Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

AccurioPress C6085 w drukarni Vipro

Po instalacji kolorowej maszyny AccurioPress C6085 firmy Konica Minolta w gdańskiej drukarni Vipro możliwe stało się wprowadzenie w życie jej hasła reklamowego: „Zamów rano, odbierz po południu”. Jak podkreślają właściciele firmy, urządzenie znacząco zwiększyło jej wydajność w zakresie realizacji wydruków cyfrowych. Podniosło też ich jakość usług do poziomu offsetu, będącego w tym zakładzie dominującą techniką.

Drukarnia Jas-Pol inwestuje w kolejną Rapidę

W ostatnim czasie w drukarni Jas-Pol z Tylicza rozpoczęła pracę nowa, sześciokolorowa maszyna półformatowa z wieżą lakierującą – Rapida 75 PRO-6+L ALV2. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten zakład poligraficzny, stawiający na nowoczesny, rozbudowany park sprzętowy.

Jeti Tauro 2500 LED w firmie Kseroplast-Plus

W firmie Kseroplast-Plus z podpoznańskiego Zakrzewa rozpoczął niedawno pracę jeden z pierwszych w naszym kraju ploterów hybrydowych Agfa Jeti Tauro 2500 LED. To już szóste rozwiązanie drukujące marki Agfa, dostarczone do tego przedsiębiorstwa na przestrzeni ostatnich ośmiu lat. Obecnie park sprzętowy firmy Kseroplast-Plus w zakresie druku inkjetowego w całości składa się z rozwiązań Agfa, bazujących na energooszczędnej technologii UV LED.

Pierwsze europejskie zamówienie na Ricoh Pro VC70000

Holenderska drukarnia Zalsman to pierwsza firma w Europie, która złożyła zdecydowała się na zakup atramentowego systemu produkcyjnego na papier ciągły – Ricoh Pro VC70000. Trzy lata wcześniej odbyła się tam także pierwsza na świecie instalacja modelu Pro VC60000.

Chroma wdraża program ECO3 firmy Agfa

Internetowa drukarnia Chroma z Żar stała się kolejnym polskim użytkownikiem rozwiązań z programu ECO3, oferowanego swoim klientom przez firmę Agfa. Założenia programu ECO3 bazują na trzech wytycznych: osiągnięciu przez drukarnię lepszych wskaźników ekonomicznych, wdrażaniu procesów zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju oraz zapewnieniu klientom możliwie najwyższej wygody przy eksploatacji rozwiązań Agfa.

Przezroczysty atrament Mimaki

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i urządzeń tnących, wprowadził na rynek nowy przezroczysty atrament LUS-170 do urządzeń z serii UCJV300. Ten dodatkowy atrament daje nowe możliwości w zakresie projektowania i tworzenia błyszczącego, matowego lub charakteryzującego się bogatą fakturą wykończenia.

Ultimaker wprowadza nowości dla druku 3D

Holenderski producent stacjonarnych drukarek 3D w wyniku współpracy ze światowymi producentami materiałów wprowadza na rynek pierwsze w pełni zoptymalizowane przemysłowe profile materiałowe do profesjonalnego druku 3D FFF. Są to profile drukowania do dwóch nowych materiałów kompozytowych produkowanych przez firmy DSM (która dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie żywienia, zdrowia i zrównoważonego trybu życia) oraz Owens Corning (producenta izolacji, pokryć dachowych oraz kompozytów z włókna szklanego).

JNS z Lublina z nowym ploterem Mutoh

Lubelskie Studio Reklamy JNS to przedsiębiorstwo z niemal 20-letnim doświadczeniem, specjalizujące się w grawerowaniu laserowym. Chcąc rozszerzyć swoje możliwości produkcyjne, zainstalowało ploter Mutoh serii UF – ValueJet 426. To tablicowe 6-kolorowe urządzenie LED-UV wyposażone jest w stół z podsysem. Umożliwia zadruk takich materiałów jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC czy szkło, o obszarze 483 x 329 mm, grubości do 70 mm i ciężarze do 4 kg. Przeznaczony jest więc do personalizacji gadżetów reklamowych i upominków, obiektów 3D, paneli sterowania, nagród, grafik POS, małych elementów wyposażenia wnętrz, elementów maszyn, itd.

Agfa Alussa – synergia skóry i atramentu

Na wrześniowych targach w Paryżu i Mediolanie Agfa pokazała rozwiązanie umożliwiające druk w technologii atramentowej UV na skórze. Alussa pozwala na umieszczanie trwałych wzorów wysokiej jakości na powłokach skórzanych, wykorzystywanych do produkcji luksusowego obuwia, torebek, odzieży, gadżetów czy mebli. Wytrzymałość uzyskanych wzorów jest wynikiem współpracy firm Agfa i Nuti Ivo, dostawcy powłok skórzanych, na których testowano atramenty i technikę druku. Jak zapewnia Agfa, uzyskano wysoki standard w zakresie elastyczności na sucho i mokro oraz odporności na zarysowania, bez utraty „skórzanego dotyku”.

Kolejna maszyna Duplo w firmie Z.P. Alexander

System zbierająco-broszurujący Duplo 600i zainstalowany w firmie Z.P. Alexander to kolejna już maszyna japońskiego producenta w tym przedsiębiorstwie, od lat specjalizującym się w produkcji gier dla dzieci i młodzieży. Z.P. Alexander od niemal czterdziestu lat dostarcza je na rynek polski oraz do innych krajów Europy i poza jej granice. Rocznie powstaje tu niemal 100 nowych produktów, niemal wszystkie powstają w specjalnie utworzonym w tym celu dziale kreacji. Do każdej z gier dołączane są instrukcje obsługi; w przypadku ponad połowy z nich mają one format małej broszury. Od wielu lat te ostatnie produkowane są w urządzeniach Duplo.

Z ostatniej chwili

Reprograf wraz firmą X-Rite organizuje w dniach 24–25 października w Łodzi w hotelu Iness spotkanie poświęcone tematyce pomiaru i kontroli barwy. Skierowane jest ono przede wszystkim do przedstawicieli wszystkich dziedzin branży poligraficznej: od offsetu, przez druk opakowań, aż po druk wielkoformatowy.

Październikowy numer „Świata DRUKU” jest już w drukarni, a my intensywnie pracujemy nad kolejnym wydaniem naszego magazynu, do którego współtworzenia Państwa zachęcamy. Co znajdzie się w listopadowym wydaniu?

Głównymi tematami będą: urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowalnie form drukowych, zarządzanie barwą, standaryzacja, proofing, kontrola jakości, Web-to-Print, software, a także rozwiązania do korespondencji masowej, faktoring i leasing dla branży poligraficznej, automatyzacja procesów produkcyjnych i projektowanie opakowań klasy premium.

Intrograf Lublin, producent opakowań kartonowych i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i FMCG, świętuje 21-lecie powstania spółki i wkracza w nowy etap rozwoju, inwestując aż 25 mln zł w nowe technologie. Z tej okazji 19 października br. odbędzie się Dzień Otwarty w fabryce Intrografu przy ul. Vetterów w Lublinie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu