Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe produkty Canon dla domowych biur i małych firm

Firma Canon zaprezentowała najnowsze modele drukarek Pixma G z systemem stałego zasilania. Są to urządzenia zaprojektowane z myślą o użytkownikach przetwarzających duże ilości drukowanych materiałów, zorientowanych na oszczędność kosztów eksploatacyjnych.

Premierowa instalacja Durst w Wielkiej Brytanii

Firma Icon Graphics z Milton Keynes w hrabstwie Buckinghamshire została pierwszym brytyjskim użytkownikiem siedmiokolorowej maszyny inkjetowej Durst Rho P10 250HS PLUS. Została ona opracowana z myślą o produkcji materiałów reklamowych i promocyjnych – oznakowań do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, materiałów POS/POP do małych i średnich opakowań oraz backlitów.

Nowa wytrzymała folia UPM

UPM Raflatac rozszerza ofertę przemysłowych rozwiązań etykietowych dla branży chemicznej, wprowadzając na europejski rynek nową folię samoprzylepną Synlite Xtra odporną na działanie czynników zewnętrznych.

Lintec wprowadza materiały samoprzylepne wielokrotnego użytku

Firma Lintec Europe (UK) zakończyła rok 2017 wprowadzeniem na rynek nowego materiału samoprzylepnego do wielokrotnego stosowania. Zgodnie z deklaracjami przedstawicieli firmy, ma być to przejaw jej systematycznego rozwoju, zapoczątkowanego 28 listopada 2016 – w dniu przejęcia przez macierzystą, japońską spółkę Lintec Corporation. Na mocy zawartej umowy wszystkie udziały firmy Lintec Graphics Films zostały przejęte przez europejski oddział Lintec Europe z siedzibą w holenderskim mieście Amstelveen. Proces integracji zakończył się przemianowaniem Lintec Graphic Films na Lintec Europe (UK), co miało miejsce 21 września 2017 roku.

Nowy firmware X-Rite eXact

Zintegrowane oprogramowanie ręcznych spektrodensytometrów X-Rite wchodzących w skład serii eXact zostało rozbudowane o funkcję Spot Color Tone Value (Wartość Tonalna Kolorów Spotowych), umożliwiającą weryfikację kolorów zgodnie z regulacjami najnowszego standardu ISO 20654. Zaktualizowane oprogramowanie w wersji 2.6.2187 zostało udostępnione do ściągnięcia na internetowej stronie firmy X-Rite.

Artlab.pl wdraża technologię UV LED

W listopadzie ubiegłego roku w warszawskiej firmie Artlab.pl rozpoczął pracę wielkoformatowy „hybrydowy” ploter Agfa Anapurna H3200i LED, umożliwiający bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych oraz giętkich. Jest to piąte urządzenie marki Agfa, które trafiło do tej firmy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nowa inwestycja umożliwiła firmie obsługę podłoży o szerokości do 3,2 m. oraz pozwoliła na zadrukowywanie materiałów wrażliwych na wysoką temperaturę, m.in. folii używanych do wyklejania samochodów.

Foliant Mercury 400SF w drukarni OSDW Azymut

Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut rozpoczął swoją działalność w maju 1999 r. z inicjatywy Grupy Wydawniczej PWN. Prowadzi sprzedaż hurtową książek oraz świadczy usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim. W ofercie OSDW Azymut znajduje się ponad 100 tys. tytułów - książki naukowe, akademickie, edukacyjne, beletrystyka, literatura dziecięca, a także książki ilustrowane.

Accurio Print C759 - nowość na rynku druku cyfrowego

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek cyfrową drukarkę Accurio Print C759 przeznaczoną dla dużych korporacji, administracji oraz placówek edukacyjnych. W nowym urządzeniu, czas oczekiwania na pierwszą kolorową kopię został zredukowany do 4,9 sekundy. Zachowana została możliwość drukowania na arkuszach do 1200 mm długości z podajnika ręcznego oraz obsługa mediów o gramaturze do 300 g/m².

Nowy serwer Fiery dla drukarek Xerox

Firmy Electronics for Imaging (EFI) i Xerox zaprezentowały nowy serwer druku (DFE) Xerox EX-c C8000, opracowany specjalnie dla wielofunkcyjnych, kolorowych drukarek Xerox AltaLink C8000. Ma on zapewniać uzyskanie dokładnego i spójnego koloru, wpływać na zwiększenie produktywności i umożliwiać szybkie przygotowanie zadania w szczególności w dużych grupach roboczych.

Moduł Flux Preflight Pro dla AccurioPro Flux

Firma dots Software, podmiot zależny Konica Minolta Business Solutions Europe, wydała w ostatnim czasie nowe narzędzie dla swojego poligraficznego systemu workflow AccurioPro Flux. Moduł Flux Preflight Pro umożliwia wykorzystanie profili preflight z pdfToolbox firmy callas do automatycznego sprawdzania i optymalizacji plików do druku. Integracja technologii pdfToolbox z AccurioPro Flux w celu generowania podglądu i konwersji plików stanowi kolejny krok w zacieśnianiu współpracy firm dots Software i callas software.

Z ostatniej chwili

O tym, że architekci na etapie wizualizacji chętnie posługują się papierowymi makietami, wiemy nie od dziś, ale czy papier może znaleźć w architekturze szersze zastosowanie? A gdyby tak... móc zamieszkać w domku z kart? Z Jerzym Łątką, architektem i projektantem pierwszego polskiego domu z papieru, który stanął w kampusie Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, rozmawia Monika Zieleniewska.

Drodzy Czytelnicy,

nowy rok ruszył pełną parą. Dopiero co pracowaliśmy nad styczniowym wydaniem na targi RemaDays, a tymczasem już startujemy z przygotowaniami do lutowego numeru „Świata DRUKU”! Będziemy pisać między innymi o rozwiązaniach sprzętowych dla działu DTP i software’owych dla drukarni, cyfrowym i offsetowym druku dziełowym, zadruku podłoży giętkich, taśmach samoprzylepnych, tekturze, a także o faktoringu i leasingu dla branży poligraficznej. Z nowym numerem pojawimy się na targach Warsaw Pack, Warsaw Book Show oraz Film Video Foto w Łodzi.

Wielkoformatowa drukarka EFI Pro 24f, która będzie prezentowana na warszawskich targach, debiutowała na SGIA Expo w Nowym Orleanie w październiku zeszłego roku. Właśnie trafia na polski rynek, gdzie jego dystrybutorem będzie opolskie Atrium Centrum Ploterowe - pierwsza firma w Europie zajmująca się jego dystrybucją.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu