Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Premiera pierwszego Mutoha ValueJet serii MH

Na rynku europejskim dostępny jest pierwszy model plotera z serii MH japońskiego producenta – ValueJet 1627. Łączy on najlepsze cechy ploterów żywicznych i eko-solwentowych oraz ploterów LED. Tak jak w technologii LED UV umożliwia zadruk różnego rodzaju podłoży, jednak w odróżnieniu od niej pozwala zachować fakturę materiału dzięki temu, że atrament wchłania się w podłoże, a nie utrwala na jego powierzchni.

Innovia prezentuje nowe folie

Firma Innovia Films rozszerzyła ofertę swoich polipropylenowych folii dla branży poligraficznej, prezentując cienką folię Rayoart niezawierającą polichlorku winylu (PVC). Nowy produkt będzie dostępny w dwóch wariantach: przezroczystym i białym.

Ekologiczna folia od UPM Raflatac

Fiński producent wprowadza na rynki EMEIA linię Vanish PCR, czyli nowy rodzaj foliowych materiałów przeznaczonych do produkcji tzw. „niewidocznych” etykiet (ang. no label look). Skrót PCR w nazwie pochodzi od angielskich słów „post-consumer recycled”, oznaczających po polsku odzyskiwane odpady pokonsumpcyjne. Bowiem zarówno wierzchnia warstwa, jak i podkład, czyli tzw. liner materiałów z linii Vanish PCR produkowane będą w 90% z surowców pochodzących z recyklingu, odzyskanych głównie z pojemników i butelek PET.

Nowa głowica drukująca Seiko

Firma Seiko Instruments GmbH wprowadza na rynek nową głowicę drukującą 1024HG-L, przeznaczoną głównie do zastosowań związanych z kodowaniem i znakowaniem. Według zapewnień producenta, jednoczesne drukowanie dwóch kolorów przy jej użyciu istotnie zwiększa wydajność druku.

Colours Factory z kolejnym ploterem Agfa

We wrześniu br. w drukarni Colours Factory z Piły uruchomiony został nowy ploter wielkoformatowy Jeti Tauro H2500 LED. To już trzecie rozwiązanie marki Agfa, w jakie zainwestował ten zakład poligraficzny.

Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Firma Linx Printing Technologies, dostarczająca urządzenia i materiały do kodowania i znakowania produktów, wprowadziła na rynek nowy atrament Linx Black 1068 do druku na szkle, umożliwiający ponowne użycie szklanych butelek.

Nowe możliwości HP Jet Fusion 3D

Firma HP ogłosiła nowe i rozbudowane instalacje swoich rozwiązań drukujących Jet Fusion 3D, aby sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na produkowane seryjnie części wytwarzane w technologii druku 3D.

Nowe usługi HP dla druku biurowego

Firma HP Inc. przedstawiła nowe usługi i rozwiązania w dziedzinie inteligentnej łączności sieciowej oraz rozwiązań zabezpieczających, które pomogą przedsiębiorstwom działać elastyczniej i na większą skalę. Są to: aktualizacja firmware’u HP FutureSmart, usługa Immersive Analytics Service oraz integracja z platformami McAfee Security Information and Event Management (SIEM) i Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM) – dostępna po raz pierwszy dla urządzeń drukujących.

Coraz szybsze i większe plotery Summa F

Użytkownicy stołowych ploterów tnąco-frezujących serii F otrzymali upgrade F-Performance. Nowy tryb pracy zwiększa wydajność urządzenia tego belgijskiego producenta nawet o 40 proc. Producent zapowiada także premierę nowego modelu F3232, wyróżniającego się rozmiarem.

Foliant Mercury 530 NG w zabrzańskiej fundacji

Do Zakładu Aktywności Zawodowej w Zabrzu, prowadzonym przez Fundację Nadzieja Dzieci, trafił foliant Mercury 530 NG. Zakład prowadzi działalność w zakresie usług poligraficznych, introligatorskich oraz krawieckich. Bogato wyposażony park maszynowy pozwala na szeroki wachlarz zamówień.

Z ostatniej chwili

Grudniowy numer „Świata DRUKU” właśnie trafił do drukarni, a w przyszłym tygodniu zostanie wysłany do naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że będzie Państwu towarzyszył nie tylko podczas przedświątecznej gorączki, ale także w spokojniejsze świąteczne dni.

W dniu 30 listopada br. przedstawiciele prasy branżowej zostali zaproszeni do siedziby Heidelberg Polska na konferencję prasową poświęconą produktowi, który z pewnością nie pozostanie niezauważony, jeśli chodzi o jakość druku offsetowego, oszczędność farby drukowej i zabezpieczenia opakowań i etykiet przed fałszowaniem. Mowa o nowatorskim rastrze offsetowym Multidot, opracowanym w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez konsorcjum Heidelberg Polska, Drukarnię Perfekt i Zakład Technologii Poligraficznych PW.

Polska Izba Druku poinformowała o zerwaniu współpracy z Międzynarodowymi Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw z powodu nie wpuszczania grup uczniowskich pod opieką nauczyciela na targi. PID podjęła decyzję po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez organizatora targów swojego stanowiska.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu