Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Interket ponownie wybiera maszynę MPS

W brytyjskim zakładzie w Whaley Bridge, produkującym etykiety, należącym do grupy Interket, rozpoczęła pracę nowa, ośmiokolorowa, w pełni zautomatyzowana maszyna fleksograficzna MPS EFA 530. Jest to już siódme rozwiązanie tej marki w grupie Interket i trzecie w Wielkiej Brytanii.

Agfa na targach RemaDays Warsaw 2020

Główną atrakcją stoiska firmy Agfa podczas targów RemaDays Warsaw (12–14 lutego br., Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie) będzie płaski ploter Anapurna FB2540i LED. Z myślą o zwiedzających przygotowywane są prezentacje pracującego urządzenia, z uwzględnieniem różnorodnych podłoży, jakie można w nim zastosować. Goście targowi będą mieli również do dyspozycji liczne próbki wydruków, wykonanych z udziałem wielkoformatowych rozwiązań Agfa, zarówno na sztywnych jak i na giętkich substratach.

Niemiecka drukarnia z maszyną TS 5000 LED

Drukarnia Stiefel Digitalprint GmbH, działająca w ramach grupy Stiefel – jednego z największych producentów map ściennych w Europie – zainstalowała w połowie września 2019 r. maszynę Teckwin Shark 5000 LED. Dystrybutorem rozwiązań chińskiej marki w naszym regionie jest firma Magenta Vision.

Ricoh rozszerza portfolio inteligentnych urządzeń drukujących

Ricoh wprowadził do sprzedaży kolejne modele z nowej generacji inteligentnych wielofunkcyjnych urządzeń drukujących (MFP). Modele IM C300, IM C300F, IM C400F i IM C400SRF działają w oparciu o platformę Ricoh Always Current Technology, zapewniającą natychmiastowy dostęp do aktualizacji i szerokiej gamy dodatkowych aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu możliwości MFP można szybko rozwijać o nowe funkcje i elastycznie dostosowywać do konkretnych potrzeb działu czy firmy.

Ekranowy tablet piórkowy dla początkujących

Na rynku pojawił się nowy ekranowy tablet piórkowy – Wacom One. Został on zaprojektowany z myślą o osobach rozpoczynających swoją przygodę z grafiką lub wymagających wydajnego narzędzia, które pozwoli cyfrowo utrwalać pomysły, tworzyć szkice czy robić odręczne adnotacje na dokumentach. W pakiecie z urządzeniem jest bonusowy pakiet oprogramowania, jest więc od razu gotowy do pracy. Tablet jest kompatybilne z komputerami z systemem Windows i Mac OS X, a także wybranymi urządzeniami z systemem Android.

Epson wprowadza na rynek 12-kolorowe drukarki i proofery

Firma Epson ogłosiła wprowadzenie na rynek swoich pierwszych 12-kolorowych drukarek wielkoformatowych, należących do rodziny SureColor – 24-calowej SC-P7500 i 44-calowej SC-P9500. Jak podaje producent, modele te oferują najszerszą w historii przestrzeń kolorów z 99-proc. pokryciem skali Pantone oraz niezawodne odwzorowanie na potrzeby profesjonalnego proofingu i wymaganą w przypadku druku wysokonakładowego wydajność. Zostały opracowane z myślą o projektantach, artystach i fotografach.

Niemcy inwestują w system Xeikon CX3

Niemiecka drukarnia etykiet InForm Etiketten zainwestowała we flagowy produkt Xeikon do druku cyfrowego na bazie suchego tonera – model CX3. Jest to już kolejne, po modelu 3300, rozwiązanie tej marki w zakładzie w Ansbach k. Norymbergi.

Pierwsza drukarka produkcyjna Kyocera

Firma Kyocera Document Solutions, należąca do Kyocera Corporation i dostarczająca rozwiązania do druku dla małych biur i gospodarstw domowych, wprowadziła na rynek swoją pierwszą kolorową atramentową drukarkę produkcyjną – TASKalfa Pro 15000c. Jak podaje japoński producent, nowy produkt w portfolio stanowi kolejny krok w jego dywersyfikacji i ma być bezkonkurencyjny w segmencie rynku produkcyjnego pod względem kosztów eksploatacji.

Xaar pokazał nowe możliwości druku

Producent głowic drukujących, firma Xaar, zaprezentował nową technologię natryskiwania tuszu o nazwie Ultra High Viscosity, która wykorzystuje technologie TF i High Laydown. Oferuje ona druk atramentami o wysokiej lepkości – nawet 100 centypauzów (lepkość dynamiczna), podczas gdy większość głowic drukujących może wyrzucać materiały o lepkości 10–25 cP. Stwarza to wiele nowych możliwości aplikacji atramentowych dla producentów OEM i producentów wykorzystujących technologię Xaar.

Holendrzy i Francuzi ponownie wybierają maszyny Nilpeter

Francuska grupa Albéa ponownie zainwestowała w rozwiązania marki Nilpeter, kupując do swoich oddziałów w Polsce, Indiach i Brazylii nowe maszyny serii FA. Współpraca między firmami sięga roku 2008, kiedy Albéa, poprzez swój były oddział w Wielkiej Brytanii, Betts Group, nabyła dwie maszyny FA-4 dla lokalizacji w Indiach i Indonezji. Także holenderska grupa Geostick, posiadająca w trzech zakładach produkcyjnych w Utihoorn, Heumen i Hadze już siedem maszyn marki Nilpeter, zdecydowała się na dodanie do linii produkcyjnej kolejnych dwóch maszyn FA-17. Zostały one zainstalowane w zakładzie w Hadze.

Z ostatniej chwili

Zapewnienie bezpieczeństwa danych, postępująca automatyzacja oraz wdrażanie sztucznej inteligencji – to główne wyzwania, przed którymi stanie branża druku w 2020 r. Z prognozy ekspertów firmy Canon wynika też, że coraz prężniej będą się rozwijały techniki wykorzystywane do dekoracji wnętrz i wystroju miejsc publicznych.

W brytyjskim zakładzie w Whaley Bridge, produkującym etykiety, należącym do grupy Interket, rozpoczęła pracę nowa, ośmiokolorowa, w pełni zautomatyzowana maszyna fleksograficzna MPS EFA 530. Jest to już siódme rozwiązanie tej marki w grupie Interket i trzecie w Wielkiej Brytanii.

Kończymy właśnie prace nad styczniowym numerem „Świata DRUKU”, który przygotowujemy specjalnie z myślą o targach RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 12–14 lutego br.), i który będzie Państwu towarzyszyć podczas tego wydarzenia.
To już ostatni moment, by opublikować materiał reklamowy i PR-owy w tym wyjątkowym wydaniu naszego czasopisma, w którym skupiamy się przede wszystkim na tematyce poligrafii reklamowej, systemów komunikacji wizualnej, sitodruku i tampondruku, druku cyfrowego na tekstyliach, druku w małym i wielkim formacie, urządzeń do obróbki po druku, a także podłoży do druku. Zapraszamy!

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.