Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Razem Mocni – z OKI i firmą Amagraf

Spółdzielnia socjalna Razem Mocni (www.pavone.pl), tworząc punkt poligraficzny w centrum Szczecina, zaprosiła do współpracy przy tym projekcie firmę Amagraf – ogólnopolskiego dostawcę maszyn i materiałów poligraficznych. Z jej oferty wybrała maszyny drukujące OKI, a także szereg innych urządzeń.

Kolejni użytkownicy Duplo DC-616 Pro

Producent zaproszeń ślubnych i innych druków okolicznościowych, różnego rodzaju dodatków związanych z tego rodzaju imprezami, a także grawerowanych skrzynek drewnianych na zaproszenia i prezenty – firma Nasza Pracownia – zakupił w ostatnim czasie system Duplo DC-616 Pro. Identyczne urządzenie tnie i biguje także w drukarni cyfrowej D3 Studio.

Workflow HP dla opakowań tekturowych

Wprowadzony przez amerykańską firmę pakiet workflow HP One Package dla maszyn z serii PageWide Industrial to pierwszy taki ekosystem w segmencie cyfrowego druku na tekturze falistej.

UPM usprawnia proces recyklingu

Kolejnym krokiem wykonanym przez UPM Raflatac w kierunku gospodarki cyrkularnej jest wprowadzenie rozwiązań cyfrowych do procesu recyklingu odpadów. Opakowania zbiorcze z odpadami odbierane od klientów UPM w ramach programu RafCycle będzie można od tej pory oznaczać „inteligentną” etykietą RafMore. Poprzez zeskanowanie jej za pomocą smartfonu klienci będą mogli zgłaszać odpady gotowe do odbioru i ponownego przetworzenia.

Nowa platforma Durst po raz pierwszy na Wyspach Brytyjskich

Drukarnia VGL z angielskiego Reading, specjalizująca się w druku cyfrowym i sitodruku, to pierwsza firma z Wielkiej Brytanii i Irlandii, która zamówiła najnowszej generacji maszynę Durst. Platforma P5 Series miała swoją rynkową premierę na początku roku. Latem do drukarni VGL trafi maszyna Durst P5 250 HS skonfigurowana z białym jako jednym z kolorów procesowych.

Kodak aktualizuje portal i workflow

Firma Kodak poinformowała o wprowadzeniu na rynek kolejnej wersji portalu Kodak InSite Prepress 9.0. i jednoczesnej aktualizacji w systemie workflow Prinergy 8.2, m.in. poprawiając jego kompatybilność z nowymi serwerami Kodak Creo.

Fujifilm rozszerza możliwości Jet Press 720S

Dzięki nowym atramentom wprowadzonym przez firmę Fujifilm, jej Jet Press 720S to pierwsza cyfrowa maszyna drukująca w formacie B2 do tektury litej, na której można bezpiecznie drukować opakowania przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Nowość od C.P. Bourg

Belgijski producent rozwiązań do zszywania broszur i klejenia opraw miękkich EVA/PUR podczas czterodniowego wydarzenia w połowie maja zaprezentował najnowsze rozwiązanie ze swojej oferty – moduł BPM. Rozwiązanie to pozwala na złożenie wpół, obrót oraz rozcięcie wpół arkusza, który jest podany bezpośrednio z maszyny drukującej lub podajnika. Można go łatwo skonfigurować, uwzględniając rodzaj produkcji w drukarni.

Druga AccurioJet KM-1 w Polsce

Po 13 latach od pierwszej inwestycji drukarni Totem w technologię druku cyfrowego – monochromatycznej Koniki Minolty bizhub Pro 1050 – firma z Inowroclawia zdecydowała się na zakup kolejnego rozwiązania od tego dostawcy. Wybór arkuszowej maszyny AccurioJet KM-1 podyktowany był chęcią wprowadzenia technologii cyfrowego druku atramentowego umożliwiającej szybką realizację nisko- i średnionakładowych zleceń w formacie B2+ na nośnikach o grubości od 0,06 do 0,6 mm.

Firma z Rzeszowa kupiła Anapurnę H3200i LED

W lutym tego roku w rzeszowskiej firmie produkcyjno-reklamowej Signum Pracownia Reklamy rozpoczął pracę wielkoformatowy ploter hybrydowy Anapurna H3200i LED. Urządzenie, którego producentem i dostawcą jest firma Agfa, zwiększyło możliwości tego podkarpackiego przedsiębiorstwa w zakresie bezpośredniego zadrukowywania mediów sztywnych oraz giętkich w technice inkjetowej. Jego zakup został częściowo sfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Z ostatniej chwili

Lato za pasem, najwyższa pora przygotować dla Państwa interesującą lekturę. W lipcowo-sierpniowym wydaniu „Świata DRUKU” napiszemy m.in. o druku cyfrowym w małym formacie, rozwiązaniach dla wielkiego formatu, druku na tekstyliach, komunikacji wizualnej i druku dla rynku reklamy, marketingu w poligrafii, rynku reklamy w Polsce, upominkach reklamowych i nowoczesnym dziale DTP. Jest to wydanie przygotowywane na targi FestiwalDruku.pl i będzie ono tam bezpłatnie dystrybuowane. Zachęcamy do przesyłania informacji prasowych, zwłaszcza wystawców Festiwalu prosimy o przesyłanie targowych zapowiedzi.

Pełną parą przygotowujemy się do kolejnego, bardzo ważnego dla nas wydarzenia. Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. i miesięcznik „Świat DRUKU” działają na polskim rynku poligraficznym już od 25 lat. Uroczyście uczcimy ten jubileusz 5 września br. w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi przy ul. Kilińskiego 45, podczas konferencji „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”. Jednak zanim się spotkamy, oddamy w Państwa ręce specjalne polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU”, również zatytułowane „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”.

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za liczny udział w tegorocznej, siódmej już edycji konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, zorganizowanej przez nasze wydawnictwo. Mamy nadzieję, że wyjechali Państwo z Trzebawia bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia. Liczymy, że za rok spotkamy się w podobnym, a nawet większym gronie. Podziękowania kierujemy także do patronów konferencji – Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej i Polskiej Izby Opakowań – oraz jej współorganizatorów, firm: EFI, Esko, Koenig & Bauer, SCORPIO, Siegwerk, X-Rite. Na relację z wydarzenia zapraszamy do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu