Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Atramenty do kontaktu z żywnością od Domino

Firma Domino Digital Printing Solutions poinformowała o dostępności nowego, 7-kolorowego zestawu atramentów, przeznaczonego do użytku na cyfrowej maszynie drukującej Domino N610i. Seria UV95, której premiera odbyła się podczas targów Labelexpo 2019, może być stosowana do druku opakowań i etykiet na produkty spożywcze.

Nowe atramenty do sitodruku na polskim rynku

Firma Lynx Deutschland, oferująca rozwiązania dla druku cyfrowego (także wielkoformatowego), komunikacji wizualnej, a także branży reklamowej, wykańczania tkanin oraz sitodruku, poinformowała o planowanym uruchomieniu na rynku polskim (oraz w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach) dystrybucji farb i materiałów do sitodruku tureckiego producenta Feteks. W asortymencie tej marki znajdują się farby wodne na bazie poliuretanu i akrylu, systemy plastizolowe i systemy wywabowe (discharge) oraz materiały pomocnicze i akcesoria do sitodruku tekstylnego.

Rozszerzona współpraca słoweńskiej firmy z Comexi

Termoplasti-Plama, jedna z największych słoweńskich firm zajmujących się kompleksową produkcją opakowań elastycznych, zdecydowała się na poszerzenie swojego parku maszynowego o zaawansowane rozwiązanie Comexi do druku fleksograficznego – maszynę F1, która została wyposażona w robota do jej obsługi. Ze względu na lokalizację firmy w centrum Europy, instalacja będzie pełnić jednocześnie rolę salonu wystawowego hiszpańskiego producenta, aby ułatwić klientom z regionu poznanie zalet tej technologii.

Kolejny kontrakt subskrypcyjny Heidelberga w Polsce

Producent opakowań i artykułów reklamowych Karl Knauer w Pniewach podpisał kolejny w Polsce kontrakt w oparciu o model subskrypcyjny Heidelberga i maszynę Speedmaster XL 106-6+LYYL UV. Zgodnie z zapisami umowy Karl Knauer otrzymuje w pakiecie wszystko to, co jest potrzebne do zagwarantowania odpowiedniej wydajności i zwiększenia możliwości produkcyjnych w druku offsetowym w formacie arkusza 106 × 75 cm. Oznacza to dostarczenie przez firmę Heidelberg maszyny, zapewnienie ciągłości dostaw materiałów eksploatacyjnych, części zamiennych, usług serwisowych, odpowiedniej integracji na poziomie informatycznym z systemem produkcyjnym Karl Knauer oraz stałego monitorowania wydajności.

Nowe rozwiązanie do łatwego tworzenia miarodajnych proofów

Firma GMG Color poinformowała o opracowaniu cyfrowego rozwiązania o nazwie GMG ColorCard, stanowiącego połączenie wydajności i precyzji spektrofotometru z fizycznym wydrukiem próbnym. Umożliwia ono proste i szybkie wydrukowanie cyfrowej karty kolorów w drukarce atramentowej – wystarczy wprowadzić podstawowe parametry (kolor docelowy, rodzaj farby, proces druku i podłoże) wybrać i kliknąć przycisk „drukuj” w aplikacji GMG ColorCard. Jak zapewnia producent, ponowne drukowanie tej samej karty kolorów daje wysoce powtarzalne rezultaty.

Norwegowie z nową maszyną Nilpeter

Jeden z największych norweskich producentów etykiet samoprzylepnych, firma Skanem Stavanger, należąca do Grupy Skanem, zainwestowała jesienią ubiegłego roku w nową 9-kolorową maszynę wąskowstęgową marki Nilpeter – model FA-22. To wysokowydajne rozwiązanie przeznaczone jest do zadrukowywania i uszlachetniania różnorodnych podłoży.

Nowe przenośne skanery Brother

Modele Brother DS-640, DS-740D oraz DS-940DW to mobilne skanery przeznaczone dla małych i średnich firm oraz osób, które często pracują poza biurem. Nowe modele odznaczają się lekką i poręczną konstrukcją, mogą skanować do 15 str./min., zarówno w trybie kolorowym, jak i monochromatycznym.

Rusza oficjalna sprzedaż Accurio C14000

Konica Minolta wprowadza do swojej oferty nowe, premierowe rozwiązanie do produkcji wysokonakładowej – model Accurio C14000. Od 14 lutego można – kontaktując się z polskimi oddziałami firmy – uzyskać szczegółowe informacje na temat tej maszyny. Jak podkreśla jej producent, bogate możliwości urządzenia pozwalają na zwiększenie wydajności i satysfakcji użytkowników, a co za tym idzie – umożliwiają rozwój ich biznesu. Dzieje się to m.in. dzięki wysokiej automatyzacji, która ma zapewnić oszczędności czasowe oraz finansowe, gwarantując większe korzyści i szybszy zwrot z inwestycji.

Granpak po raz trzeci inwestuje w technologię drukowania Koenig & Bauer

W drukarni Granpak z Andrychowa od niedawna pracuje nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 106-6+L. To trzecie już rozwiązanie marki Koenig & Bauer dostarczone na przestrzeni ostatnich kilku lat do tego prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Maszyna stanowi część projektu inwestycyjnego firmy Granpak, realizowanego pod nazwą „Innowacyjne opakowanie kartonowe o unikalnych cechach konstrukcyjnych i użytkowych”. Zakup został częściowo sfinansowany ze środków w unijnych w ramach „Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014–2020”.

Mimaki na targach Fespa 2020

Podczas targów Fespa Global Print Expo 2020 (Madryt, 24–27 marca br.) główną atrakcją na stoisku firmy Mimaki Europe będzie nowa hybrydowa maszyna do cyfrowego druku na tekstyliach – Tx300P-1800 MkII. Oprócz niej producent pokaże ponad 15 rozwiązań, m.in. zupełnie nową solwentową drukarkę wielkoformatową SWJ-320EA, płaską, wielkoformatową drukarkę atramentową UV JFX200-2513 EX i dwa modele wprowadzonej niedawno serii Plus w sektorze druku wielkoformatowego. Goście będą mogli także poznać technologię druku 3D firmy Mimaki (dostępne będą pełnokolorowe próbki wykonane na drukarce 3DUJ-553), ponadto wiele kreatywnych zastosowań druku zaczerpniętych z historii sukcesów klientów, partnerów i współpracowników producenta.

Z ostatniej chwili

Australijskie przedsiębiorstwo Aldus Pty Limited poinformowało o przejęciu biznesu API Foils Europe (z wyłączeniem oddziałów zlokalizowanych w Holandii i Azji) i stworzeniu nowej firmy o nazwie API Foilmakers Limited. Na jej czele stanie Will Oldham, który piastował stanowisko dyrektora zarządzającego w latach 2012ؘ–2015, wraz z kluczowymi osobami należącymi do najwyższej kadry zarządczej.

Firma Domino Digital Printing Solutions poinformowała o dostępności nowego, 7-kolorowego zestawu atramentów, przeznaczonego do użytku na cyfrowej maszynie drukującej Domino N610i. Seria UV95, której premiera odbyła się podczas targów Labelexpo 2019, może być stosowana do druku opakowań i etykiet na produkty spożywcze.

Firma Igepa Polska, dystrybutor papierów poligraficznych, podłoży do opakowań, papierów biurowych oraz materiałów dla reklamy, poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa zarządu spółki. Dotychczas sprawujący tę funkcję Przemysław Januszko, po 20 latach pracy operacyjnej w branży papieru i podłoży do druku, z dniem 16 marca 2020 r. zostanie członkiem Rady Nadzorczej Igepa Polska. Stanowisko prezesa zarządu obejmuje Paweł Kacperski, doświadczony menadżer z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak International Paper i Paged.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.