Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Mimaki prezentuje nowości

24 marca br., w pierwszym dniu pierwotnie zaplanowanych targów Fespa, odbyła się wirtualna konferencja prasowa Mimaki, podczas której przedstawiciele firmy Ronald van den Broek (General Sales Manager EMEA), Bert Benckhuysen (SR Product Manager EMEA) i Danna Drion (SR Marketing Manager EMEA) zaprezentowali newsy dnia i nowości, które Mimaki zamierza wprowadzić w najbliższym czasie na rynek, a które zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas październikowej Fespy.
Jako główną innowację zaprezentowano nową wielkoformatową drukarkę Mimaki 3DGD-1800 (będzie dostępna od kwietnia 2020 r.), która łączy – jak podano – doświadczenie firmy w zakresie druku 2D oraz innowacje w technologii 3D, i dzięki której firma zamierza stać się wiodącym graczem w tym obszarze. Poinformowano również o rozpoczęciu globalnej współpracy z Oki Data – umowa dotyczy ponad 150 krajów. O kolejnych nowościach i planowanych udoskonaleniach firmy Mimaki przeczytają Państwo w majowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Strategiczne decyzje w Heidelbergu

Firma Heidelberg poinformowała o podjęciu działań restrukturyzacyjnych, mających poprawić jej stabilność finansową oraz wzmocnić ścieżkę rozwoju. Najważniejsze decyzje dotyczą wycofania jeszcze w tym roku z produkcji maszyn Primefire oraz offsetowych w wielkim formacie. Dodatkowo planowana jest wypłata 375 mln euro z aktywów powierniczych założonego w 2005 r. funduszu emerytalnego Heidelberg Pension-Trust e.V.

Dekoracja wnętrz z maszyną Rolanda

Firma Roland DG poinformowała o wprowadzeniu na rynek EMEA nowej maszyny przeznaczonej do cyfrowego zadruku elementów dekoracji wnętrz – EJ-640 Deco. Została ona zaprojektowana, by przy użyciu ekologicznych atramentów na bazie wody realizować niestandardowe, personalizowane produkty, takie jak tapety, abażury, rolety, plakaty czy grafiki wystawowe.

Digi Pres inwestuje w rozwiązania Konica Minolta

Znaczące przyspieszenie produkcji (na poziomie 40%), obniżenie kosztów jej przygotowania, wzrost wydajności, a co za tym idzie większe oszczędności – to tylko niektóre zalety, jakie wymienia Marcin Radecki, manager operacyjny Digi Pres, w której wdrożono nową maszynę AccurioPress C6085 z funkcją do automatycznej kontroli (AIT) w module IQ-501 oraz z oprogramowaniem Accurio Pro Flux.

Kolejne urządzenie z oferty Duplo w firmie Badge4U

Po inwestycji w innowacyjne urządzenie do lakierowania wybiórczego UV 3D – Duplo DuSense DDC-810 – firma Badge4U, specjalizująca się w produkcji gadżetów reklamowych, zdecydowała się na zakup urządzenia do metalizowania lakieru – QSleek z oferty Duplo. Jak podkreśla właściciel firmy – Wojciech Pawłowski, maszyna stanowi znakomite uzupełnienie parku maszynowego i otworzyła przed firmą szersze możliwości w zakresie uszlachetniania, które w jeszcze większym stopniu wyróżniają oferowane przez nią produkty.

Epson rozszerza portfolio o nowe skanery formatu A3

Firma Epson zaprezentowała dwa nowe skanery biznesowe: WorkForce DS-30000 i DS-32000 obsługujące format A3. Urządzenia te wchodzą na rynek w momencie, gdy wg analityków z grupy Quocirca, 76% organizacji spodziewa się, że w ciągu najbliższych pięciu lat znaczenie digitalizacji dokumentów papierowych będzie rosło. Skanery oferują wysoką szybkość skanowania (do 90 ppm/180 ipm) i dużą elastyczność w zakresie obsługiwanych nośników.

Brytyjczycy i Hiszpanie z maszyną Jet Press 750S

W brytyjskiej firmie Clays z siedzibą w Suffolk maszyna Fujifilm Jet Press 750S odgrywa niezwykle ważną rolę w małoseryjnej produkcji okładek od czasu instalacji w lipcu 2019 r. W podobnym czasie w to rozwiązanie zainwestowała także hiszpańska firma Aries Grupo de Comunicación.

Nowy monitor z ekranem w rozdzielczości 4K UHD

W ofercie EIZO pojawił się 27-calowy monitor ColorEdge CS2740 z ekranem w rozdzielczości 4K UHD (3840 × 2160) i złączem UBS-C. Przeznaczony jest do zastosowań kreatywnych, m.in. fotografii, edycji wideo oraz projektowania graficznego.

Aktualizacja oprogramowania uniFLOW

Możliwość wygodnego drukowania bezpośrednio z chmury, nowy model licencjonowania, a także dużo łatwiejsza i szybsza digitalizacja dokumentów – to tylko niektóre funkcjonalności, jakie wprowadza najnowsza wersja oprogramowania uniFLOW Online, przeznaczonego do zarządzania drukiem i skanowaniem. Dzięki umiejscowieniu w chmurze, program aktualizuje się automatycznie od razu do pełnej polskiej wersji 2020.1. Dostawca, firma Canon, zapowiada ponadto w pełni polskojęzyczną wersję aplikacji.

Urządzenia Canon z linii imagePRESS z certyfikatem Fogra

Produkowane przez Canon urządzenia imagePRESS C910 oraz imagePRESS C165 uzyskały certyfikaty Fogra51 Process Standard Digital. Obie maszyny uzyskały kategorię A – najwyższą z możliwych w kategorii Print Quality Class, czyli odnoszącej się do klasy jakości druku. Oznacza to, że te arkuszowe modele, oferujące kolorowy druk, zarówno w technologii laserowej, jak i atramentowej, spełniają najwyższe standardy w zakresie druku i zarządzania kolorem.

Z ostatniej chwili

Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga Jacek Kuśmierczyk wystosował list do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w którym domaga się w imieniu całego sektora poligraficznego zdecydowanych działań w celu ratowania nie tylko rodzimej poligrafii, ale całej gospodarki. Oto jego treść:

Wprawdzie epidemia zmieniła naszą codzienność i niesie wiele zagrożeń, mimo tego z całych sił staramy się nie oddawać jej pola i bez zmian pracować dla Państwa.
Życie w poligrafii nadal tętni. Choć wdarł się do niego chaos i odwołano wiele wydarzeń, zgodnie z planem wydawniczym tematami przewodnimi kwietniowego wydania „Świata DRUKU” będą: cyfrowy i offsetowy druk dziełowy – rynek książki;
maszyny, urządzenia i materiały do druku na podłożach niechłonnych; inkjet; druk UV;
trendy w e-commerce i ich wpływ na sektor opakowań;
zaawansowane technologie poligraficzne w produkcji opakowań farmaceutycznych i kosmetycznych;
ekologia w poligrafii; zrównoważony rozwój opakowań.
Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego numeru, który będzie dystrybuowany podczas targów PCI Days (o dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce na naszej stronie).

Szanowni Państwo,
jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, w związku z trwającym w Polsce i na świecie stanem epidemii, 9. Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” została przeniesiona na 24–25 września br. Żywimy nadzieję, że do tego czasu powrócimy do normalnego funkcjonowania i zdrowi oraz mocniejsi spotkamy się w „Ranchu Pod Bocianem” w Przypkach.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.