Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Heidelberg rozszerza portfolio aplikacji w chmurze

W ramach transformacji cyfrowej Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) nabył start-up programistyczny Crispy Mountain GmbH z Moguncji w Niemczech, który oferuje Keyline, opartą na chmurze platformę zarządzania drukarnią. Współpraca z Crispy Mountain pozwoli zaoferować platformę „HEI.OS” Heidelberga jako nową platformę dla przemysłu poligraficznego. Dzięki temu drukarnie m.in. będą miały dostęp do dużej liczby aplikacji poprzez App Store.

Konica Minolta wprowadza bizhub i-Series

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek nową serię kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych bizhub i-Series. Oferta przeznaczona jest zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i małych biur. Nowa seria obejmuje drukarki bizhub C4000i i C3300i, a także urządzenia wielofunkcyjne A4: modele bizhub C3350i i C4050i oraz A3: modele C250i, C300i i C360i.

Landa S10 w niemieckim zakładzie Edelmann

Na początku czerwca w drukarni należącej do grupy Edelmann w Heidenheim odbył się dzień otwarty dla przedstawicieli przemysłu opakowaniowego, podczas którego prezentowano pracującą tam od roku, pierwszą w Europie arkuszową maszynę Landa S10 Nanographic Printing.

Ulepszona drukarka fotograficzna od Epsona

Firma Epson wprowadziła na rynek nowy model komercyjnej drukarki fotograficznej – SureLab SL-D800. Została ona opracowana z myślą o zakładach fotograficznych i firmach, które chcą rozszerzyć swoją działalność związaną z drukowaniem o nowe usługi, jak minilaby, punkty ksero czy firmy, które chcą drukować wysokiej jakości materiały w szerokiej gamie nośników i w różnych formatach.

Rozwiązania Konica Minolta w firmie Druk24h

Druk24h – warszawska firma posiadająca sieć lokalnych drukarń cyfrowych, specjalizujących się w realizacji zamówień „na żądanie”, to jedno z przedsiębiorstw, które korzysta z rozwiązań marki Konica Minolta. Dotychczas dostarczono tu kilkanaście arkuszowych rozwiązań tego producenta, umożliwiających druk czarno-biały i kolorowy, z czego pięć nowych maszyn wdrożono na przestrzeni ubiegłego roku.

Nowe folie do uszlachetniania od API

Firma API Group oficjalnie wprowadziła do swojej oferty dwie nowe serie folii do uszlachetniania opakowań. Pierwsza z nich – CBH – to metalizowana folia do hot stampingu (z możliwością zadrukowywania). Druga to folia metalizowana do tłoczenia na gorąco, dostępna w wariancie do zastosowań ogólnych (UB) oraz specjalistycznych, uwzględniających duże obszary krycia i trudne w obróbce, niepowlekane podłoża (UBH).

Czas pomyśleć o kalendarzach

Lato to w branży poligraficznej czas na przygotowanie się do produkcji kalendarzy. Warto przyjrzeć się ofercie dystrybutorów w zakresie maszyn i urządzeń do ich oprawy. Avargraf proponuje np. rozwiązania JBI, zarówno proste urządzenia do oprawy kalendarzowej, jak też duże, wysokowydajne maszyny i rozwiązania przeznaczone do pracy w linii np. z falcerkami.

Wydawnictwo UMK z maszyną AccurioPress C6085

Dzięki inwestycji w cyfrową maszynę do druku kolorowego Konica Minolta AcccurioPress C6085 w Wydawnictwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zautomatyzowano wiele czasochłonnych i złożonych zadań, związanych z korektą jakości. Wydawnictwo może teraz oferować klientom jeszcze wyższą jakość i spójność wydruków, oszczędzając przy tym czas na kalibrację urządzeń, optymalizując budżet i – co za tym idzie – zwiększając konkurencyjność na rynku.

Etykiety z odzysku dzięki Avery Dennison

Firma Avery Dennison poinformowała o pomyślnym zakończeniu etapu testów innowacyjnego materiału etykietowego wykonanego ze zrecyklowanego polietylenu (rPE). Prace nad nową technologią są wyrazem zaangażowania tego producenta podłoży do druku w znalezienie bardziej zrównoważonych rozwiązań dla branży etykietowania oraz odpowiedzią na potrzeby rynku, który coraz częściej poszukuje materiałów pochodzących z recyklingu.

Rotocontrol i Screen łączą siły w druku etykiet

Dwaj producenci rozwiązań do druku – Rotocontrol i Screen – wspólnie stworzyli hybrydowy system łączący technologie cyfrową i flekso do druku i wykańczania etykiet o nazwie Rotocontrol DT 340 Screen L350. System ten oparto na modułowym połączeniu platform: linii wykończeniowej Rotocontrol DT-340 oraz maszyny Truepress Jet L350UV+ firmy Screen. Oferuje on zaawansowane opcje łączenia druku cyfrowego i fleksograficznego, utwardzania diodami LED UV i uszlachetniania.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu