Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Kompleksowa produkcja tapet w technologii UVgel

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Intuicyjny Speedmaster 2020

Najnowsza generacja maszyn Speedmaster (pisaliśmy o niej w numerze 4/2020 „Świata DRUKU”) wyposażona została w system operacyjny Heidelberg User Experience (UX), który umożliwia całościową i intuicyjną obsługę wszystkich punktów styku z innymi systemami Heidelberga. Inteligentni asystenci, jednolity interfejs użytkownika i obsługa przez ekrany dotykowe upraszczają procesy produkcyjne. Ustawienia można wywołać jednym kliknięciem, intuicyjne wspomaganie operatora, innowacyjne sterowanie gestami i zintegrowane funkcje pomocy skracają czas wyszukiwania. Dzięki systemowi operacyjnemu Speedmastera szybko i sprawnie można korzystać ze wszystkich funkcji maszyny.

Nowe możliwości w druku etykiet

Canon zaprezentował nowe funkcjonalności i opcje konfiguracji w swojej cyfrowej maszynie do druku etykiet – LabelStream 4000. W nowej odsłonie maszyny twórcy wzięli pod uwagę potrzeby klientów i dodali możliwość druku dwoma nowymi kolorami – pomarańczowym oraz białym o wysokim stopniu krycia, a także położyli nacisk na poprawę efektywności samego rozwiązania.

Skuteczniejszy recykling opakowań elastycznych

Siegwerk, dostawca atramentów dla branży opakowań i etykiet, oraz firma APK AG, specjalizująca się w produkcji recyklatów z odpadów opakowaniowych, poinformowały o pomyślnym zakończeniu prób odbarwiania podwójnie zadrukowanych folii LDPE. Stanowi to duży postęp w globalnych działaniach mających na celu skuteczny recykling opakowań elastycznych.

Meteor poszerza portfolio o nowe głowice

Meteor Inkjet, dostawca elektroniki, oprogramowania, narzędzi i usług dla przemysłowego druku atramentowego, poinformował o wprowadzeniu do swojego portfolio nowych głowic drukujących firmy Epson – S1600 i S800 PrecisionCore (dołączą do serii S3200, której premiera odbyła się w 2019 r.). Meteor wraz z nowymi głowicami oferuje kompletny pakiet rozwiązań, obejmujący skalowalną elektronikę i kompleksowe oprogramowanie.

Folia do laminowania chroniąca powierzchnie przed bakteriami i grzybami

Drytac, producent materiałów samoprzylepnych, wprowadził na rynki Wielkiej Brytanii i Europy nową folię do laminowania, która chroni powierzchnie przed bakteriami i grzybami. Protac Antimicrobial składa się z teksturowanego poliestru oraz twardej powłoki wierzchniej. Dodatki niszczące mikrobiologiczną ścianę komórkową bakterii i grzybów hamują ich wzrost nawet przez piętnaście lat w warunkach wewnętrznych. Folia jest odporna na zarysowania i działanie chemikaliów, co pozwala na codzienne czyszczenie bez utraty skuteczności.

Londyńskie metro zaopatrzone w znaki bezpieczeństwa

Specjalizująca się w produkcji oznakowania londyńska firma FD Signs dostarczyła sieci transportu miejskiego w Londynie niemal 100 tys. grafik podłogowych ułatwiających zachowanie bezpiecznych odległości między pasażerami. Realizacja tak dużego zlecenia była możliwa dzięki dwóm maszynom typu roll-to-roll, w tym modelu Fujifilm Acuity LED 1600.

EFI Nozomi C18000 w firmie Digit Pack

Istniejąca od niedawna na polskim rynku firma Digit Pack, specjalizująca się w produkcji opakowań z tektury falistej, zainstalowała sześciokolorową, jednoprzebiegową maszynę do druku atramentowego LED – EFI Nozomi C18000. Inwestycja ta ma na celu rozwój działalności przedsiębiorstwa w zakresie zadruku tektury w technologii cyfrowej oraz wykorzystanie możliwości, jakie oferuje digitalizacja produkcji.

Pierwsza maszyna Mark Andy Evolution w Europie

Amerykański producent rozwiązań fleksograficznych, firma Mark Andy, poinformowała o pierwszej instalacji na terenie Europy maszyny z nowej serii Evolution, której światowa premiera miała miejsce na targach Labelexpo Europe we wrześniu 2019 r. Sześciokolorowy system rozpoczął pracę w niewielkiej francuskiej drukarni etykiet Colorado Etiquettes, gdzie dołączył do starszych modeli tej marki – 830 i 2200.

Antybakteryjna folia do laminacji

Derprosa, hiszpański producent folii dla przemysłu opakowaniowego i zastosowań poligraficznych, wprowadził na rynek folię do laminowania, która ma właściwości antybakteryjne. Na serię o nazwie BacterStop składają się produkty o dwóch rodzajach wykończenia – błyszczącym i matowym.

Z ostatniej chwili

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Firma OKI Europe poinformowała, że we współpracy z firmą Floralabels udostępnia europejskim organizacjom i firmom komercyjnym nośniki i grafiki do tworzenia naklejek podłogowych mających pomóc w zachowaniu dystansu społecznego. Jedna firma może otrzymać bezpłatnie jeden zestaw zawierający trwałe, samoprzylepne nośniki firmy Floralabels oraz pakiet grafik opracowanych przez OKI, przeznaczonych do użytku z drukarkami z serii C800.

IMI Europe organizuje praktyczny kurs wiedzy, którego tematyka dotyczyć będzie najważniejszych aspektów pomiaru i analizy właściwości fizycznych atramentów cyfrowych. Kurs poprowadzą eksperci firm Krüss, Malvern Panalytical i TA Instruments, którzy oprócz wiedzy teoretycznej zaprezentują w praktyce kluczowe urządzenia do charakteryzacji i pomiaru atramentów. Inkjet Ink Characterisation Practical Course odbędzie się w dniach 13–16 października 2020 r. w laboratoriach firmy Krüss w Hamburgu. Liczba osób ograniczona do 30.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.