Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe kartony Stora Enso klasy premium do produkcji opakowań luksusowych

Należąc do liderów rynkowych w zakresie podłoży opakowaniowych, Stora Enso stale wzbogaca portfolio swoich produktów i usług skierowanych do branży opakowań luksusowych. Już w ubiegłym roku jej flagowy wyrób w tej dziedzinie – karton Ensocoat – został udoskonalony i wprowadzony w dwóch wersjach (jedno- i dwustronnie powlekanej), wzbudzając duże zainteresowanie wśród producentów luksusowych marek. Czwarty kwartał br. przynosi z kolei premierę udoskonalonej wersji kartonu Performa White, dedykowanego do produkcji opakowań na kosmetyki i środki do pielęgnacji urody.

Canon rozszerza platformę uniFLOW na urządzenia mobilne

Firma Canon wprowadziła do sprzedaży wersję 5.1 rozwiązania uniFLOW, rozszerzając pierwszą w branży pojedynczą platformę do zarządzania procesami skanowania i druku o obsługę urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Organizacje mogą zaoferować personelowi i gościom możliwość zdalnego drukowania na drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych oraz korzystania z urządzeń mobilnych w sposób bezpieczny, a zarazem pozwalający na efektywną kontrolę kosztów.

Folia MacDermid Autotype do wyrobu przycisków i klawiatur membranowych

Rosyjska firma Vita-Print, specjalizująca się w sitodruku, zdobyła wysoką pozycję jako producent paneli sterowania dzięki zastosowaniu do wyrobu przycisków i klawiatur membranowych sprężystej folii poliestrowej MacDermid Autotype z twardą powłoką.

Debiut Xerox CiPress 500

Atramentowy system produkcyjny Xerox CiPress 500, jedyne na świecie bezwodne inkjetowe urządzenie osiągające wysokie prędkości, zadebiutował na targach Graph Expo 2011 w USA w połowie września. System został w teście konsumenckim określony mianem „rewolucyjnego zmieniającego obliczę przemysłu rozwiązania”.

Eizo stawia na ekologię – dwa nowe modele z serii EcoView

W ofercie Eizo pojawiły się dwa nowe monitory do zastosowań biurowych z serii EcoView. Modele FlexScan EV2335 i EV2315W mają 23" panele o rozdzielczości full HD. Urządzenia z serii EcoView spełniają najwyższe standardy z zakresu ekologii, ergonomii oraz wydajności energetycznej. Obydwa monitory mają matryce z podświetleniem LED nie zawierającym rtęci, pobierające zaledwie 16 W energii podczas typowej pracy.

Nowe skanery Canona

Firma Canon wprowadza na rynek nowe modele skanerów. Wydajny kompaktowy skaner nabiurkowy imageFORMULA DR-M160 jest dedykowany wymagającym grupom roboczym, które oczekują szybkich, niezawodnych i doskonałych pod względem jakości rozwiązań w zakresie skanowania. Z kolei kompaktowy skaner imageFORMULA DR-C125 jako pierwszy tego typu produkt na rynku został wyposażony w pionowy system transportu dokumentów w kształcie litery „J”.

Brother DCP-7065DN – sieciowa, laserowa, wielofunkcyjna

Firma Brother wprowadziła na rynek nowe sieciowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne. DCP-7065DN to czarno-biała drukarka, skaner oraz ksero w eleganckiej kompaktowej obudowie. Wysoka prędkość druku, możliwość pracy w sieci przewodowej, niskie zużycie energii i automatyczny druk dwustronny to niektóre z cech, dzięki którym to urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich biur stawiających na ekonomiczne rozwiązania jak i dla użytkowania domowego.

Epson AcuLaser C1700 – kompaktowa drukarka kolorowa

Epson AcuLaser C1700 to pierwsza na polskim rynku kolorowa drukarka laserowa z nowej rodziny drukarek laserowych zaprojektowanych zgodnie z nową strategią firmy – „Z myślą o biznesie” (ang. Engineered for Business). Do końca 2011 roku na rynek trafi łącznie 11 modeli monochromatycznych i kolorowych drukarek laserowych z tej nowej serii.

Nowe technologie i systemy druku świadczą o szybko postępującej integracji firm Canon i Océ

W dniu 2 września firmy Canon Europe i Océ wprowadziły do sprzedaży dwa opracowane wspólnie systemy druku produkcyjnego: Océ VarioPrint DP Line, serię systemów czarno-białych, oraz Canon imageRUNNER ADVANCE C9000S PRO, niskonakładową drukarkę kolorową nowej generacji. Wspólne opracowanie nowej technologii to kolejny dowód na to, że firmy Canon i Océ są razem silniejsze i przygotowane lepiej niż kiedykolwiek, aby zapewnić klientom dostęp do najszerszej i najbardziej zaawansowanej oferty profesjonalnych rozwiązań druku.

Epson: pierwszy projektor 3LCD HD 720p ze stacją dokującą dla iPod

Firma Epson, znany producent projektorów, zaprezentowała na tegorocznych targach IFA 2011, pierwszy projektor 3LCD HD Ready wyposażony w stację dokującą iPod.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.