Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Colours Factory z systemem CtP firmy Agfa Offset

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Nowa sztanca rotacyjna z drukiem fleksograficznym

Na polskim rynku dostępne jest już nowe rozwiązanie marki Kolbus przeznaczone dla drukarń i producentów opakowań na bazie tektury falistej – sztanca rotacyjna RD115S, która może zostać wyposażona w nawet osiem zespołów drukujących w technice fleksograficznej. Urządzenie poszerzyło portfolio firmy Introzap.

Bezchlorowe powłoki termozgrzewalne

Portfolio Flint Group powiększyło się o gamę bezchlorowych powłok do termozgrzewania – NexisCode. Nowa seria produktów jest przeznaczona do różnorodnych zastosowań z zakresu produkcji opakowań z folii, papieru oraz aluminium i została opracowana z myślą o gospodarce obiegu zamkniętego.

Automatyzacja druku zmiennych danych

Firma Xeikon poszerzyła ofertę o nowe narzędzie do druku zmiennych danych, przeznaczone dla cyfrowego interfejsu Xeikon X-800 w wersji 7.00 lub nowszej. VariOne może natychmiast generować i drukować niepowtarzalne, kreatywne projekty oparte na obrazie lub grafice wektorowej, w nieskończenie wielu złożonych wzorach.

Prezentacje rozwiązań do druku na tekstyliach na targach Fast Textile

„Świat DRUKU” zaprasza na prezentację rozwiązań do druku na tekstyliach podczas zbliżających się targów Fast Textile (Nadarzyn, 1–3 grudnia 2021 r.). Na naszym stoisku nr C3.08a wspólnie z firmą Polkos zaprezentujemy ploter marki Roland DG do bezpośredniego druku na odzieży – model Texart XT-640S-DTG. Będzie można zobaczyć także m.in. produkcyjny ploter Xenons CS8-180 drukujący na papierach sublimacyjnych oraz kilka innych rozwiązań.

Brytyjczycy usprawnili produkcję etykiet

Brytyjska firma Aztec Label, oferująca druk etykiet i usługi prepress, pół roku temu wprowadziła wymywane wodą płyty fleksograficzne Flenex z portfolio Fujifilm. Inwestycja obejmowała również procesor C-Touch i nowe atramenty UV-LED JJ japońskiego producenta.

Szwedzi kupili tysięczny egzemplarz nowego Speedmastera

Szwedzka drukarnia opakowań Gafs Kartong zakontraktowała niedawno w ramach subskrypcji maszynę Speedmaster CX 104 z portfolio Heidelberga. Jak podaje producent, do Värnamo jeszcze przed Bożym Narodzeniem pojedzie już tysięczny egzemplarz modelu, który został zaprezentowany zaledwie latem tego roku.

Nowy wariant łatwo usuwalnego kleju do etykiet

Herma, dostawca trwałych i łatwo usuwalnych klejów do różnorodnych zastosowań etykietowych, dodała do swojego obszernego portfolio nowy produkt – 42Rpo. Zaprojektowany z wykorzystaniem technologii wielowarstwowej klej zapewnia praktycznie każdemu materiałowi etykietowemu (także papierom termicznym) zarówno nieprzezroczystość, jak i łatwe usuwanie bez pozostawiania śladów na powierzchni.

Folia z efektem mrożonego szkła z możliwością zadruku

Arlon Graphics, dostawca elastycznych podłoży i samoprzylepnych folii dla szeroko rozumianej branży oznakowań i grafiki, poszerzył portfolio o folię DPF 5450X z efektem mrożonego szkła z możliwością zadruku.

Papier konopny do druku cyfrowego

Niemiecki producent papieru – firma Hahnemühle – podczas tegorocznych Targów Książki we Frankfurcie zaprezentowała pierwszy na świecie hybrydowy niepowlekany papier do druku wykonany z włókien konopii. Jest on przeznaczony druku książek i broszur w technologii cyfrowej oraz offsetowej, został opracowany specjalnie na potrzeby projektu dotyczącego encyklopedii na temat konopii.

Z ostatniej chwili

Europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło zwycięzców 2. edycji konkursu #LABELicious, rozpoczętej w 2019 r. Zwycięzcami rywalizacji, której finał odbył się z opóźnieniem z powodu pandemii, zostali Sabrina Bento z Portugalii i Bjarne Castelein z Belgii. Ogłoszenie nagród bezpośrednio poprzedziło rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu, której punktem kulminacyjnym będzie ceremonia wręczenia nagród zaplanowana podczas targów Labelexpo Europe pod koniec kwietnia 2022 r.

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.