Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

ECO-Line: redukcja materiału w produkcji displayów

Ekspozytory i duże figury wycinane z tektury falistej, które zwiększają przestrzeń komunikacyjną, są doskonałym rozwiązaniem do wsparcia sprzedaży różnych kampanii promocyjnych, w supermarketach, na targach i innych eventach branżowych. Możliwość wykorzystania dużej przestrzeni wystawienniczej kojarzona była do tej pory z koniecznością użycia większej ilości materiału. Obecnie sama ilość ekspozytorów może być zrealizowana przy mniejszym o 40% zużyciu materiału – dzięki optymalizacji procesu produkcyjnego w produktach ECO-Line grupy STI, po raz pierwszy zaprezentowanej podczas targów Fachpack 2012 w Norymberdze (25–27 września).

Udoskonalona wersja kartonu Tambrite Stora Enso

Koncern Stora Enso wprowadził do swojej oferty udoskonaloną wersję kartonu Tambrite, który – jak wynika z raportu firmy badawczej Opticom – jest na rynku europejskim najbardziej wartościowym kartonem bazującym na włóknach pierwotnych. Tambrite to w pełni powlekana tektura lita, o kremowym kolorze po stronie spodniej. Znajduje zastosowanie przy produkcji opakowań na suchą i mrożoną żywność oraz słodycze i wyroby farmaceutyczne. Cechują go wysoka sztywność, gładkość i drukowność, co przekłada się na nieprzeciętną efektywność.

Nowe modele monitorów Eizo FlexScan EcoView

Eizo wprowadza do oferty pięć nowych monitorów do linii FlexScan EcoView. Monitory z serii EcoView zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zastosowaniu w środowiskach biznesowych, takich jak giełdy, biura i pomieszczenia kontrolne. Ekologiczne, ergonomiczne, objęte 5-letnią gwarancją urządzenia cechują równocześnie niskie całkowite koszty użytkowania (TCO – Total Cost of Ownership). Na nową linię składają się modele o przekątnej 23 cale: EV2316W i EV2336W, 24-calowe EV2416W i EV2436W oraz 27-calowy EV2736W.

OKI wprowadza drukarki LED z białymi tonerami

Firma OKI poszerzyła portfolio swoich rozwiązań o cyfrowe drukarki z białymi tonerami dla formatów A3 i A4, oparte na technologii LED. Nowe modele, C711WT i C920WT, które zaprezentowano na kwietniowej konferencji „OKI Europe's Smart Business” w Barcelonie, zdążyły już zwrócić uwagę szeroką gamą zastosowań rynkowych: od nadruków na koszulkach i druku na folii po innowacyjny w formie druk materiałów marketingowych.

Nowość Rolanda

W połowie września firma Roland DG wprowadziła na rynek SolJet Pro 4 XR-640, największy i najszybszy ploter drukująco-tnący marki Roland. Cechuje go wyjątkowa jakość wydruków, wszechstronność i wydajność. Model XR 640 zaprojektowano do druku produkcyjnego: konfiguracja głowic „dual inline” zapewnia doskonałą jakość druku przy prędkościach rzędu 21,6 m2/h w trybach druku szybkiego.

Lepsze kartony powlekane Pankaboard

Pankaboard zaprezentował swoją główną grupę kartonów – PankaBrite i PankaWhite, ze znacznie polepszonymi właściwościami. W minionym roku firma nasiliła starania mające na celu jakościową poprawę swych kartonów do produkcji opakowań. W rezultacie powstały kartony grubsze, mocniejsze, optycznie bielsze i ulepszone pod względem własności sensorycznych.

Jak ulepszyć produkcję pudełek ze składanym dnem i dużych pudeł

Dla zainteresowanych produkcją pudełek ze składanym dnem oraz dużych pudeł, którzy myślą o ulepszeniu tego rodzaju produkcji, firma Avargraf przygotowała ciekawą propozycję. Maszyny Lamina System – renomowanego, szwedzkiego producenta automatów i półautomatów do kaszerowania, linii do klejenia pudeł tekturowych, także wielkogabarytowych, półautomatów do klejenia opakowań do gier, toreb, podklejania podpórek standów, naklejania taśmy, kompaktowych klejarek do produkcji pudełek z dnem składanym (prezentowane podczas tegorocznej drupy) – są dostępne w ofercie Avargrafu.

Nowe drukarki Mimaki

Firma Mimaki Engineering Co., Ltd. opracowała ostatnio dwa nowe produkty: wielkoformatową płaską drukarkę UV JFX-500-2131 z opcją utrwalania diodami LED, oraz płaską drukarkę UJF-6042 w formacie A2, z technologią UV LED.

Cyfrowe uszlachetnianie ze Scodix SENSE

Scodix, firma produkująca cyfrowe urządzenia do uszlachetniania, uznała targi drupa za swój największy wystawienniczy sukces w historii. Scodix po raz pierwszy zaprezentował wówczas unikalne rozwiązania cyfrowe pozwalające uzyskać połysk i efekt Braille’a. Po raz pierwszy też otrzymał zamówienia z Rosji, Dalekiego Wschodu, Holandii i zaakcentował swą obecność w innych krajach na całym świecie. Warto dodać, że ponad 12 zamówień złożyli klienci, którzy z propozycjami Scodix SENSE zetknęli się po raz pierwszy właśnie na drupie.

Nowy energooszczędny system UV E2C firmy GEW

Firma GEW podczas targów Labelexpo Americas wprowadziła na rynek system ‘energy2cure’ E2C, który zużywając tylko 90 W/cm, pozwala na pełne odwzorowanie kolorów przy pełnej prędkości produkcyjnej.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.