Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Max Print rozbudowuje introligatornię

W drukarni Max Print z Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęły niedawno pracę dwa nowe urządzenia introligatorskie: krajarka jednonożowa baumannperfecta 92 Premium Line 2020 i podnośnik do stosu papieru Lift 127. Obydwa dostarczyła firma Avargraf; ich wdrożenie oraz przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi pomimo utrudnień spowodowanych pandemią odbyło się terminowo i bez przeszkód.

Canon łączy swoje urządzenia ze środowiskiem Microsoft Universal Print

W sierpniu br. Canon Europe ogłosił wsparcie dla usługi Microsoft Universal Print – wraz z najnowszą wersją oprogramowania układowego (dostępną od października) możliwy stanie się bezpośredni wydruk ze środowiska Microsoft 365 na urządzeniach Canon. Integracja platformy uniFLOW Online z usługą Universal Print zostanie wdrożona wraz z najbliższą aktualizacją uniFLOW Online. Główne korzyści płynące ze współpracy dwóch liderów branży technologicznej to brak konieczności korzystania z lokalnego serwera, łatwa implementacja oraz intuicyjne użycie oprogramowania, z którego korzysta się na co dzień.

Większa wydajność ploterów swissQprint

Firma swissQprint poinformowała o zwiększeniu wydajności swoich maszyn do druku dzięki dodaniu do nich nowego opatentowanego przez szwajcarskiego producenta systemu próżniowego o nazwie Tip Switch. Jest on dołączany do wszystkich modele płaskich ploterów: Oryx, Impala i Nyala oraz do rolowego plotera Karibu.

Opinion Printing inwestuje w drugą maszynę Teckwin w tym roku

Zaledwie dwa miesiące po zainstalowaniu nowego modelu maszyny Teckwin Shark 5000SF UV LED w superszerokim formacie, drukarnia Opinion Printing zamówiła drugi taki system. Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy, powodem inwestycji była potrzeba wzbogacenia i poszerzenia zakresu działalności.

Nowoczesne lampy oświetleniowe dla branży poligrafii

Zakłady Artystyczne ART włączyły niedawno do oferty nową własną markę lamp LED – ARTLED, przeznaczonych dla branż poligraficznej oraz medycznej, a także do oświetlania biur, hal produkcyjnych i innych pomieszczeń. Pierwsze wdrożenia rozwiązań z tej serii, m.in. w drukarniach, firma ma już za sobą.

Owalne drukarki sitodrukowe marki ROQ w ofercie API.PL

API.PL rozszerza ofertę maszyn sitodrukowych marki ROQ o drukarki owalne – modele ROQprint Oval Pro, ROQprint Oval Evolution oraz ROQprint Oval Run. Jak podaje dystrybutor, urządzenia mają bezbłędny system indeksacji oraz precyzyjny rejestr. Ich konstrukcja umożliwia szybkie przezbrajanie i pasowanie. Pozwalają drukować większą liczbę kolorów oraz większe standardowe i niestandardowe formaty. Drukarki owalne powstały z myślą o dużych producentach odzieży i drukarniach usługowych, które jednocześnie realizują kilka zleceń.

Xeikon prezentuje nową cyfrową maszynę do druku etykiet

Firma Xeikon poinformowała o poszerzeniu portfolio cyfrowych maszyn do druku Panther o kolejne zaawansowane rozwiązanie – 7-kolorowy inkjetowy model PX30000. Jak podaje producent, wyróżnia się on wysokim poziomem wydajności. Wyposażony został w osiem stacji drukujących, z czego dwie są przeznaczone do nakładania białej apli o wysokim stopniu krycia przy prędkości produkcyjnej. Maszyna działa w oparciu o cyfrowy interfejs Xeikon X-800, dzięki któremu oferuje osiągnięcie maksymalnych możliwości cyfrowej produkcji.

Dwukrotnie większa produktywność w druku akcydensowym

Podczas trwającego Innovation Week (o harmonogramie spotkań pisaliśmy TUTAJ) Heidelberg zaprezentował premierowo kompleksowy zestaw rozwiązań dla wysoko uprzemysłowionych drukarń akcydensowych ze znormalizowanymi procesami produkcyjnymi. Mają one podnieść produktywność w sektorze do nowego poziomu, zapewnić konkurencyjność i rentowność oraz jeszcze lepiej wspierać pracowników drukarni. Wśród najnowszych rozwiązań znalazły się: zautomatyzowany przepływ pracy od PDF do ułożonych w stos złamanych arkuszy (światowa premiera); nawigacja dla operatora i inteligentne systemy wspomagające we wszystkich modelach maszyn Speedmaster; elastyczny wybór pomiędzy drukiem cyfrowym i offsetowym; zwiększona wydajność Versafire dzięki nowemu trybowi produkcji Digital Cluster.

Nowe możliwości dla rynku soft signage

Firma EFI poinformowała o poszerzeniu swojego portfolio o dwie nowe maszyny do druku, przeznaczone do realizacji wysokojakościowych prac z zakresu soft signage. Model EFI Colors 340 oferuje druk z prędkością maks. 850 m2/h w poczwórnej konfiguracji czterokolorowej, zaś model EFI Power 340, umożliwiający druk z prędkością do 1564 m2/h, jest przeznaczony dla jeszcze bardziej wymagających użytkowników. Jak zapewnia amerykański koncern, obydwa rozwiązania pozwalają osiągnąć wyjątkowo wysoką wydajność i szerokie spektrum możliwości produkcyjnych.

Nowe systemy drukujące w drukarni Totem.com.pl

We wrześniu br. drukarnia Totem.com.pl ponownie zdecydowała się na instalację produkcyjnych cyfrowych systemów drukujących na papier cięty firmy Ricoh. Dwa nowe modele z serii Pro C9200 zastąpiły dwa systemy z poprzedniej edycji – Pro C9100. Rozwiązania Ricoh są wykorzystywane m.in. do druku wymagających okładek – dotyczy to głównie prac niskonakładowych.

Z ostatniej chwili

Pierwsze wirtualne spotkanie, zorganizowane przez sekcję rotograwiury grupy Acimga w dniu 23 października br. we Florencji, zakończyło się sukcesem. Jak podał organizator, w seminarium Roto4All wzięło udział ponad 430 zarejestrowanych osób, z czego jedna czwarta pochodziła spoza Włoch. Jak podkreśla włoskie stowarzyszenie, to dwukrotnie więcej niż się spodziewano. Celem wydarzenia było wspieranie promocji technologii wklęsłodruku. Spotkanie z powodu pandemii odbyło się w formie streamingu i było tłumaczone na żywo na język angielski. Wiosną 2021 r. planowana jest stacjonarna konferencja Print4All.

Podczas ubiegłotygodniowego wirtualnego tygodnia innowacji (19–23 października br.) firma Heidelberg przedstawiła nowości ze swojej oferty w zakresie druku akcydensowego (relację z tej części wydarzenia znajdą Państwo TUTAJ), w czasie kolejnych spotkań zaprezentowała rozwiązania przeznaczone dla drukarń opakowaniowych oraz etykietowych. Jak podał organizator wydarzenia, spotkało się ono z bardzo dużym zainteresowaniem – ogólnie, w skali świata, wzięło w nim udział kilka tysięcy osób, licznie uczestniczyli w nim także Polacy (kilkaset zarejestrowanych osób). Dodatkowo już 10 listopada br. o g. 10.00 producent organizuje w ramach Akademii Heidelberga Online drugą edycję Polish Prinect User Day.

Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom, partnerom – firmom: API Folie Polska, Avery Dennison, Digiprint, Emipak, Omigraf, SCORPIO, Sun Chemical, Xeikon, oraz patronom pierwszego w naszej historii wirtualnego wydarzenia, za obecność, ale także za wsparcie i entuzjastyczne przyjęcie tego przedsięwzięcia. W PRE-KONGRESIE „Etykiety Samoprzylepne” 2020 ONLINE wzięło udział niemal sto osób. 22 października udowodniliśmy, z Państwa nieocenioną pomocą, że chcieć to móc!
Już teraz chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na kolejną konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 25 listopada br. również w formule online. Już wkrótce przedstawimy program spotkania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.