rekordów nie tylko dla niej samej, ale także dla konkurencyjnych dostawców podobnych rozwiązań.

Piąty Gallus RCS 330 w drukarni Grafpol B.M. Meszkes

W ostatnich tygodniach w drukarni Grafpol B.M. Meszkes w Bydgoszczy rozpoczęła pracę kolejna, piąta już maszyna wąskowstęgowa Gallus RCS 330. Tym samym drukarnia Grafpol stała się posiadaczem największego parku maszyn RCS 330 w Polsce. Właściciel drukarni, Bogusław Marek Meszkes, uznał, że ten model maszyny Gallus oferuje dokładnie te możliwości produkcyjne, które są niezbędne przy pracach realizowanych w Grafpolu.

Cyfrowe drukarki DTG od Ricoh

Na tegorocznej Fespie Ricoh prezentuje po raz pierwszy dwie cyfrowe drukarki do bezpośredniego druku na tekstyliach (DTG) – Ricoh Ri 3000 i Ri 6000 (hala B4L, stoisko C10).

HP oferuje mobilne stacje robocze

Firma HP Inc. zaprezentowała mobilne stacje robocze HP ZBook, mieszczące potencjał komputera stacjonarnego HP Z w lekkiej mobilnej formie, posiadające m.in. profesjonalną kartę graficzną przeznaczoną do treści 3D oraz procesor klasy serwerowej.

Inca Digital po raz pierwszy na Fespie

Inca Digital, brytyjski producent technologii inkjetowych, po raz pierwszy samodzielnie zaprezentuje się na targach Fespa 2017 (hala A4, stoisko D51. Zwiedzający mogą liczyć na interesujący, niezwykły pokaz nowych produktów i technologii – „magia” inkjetowych innowacji objawi się podczas specjalnego występu profesjonalnego iluzjonisty, zwycięzcy The Magic Circle Close-Up Magician of the Year 2017.

OKI na targach Fespa 2017

OKI Europe zaprezentuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń dla rynku poligraficznego na największych targach druku wielkoformatowego – Fespa 2017 (stoisko B5-A52) w Hamburgu. Na stoisku można będzie obejrzeć wszystkie urządzenia dla rynków profesjonalnych w jednym miejscu. Producent najwięcej miejsca poświęci serii ploterów ekosolwentowych Color Painter, która została poszerzona o nowy model E-64s. Ten zdobywający wiele nagród model pokazał, że możliwości druku wielkoformatowego mogą być dostępne również dla szerszego grona odbiorców.

Kolbus na targach Interpack 2017

Wśród wystawców tegorocznych targów Interpack 2017, odbywających się w dniach 4–10 maja w Düsseldorfie, znajdzie się po raz kolejny firma Kolbus – niemiecki producent zaawansowanych rozwiązań introligatorskich, m.in. w zakresie produkcji opakowań luksusowych. Na jej stoisku (nr D86 w pawilonie 8b), będzie prezentowany – znany już choćby z wystawy drupa 2016 – modułowy system BOXline, oferujący wysoki poziom automatyzacji, wydajności i elastyczności. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju przez cały okres trwania targów będą na nich obecni przedstawiciele firmy Introzap – polskiego przedstawicielstwa marki Kolbus.

HP dla tych, co dużo drukują

Firma HP wprowadziła na polski rynek nowe urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet GT 5820, zaprojektowane z myślą o indywidualnych użytkownikach, którzy dużo i często drukują. Stanowi ono rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują wydajnego oraz bezprzewodowego urządzenia z systemem stałego zasilania w atrament.

Z ostatniej chwili

W dniach 2–4 czerwca plac Wolności już po raz drugi zamieni się w Miasteczko Literackie, obejmujące targi książki, spotkania autorskie, warsztaty i koncerty. Do Opola zawitają m.in. Artur Andrus, Katarzyna Grochola, Marcin Meller, Remigiusz Mróz, Wojciech Jagielski, Marcin Kydryński, Edyta Jungowska, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Łukasz Orbitowski i wielu innych. Chętni napiszą II Wielkie Opolskie Dyktando wraz z vlogerką Pauliną Mikułą i Mistrzem Mowy Polskiej Arturem Andrusem. Atrakcją będą również liczne warsztaty i koncerty. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Fabryka Inspiracji PL i Miasto Opole, a targów książki drukarnia Opolgraf.

Praca nad czerwcowym wydaniem wre. Niemniej zapraszamy Państwa do jego współtworzenia.

Poruszymy następujące zagadnienia:

podłoża drukowe
rozwiązania konwencjonalne i hybrydowe w maszynach poligraficznych
rynek maszyn używanych, serwis i obsługa posprzedażna
obróbka po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
sposoby zabezpieczania druków i ochrony marki.

Tematy zestawień w tym numerze:

rynek maszyn używanych (serwis, obsługa i usługi instalacyjne)
dostawcy rozwiązań do obróbki po druku i uszlachetniania
dostawcy podłoży do druku.

Zachęcamy do zamieszczenia informacji o Państwa ofercie na naszych łamach.

Zespół „Świata DRUKU”

Już jutro (25 czerwca) część branży poligraficznej związana z tekturą falistą spotka się w ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym Molo w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim na VI Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Życzymy ciekawych referatów, inspirujących dyskusji, nawiązania owocnych kontaktów i... dobrej zabawy. Czekamy na Państwa.

Zespół „Świata DRUKU”

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu