Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Benzofenon w lakierach UV

Mając na uwadze pomyłki i zamieszanie, jakie panuje wokół zagadnień „druk opakowań artykułów spożywczych” oraz „lakiery UV niezawierające benzofenonu” firma Weilburger Graphics GmbH chciałaby nieco przybliżyć i wyjaśnić aktualny stan rzeczy.

Ricoh wchodzi na rynek kolorowych urządzeń szerokoformatowych

Z myślą o rozwijającym się rynku CAD Ricoh Europe zaprojektował Aficio MP CW2200SP – unikalne, kolorowe urządzenie szerokoformatowe, znakomite rozwiązanie dla branży architektonicznej, inżynieryjnej, konstrukcyjnej czy budowlanej. Dzięki zastosowaniu nowego, szybko schnącego płynnego żelu Ricoh Liquid Gel, urządzenie jest oszczędne, wydruki nie rozmazują się, a całość zapewnia znakomitą precyzję przy drukowaniu bardzo cienkich linii. Aficio MP CW2200SP będzie dostępne w Polsce na przełomie jesieni i zimy br.

X-Rite wprowadza nową wersję pakietu rozwiązań do profesjonalnego zarządzania barwą

X-Rite Inc. wprowadza nową wersję pakietu rozwiązań do profesjonalnego zarządzania barwą i1, które zostały dodatkowo wzbogacone o nowo zaprojektowany spektrofotometr i1Pro 2. Bazujący na sukcesie spektrofotometru X-Rite i1Pro (który stał się w ciągu ostatniej dekady standardem branżowym) nowy i wzbogacony model i1Pro 2 został zaprojektowany na nowo w taki sposób, by zapewnić swoim użytkownikom jeszcze wyższy poziom dokładności pomiarów, wszechstronności, ergonomii i funkcjonalności.

Mikro-rakle do aplikacji

Innowacyjne dodatki do profesjonalnej gamy Avery Tools, firmy Avery Dennison, czyli „mikro-rakle” Avery FleXtreme, radzą sobie z jednym z odwiecznych problemów, z którymi borykają się firmy nanoszące grafiki samoprzylepne – szczególnie przy oklejaniu pojazdów. Dzięki nowemu narzędziu można uzyskać gładkie wykończenie nawet na ekstremalnie wygiętych lub zakrzywionych powierzchniach.

„Chmurowe” oprogramowanie Canona

Firma Canon zaprezentowała Therefore Online, w pełni skalowalne oprogramowanie „w chmurze” do zarządzania informacjami. To nowy sposób na bezpieczne i niezawodne zarządzanie zasobami, który nie wymaga dodatkowych inwestycji.

Nowej generacji bezobsługowe kopiowanie w kolorze i czarno-białe z opcjonalną i w pełni zintegrowaną funkcją składania

Firma Océ wprowadziła do swojej oferty nowe urządzenie – Océ ColorWave 650. To nowej generacji system, gwarantujący bezobsługowe kopiowanie w kolorze i czarno-białe, z opcjonalną i w pełni zintegrowaną funkcją składania.

Nowe drukarki etykiet Intermec

Nowa rodzina drukarek biurkowych Intermec umożliwia intuicyjną, elastyczną i inteligentną obsługę druku etykiet w ilościach nieprzemysłowych. Drukarki opracowano z myślą o branżach: transportowej, kurierskiej, magazynowej, medycznej, produkcyjnej oraz do zastosowań biurowych. Urządzenia zaprezentowano na globalnych targach LogiMAT w Niemczech (13–15 marca, Stuttgart).

Adobe Photoshop Lightroom 4 już w sprzedaży

W dniu 6 marca 2012 r. firma Adobe poinformowała o dostępności oprogramowania Adobe Photoshop Lightroom 4 na platformy Mac OS i Windows. Jest to podstawowe rozwiązanie do zarządzania środowiskiem pracy w fotografii cyfrowej, umożliwiające amatorom i zawodowym fotografom szybkie importowanie, porządkowanie, poprawianie i prezentowanie swoich obrazów. Oprogramowanie Lightroom 4 zostało zaprezentowane w styczniu br. jako wersja beta. Lightroom 4 oferuje dopracowaną technologię doskonałego przetwarzania cieni i rozjaśnień, możliwość tworzenia fotoksiążek, dodatkowe funkcje regulacji lokalnej oraz rozszerzoną obsługę wideo.

Nowe urządzenia Canon Pixma

W kwietniu br. wejdą do sprzedaży urządzenia wielofunkcyjne Canon Pixma MX715 i MX895, z udoskonaloną funkcjonalnością i trybami kreatywnymi, które czynią wydruk ze smartfonów i tabletów prostszym niż kiedykolwiek wcześniej.
Nowe modele, zastępujące urządzenia Pixma MX885 i MX870, wyróżniają się stylowym designem i imponującą prędkością drukowania materiałów kolorowych.

Papiery panoramiczne

Innowacyjne papiery panoramiczne Mohawk, oferowane wyłącznie przez Europapier Impap, pozwalają na zauważenie wszystkich detali w fotoksiążkach, broszurach, prezentacjach firmowych. Papiery dają wrażenie bezbłędnego zadrukowania wzdłuż grzbietu książek, dzięki czemu strony wyglądają bardzo przejrzyście.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.