Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Technologia firmy Screen w Booksfactory.pl

W ciąg inwestycji cyfrowej drukarni Booksfactory.pl (które w kilka miesięcy osiągnęły wartość 5 mln euro) ostatnio wpisała się kolejna maszyna inkjetowa Screen. Tym razem firma wybrała model TruePress Jet520HD.

Nowości w CorelDRAW Graphics Suite 2018

Ukazała się nowa, zmodernizowana wersja pakietu programów do projektowania firmy Corel. Jak zapewniają autorzy, nowy pakiet zawiera udoskonalenia, które pozwalają szybciej uzyskiwać pożądane efekty.

Myjki Recyl w drukarni Masterpress

W marcu zakończył się proces wdrażania w drukarni Masterpress zautomatyzowanych urządzeń myjących przeznaczonych do mycia części maszyn oraz wałków rastrowych. Urządzenia: Simplex Big 2200 i Anilox Spray Cleaner 3000 francuskiej marki Recyl dostarczyła firma Graw.

Papiery Zanpack dostępne w wyższej gramaturze

Firma Zanders wprowadziła do swojego portfolio kilka nowych pozycji: karton Zanpack silk o gramaturze 450 g/m2 (podwójnie powlekany jednostronnie) oraz Zanpack silk2 (podwójnie powlekany dwustronnie) w wersjach o gramaturze 490 i 560 g/m2. Nowe, grubsze materiały zachowują właściwości charakterystyczne dla lżejszych wariantów – dostępnych od gramatury 180 g/m2.

Ploter EFI H1625-SD dostępny na polskim rynku

Ten specjalistyczny ploter do zadruku materiałów termoformowanych będzie dystrybuowany w Polsce przez firmę Atrium Centrum Ploterowe. EFI H1625-SD to hybrydowy ploter „2 w 1” do druku bezpośredniego na sztywnym lub elastycznym materiale termoformowanym. Drukuje on pięcioma kolorami (CMYK + biały), a jego głowice mogą wyrzucać krople atramentu o różnej wielkości. Maksymalna rozdzielczość wynosi w tym przypadku 1200 dpi.

Kent-Pak instaluje wielkoformatową Rapidę

W firmie Kent-Pak z Barda k. Kłodzka od kilku miesięcy pracuje pierwsza w jej historii offsetowa maszyna drukująca – wielkoformatowa Rapida 164-7+L ALV3 firmy Koenig & Bauer. Na tej siedmiozespołowej maszynie z wieżą lakierującą firma Kent-Pak zadrukowuje m.in. wytwarzane samodzielnie opakowania kartonowe.

Akcydens inwestuje w introligatornię

Foliarka Tauler SmartMatic 2.0 w formacie B2 to kolejna maszyna z oferty Duplo Polska zakupiona do drukarni Akcydens. Od pewnego czasu w firmie tej pracuje już system Duplo iSaddle - w pełni zautomatyzowane, modułowe urządzenie do broszurowania i zbierania prac wykonywanych zarówno w technice offsetowej jak i cyfrowej oferujące szycie siodełkowe.

RIP Epsona do druku tekstyliów

Epson wprowadza oprogramowanie Edge Print RIP dołączane do drukarek do tekstyliów z serii F. Współpracuje ono z silnikiem programu Adobe Photoshop i umożliwia przetwarzanie danych Post Script dla różnych formatów plików. Edge Print RIP, działający w środowisku Windows, umożliwia zarządzanie maksymalnie czterema drukarkami oraz korzystanie z funkcji zarządzania plikami, sterowania kolorem, rastrowania, powtarzalnego wzorca i nestingu.

Heidelberg rozszerza serię Versafire

Heidelberg zaprezentował nową cyfrową maszynę do zastosowań komercyjnych – Versafire EV. Innowację stanowi w niej toner w kolorze „niewidoczna czerwień”, będący jednym z pięciu kolorów specjalnych dostępnych w nowej maszynie Versafire EV oprócz białego, bezbarwnego, neonowego żółtego i neonowego różowego.

Nowe urządzenia Canon z linii i-SENSYS

Canon zaprezentował najnowsze serie drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych przeznaczonych dla małych grup roboczych i domowych biur – i-SENSYS MF520, i-SENSYS MF420 i i-SENSYS LBP210. Nowe urządzenia zostały wyposażone m.in. w funkcje z zakresu uwierzytelniania użytkowników.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy! Wygląda na to, że nareszcie przyszła wiosna. W związku z tym nasza redakcja wrzuca szósty bieg. Już niedługo trafi do Was numer kwietniowy „Świata DRUKU”, a tymczasem chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współtworzenia wydania majowego!

W dniach 17 i 18 kwietnia czekamy na Państwa na targach Packaging Innovations w warszawskim Centrum EXPO XXI. Stoisko C2, na które serdecznie zapraszamy, obfituje w pozytywną energię i... numery "Świata DRUKU" :)

„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu