Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

UPM wprowadza nową folię PE

Fiński producent materiałów etykietowych rozszerza swoją ofertę materiałów adresowanych do europejskich odbiorców o nową folię pochodzenia roślinnego. UPM Raflatac rekomenduje folię RafBio PE 85 do stosowania na butelkach i pojemnikach wykorzystywanych w produkcji opakowań na produkty kosmetyczne i chemię domową.

Nowy atrament Xerox zmieni ekonomię komercyjnego druku atramentowego?

Firma Xerox zaprezentowała nowe atramenty High Fusion Ink opracowane specjalnie dla maszyny Xerox Trivor 2400 High Fusion Inkjet Press, umożliwiające zadruk powlekanych mediów offsetowych na Xerox Trivor 2400, bez konieczności angażowania pośrednich procesów powleczenia papieru, stosowania primerów lub inwestowania w dodatkowe urządzenia.

Fluorescencyjny kolor specjalny od Ricoh

Japońska firma zaprezentowała swój nowy toner specjalny w kolorze Neon Pink, który został opracowany z myślą o najnowszej serii kolorowych systemów Ricoh na papier cięty – Pro C7100X. Są to urządzenia do cyfrowego druku produkcyjnego wyposażone w piątą stację na kolor specjalny (dotychczas biały, przezroczysty lub neon yellow).

Onyx Hub oprogramowaniem roku w USA

Hub, najnowszy produkt amerykańskiej firmy Onyx Graphics, zdobył nagrodę produktu roku w kategorii „Oprogramowanie webowe” przyznawaną przez stowarzyszenie SGIA (Specialty Graphic Imaging Association). Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 222 produkty 70 firm. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas październikowych targów SGIA Expo w Nowym Orleanie.

Nowe systemy wysokonakładowe Sharp

Do oferty wysokonakładowych systemów wielofunkcyjnych Sharp trafiły dwa nowe urządzenia: MX-6580N i MX7580N. Japoński producent obiecuje wysoką szybkość, funkcjonalność i różnorodne możliwości wykańczania dokumentów.

Urządzenia firmy Primera będą współpracować z oprogramowaniem ColorGATE

Firma Primera Technology, specjalizująca się w produkcji specjalistycznych urządzeń drukujących poinformowała, że oprogramowanie RIP Productionserver firmy ColorGATE Digital Output Solutions będzie oferowane z cyfrowymi drukarkami do etykiet Primera CX1200e i cyfrowymi systemami do końcowej obróbki etykiet FX1200e.

Mimaki przedstawia nowe systemy druku/cięcia

Firma Mimaki, japoński producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów cięcia, ogłosiła wprowadzenie nowych rozwiązań UV LED z zakresu druku i cięcia z roli na rolę – Mimaki UCJV300-160 i UCJV150-160. Maszyny z serii UCJV mają trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2017 r.

Nowy system CtP firmy Screen

Firma Screen Graphic Solutions zakończyła prace nad nową naświetlarką termiczną CtP PlateRite Ultima 16000N. Urządzenie naświetlające płyty mieszczące do 16 arkuszy A4 trafi do sprzedaży jeszcze we wrześniu br.

Nowości w ofercie firmy Eizo

Firma Eizo wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele paneli dotykowych do zastosowań przemysłowych i medycznych. DuraVision FDF2382WT o przekątnej ekranu 23” i rozdzielczości 1920 x 1080 (full HD) oraz DuraVision FDS1782T z przekątną 17” i rozdzielczością 1280 x 1024.

Rozwiązanie Müller Martini wygrywa 2017 Swiss Industry 4.0 Award

Podczas dorocznej konferencji Swiss Industry 4.0, odbywającej się w ośrodku TRAFO Culture and Congress w Baden, firma Müller Martini została uhonorowana nagrodą 2017 Swiss Industry 4.0. Komisja konkursu doceniła linię niskonakładowej produkcji książek (również pojedynczych egzemplarzy) opracowaną przez Müller Martini w ramach autorskiej strategii Finishing 4.0.

Z ostatniej chwili

Izraelska firma Scodix specjalizująca się w rozwiązaniach do cyfrowego uszlachetniania, rozszerzyła zakres rekomendowanych podłoży drukowych o nowe papiery niepowlekane wiodących producentów z całego świata: Arctic Paper, Arjowiggins, Gruppo Cordenons SpA, Mohawk Paper, Favini, Neenah Paper oraz Fedrigoni.

W drukarni db Print Polska z Grodziska Mazowieckiego zainstalowano pierwszy w Polsce system CtP bazujący na pełnoformatowej naświetlarce Avalon N8-90 XT, sterowany najnowszą wersją workflow Apogee 10. W ostatnim czasie firma db Print Polska uzyskała certyfikat Ugra potwierdzający zgodność produkcji ze specyfikacją PSO.

Fiński producent materiałów etykietowych rozszerza swoją ofertę materiałów adresowanych do europejskich odbiorców o nową folię pochodzenia roślinnego. UPM Raflatac rekomenduje folię RafBio PE 85 do stosowania na butelkach i pojemnikach wykorzystywanych w produkcji opakowań na produkty kosmetyczne i chemię domową.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu