Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Niemiecka firma przesuwa granice fleksodruku z technologią Flexcel NX

Zecher GmbH, producent wałków rastrowych z siedzibą w niemieckim Paderborn, z powodzeniem zakończył projekt mający pokazać, jak spójne, wysokiej jakości wyniki można uzyskać w przypadku różnych opakowań wykonanych techniką fleksodruku przy użyciu kolorów procesowych CMYK i zaawansowanych technologii. Projekt zrealizowany we współpracy z wieloma partnerami, w tym z firmą Miraclon, która dostarczyła płyty, miał udowodnić, że fleksodruk umożliwia odwzorowanie jednolitego koloru i obrazu na różnych podłożach.

Pierwsza instalacja nowego plotera firmy Agfa w Ameryce Płn.

Cameron Advertising – kanadyjska drukarnia wielkoformatowa, specjalizująca się w produkcji cyfrowej i sitodrukowej z zakresu VisCom, stała się pierwszym użytkownikiem nowego plotera – Jeti Tauro H3300 UHS. Jego producent – firma Agfa – oficjalnie zaprezentował nowe rozwiązanie podczas niedawnego, marcowego webinarium, którego gościem specjalnym był Dan Deveau – właściciel i prezes Cameron Advertising.

Farby UV o wysokich właściwościach w zakresie odbarwiania

Firma Zeller+Gmelin poinformowała, że jej serie farb offsetowych UV do druku reklam (Uvalux U40 Commercial) oraz do druku opakowań na żywność (Uvalux FCM U41) uzyskały bardzo dobre wyniki w testach odbarwiania, i tym samym otrzymały stosowne certyfikaty przyznawane przez międzynarodowe stowarzyszanie INGEDE.

Pionierski projekt HP i Forda, wykorzystujący odpady 3D

Ford i HP poinformowały o sukcesie podjętej współpracy. Firmy znalazły sposób na przedłużenie żywotności wykorzystanych proszków i części drukowanych w 3D, zamieniając je w formowane wtryskowo komponenty do ciężarówek. Jak zapewniają, uzyskane części oferują stały standard trwałości i jakości oferowany przez markę Ford, dodatkowo tworzą zamknięty obieg odpadów. To pierwsze tego typu działanie w branży.

Nowa maszyna drukująca w formacie B2 w Scandinavian Print Group

W grudniu ubiegłego roku szczecińska drukarnia Scandinavian Print Group poszerzyła swój park maszynowy o kolejne rozwiązanie marki HP. Maszynę HP Indigo w formacie B2 dostarczyła i zainstalowała firma Digiprint.

Wydrukujemy.to z nową maszyną cyfrową

Drukarnia cyfrowa Wydrukujemy.to zainstalowała trzecią już maszynę Konica Minolta. Tym razem wybór padł na urządzenie do wielokolorowej, wysokonakładowej produkcji realizowanej w technologii cyfrowej – AccurioPress C12000. Jak podkreśla zarząd drukarni, wybór tego rozwiązania podyktowany był przez wysoką jakość druku maszyny, jej prostą obsługę oraz sprawdzony serwis dostawcy.

Brytyjczycy zwiększają możliwości produkcyjne z maszyną Durst

Firma VGL, mająca siedzibę w Reading w hrabstwie Berkshire, w ostatnim czasie poszerzyła park maszynowy o kolejną maszynę marki Durst – Rhotex 325. Celem inwestycji jest sprostanie zmieniającym się wymaganiom rynku poprzez zwiększenie elastyczności i wydajności produkcji oraz zagospodarowanie nowego obszaru, jakim jest zadruk materiałów typu stretch, a także papierów transferowych i tekstyliów.

Zwiększony potencjał produkcyjny drukarni Solidbox

Drukarnia opakowań Solidbox z Wieprza k. Andrychowa, obsługująca głównie klientów z branży spożywczej w zakresie systemów POS i opakowań kartonowych, w ciągu ostatniego roku znacząco zwiększyła wolumen zamówień, co przełożyło się na wzrost zatrudnienia o niemal 100%. Możliwości rozwoju w trudnym czasie pandemii zagwarantował uzyskany patent na innowacyjny system kaszerowania opakowań, dzięki któremu firma otrzymała dotację unijną i w 2020 r. zakupiła nowe maszyny potrzebne do produkcji w formacie B0+. Poza urządzeniami do sztancowania, kaszerowania, składarko-sklejarką i systemem CTP była to maszyna Rapida 164-5+L ALV2 marki Koenig & Bauer (CEE). Także w ubiegłym roku firma przeniosła produkcję do nowej, większej hali.

Duma Druck przechodzi na technologię cyfrową

Drukarnia Duma Druck ze Stuttgartu jako pierwsza w Niemczech zainstalowała cyfrową maszynę Xeikon SX30000. Tym samym firma, specjalizująca się w offsetowej produkcji ulotek, broszur, etykiet i małych folderów, pomimo braku trudności w czasie pandemii, zdecydowała się na zmianę profilu działalności na cyfrowy.

Ulepszone narzędzie do zarządzania przepływem pracy

Firma Esko zaprezentowała nową wersję swojego sztandarowego oprogramowania Automation Engine przeznaczonego do zarządzania przepływem pracy. Jak podał producent, rozwiązanie to zyskało nowe funkcjonalności oraz po raz pierwszy jest dostępne w modelu SaaS (Software as a Service), dzięki czemu oferuje większą wydajność pracy i łatwiej je wdrożyć.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.